Strona głównaLiteratura"Teraz Cię rozumiem, mamo!", czyli wspaniały prezent na Dzień Matki - zapowiedź

„Teraz Cię rozumiem, mamo!”, czyli wspaniały prezent na Dzień Matki – zapowiedź

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższa pora na szukanie prezentów dla swoich rodzicielek. Z tej okazji wydawnictwo Muza przygotowało cudowną książkową premierę, która już 5 maja trafi do księgarń. Teraz Cię rozumiem, mamo! to antologia opowiadań przygotowana przez najpopularniejsze polskie pisarki literatury obyczajowej.

Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Ilona Gołębiewska, Magda Knedler, Małgorzata Warda i Sabina Waszut w przejmującym zbiorze opowieści o sztuce bycia matką i córką.

Teraz Cię rozumiem, mamo! zawiera aż osiem wspaniałych historii. W wyjątkowy sposób opowiadają one o sile matczynej miłości, która nie zawsze bywa idealna. Antologia jest wypełniona mnóstwem skrywanych przez lata tajemnic i pełnymi emocji, szczerymi rozmowami. Znajdziecie w niej mnóstwo wzruszających opowieści o skomplikowanej, ale jednocześnie wspaniałej więzi łączącej matki z córkami.

Kim są bohaterki Teraz Cię rozumiem, mamo!?

Sielankowe życie Alicji lega w gruzach, gdy odbiera telefon ze szpitala w Grudziądzu. W tym mieście jej matka odsiaduje długoletni wyrok za popełnione przestępstwo. Kiedy kobieta dowiaduje się, że przeszła ona poważny zawał i walczy o życie na oddziale intensywnej terapii, wyrusza na spotkanie z nią. Zostawia wspaniałą pracę, cudowny dom z ogrodem oraz kochającego męża i dwójkę dzieci, aby być może po raz ostatni ujrzeć swoją rodzicielkę. Nie wie jeszcze jednak, że te odwiedziny na zawsze wszystko odmienią. Jej idealny świat zostanie zburzony, gdy na jaw wyjdzie wstrząsająca prawda dotycząca przeszłości.

Lena urodziła się i wychowała w chacie położonej w bieszczadzkich lasach. Spędziła tam pierwsze trzynaście lat życia, znając tylko swoją matkę. Wszystko jednak ulega zmianie, gdy pewnego dnia w progu domu pojawiają się nieznani im ludzie w mundurach. Lena zostaje zabrana do dziadków, a jej mama trafia do zakładu psychiatrycznego. Po wielu latach, dorosła już dziewczyna powraca do domu z dzieciństwa, aby przeprowadzić szczerą rozmowę z rodzicielką. Pragnie poznać prawdę dotyczącą przyczyn jej ucieczki i izolacji od reszty świata. Czy Lena jest przygotowana, żeby dowiedzieć się mrocznych sekretów z przeszłości? Jak silna jest matczyna miłość i do jakich poświęceń może ona doprowadzić?

Emilia, dwudziestoletnia studentka bibliotekoznawstwa poznaje Marka. Randkowanie z przystojnym studentem uniemożliwia jednak nadopiekuńcza matka dziewczyny. Chce ona ochronić ukochaną córkę przed niepowodzeniem i doznaniem jakichkolwiek przykrości czy rozczarowań. Emilia zawsze starała się rozumieć swoją rodzicielkę, lecz po wielu latach ciągła kontrola zaczyna ją przytłaczać. Czego dowie się próbując poznać prawdę o swojej matce? Kim był ojciec młodej studentki i dlaczego od nich odszedł?

To tylko trzy z aż ośmiu cudownych historii prezentowanych w antologii Teraz Cię rozumiem, mamo!. Wszystkie opowieści łączy motyw skomplikowanych i często problematycznych relacji matek z córkami. Mroczne sekrety i tajemnice skrywane przez lata prowadzą do szczerych rozmów i wzruszających momentów pomiędzy głównymi bohaterkami.

Wydawnictwo Muza
Wydawnictwo Muza, fot. materiały promocyjne

Czy rodzicielska miłość jest w stanie wszystko wybaczyć?

Teraz Cię rozumiem, mamo! to wzruszająca antologia o sile matczynej miłości. To uczucie rzadko bywa idealne, lecz zdecydowanie jest najwspanialszym skarbem, jaki może nas spotkać w życiu. Na kartach tego zbioru opowiadań znajdziecie historie o córkach nierozumianych przez matki oraz o zbyt nadopiekuńczych rodzicielkach, które próbują chronić swoje dzieci przez wszelkim złem, chociaż nie zawsze robią to w dobry sposób. Każda z tych historii jest piękna i warta poznania.

Idealny prezent na Dzień Matki?

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na podarunek, który chcecie wręczyć swojej rodzicielce z okazji zbliżającego się święta, koniecznie powinniście rozważyć zakup tej książki. Teraz Cię rozumiem, mamo! będzie idealnym wyborem na prezent. Zawarte w niej przecudowne historie doprowadzą do łez wzruszenia nie jedną osobę i na długo pozostaną w pamięci. Być może staną się również dla was świetnym pretekstem do rozpoczęcia rozmów z członkami rodziny i próby poznania historii waszych matek.

Pamiętajcie jednak, że Teraz Cię rozumiem, mamo! to nie tylko książka dla rodziców. Jak najbardziej mogą sięgnąć po nią wszyscy spragnieni wzruszających historii o tej wspaniałej, ale też problematycznej relacji. Jest to antologia, na którą warto jest czekać, aby móc poznać opowieści wykreowane przez najpopularniejsze pisarki polskiej literatury obyczajowej.


Szukasz dobrego serialu do obejrzenia wspólnie z mamą? Koniecznie sprawdź Brigertonów!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.