– Reklama | Treść partnera –
14. Dni Psychologii pod patronatem Writeratu
– Koniec treści partnera –
Strona głównaPublicystykaKulturaTop 10 najlepszych piosenek w wykonaniu Studia Accantus

Top 10 najlepszych piosenek w wykonaniu Studia Accantus

Nie od dziś wiadomo, że jeśli członkowie Studia Accantus się za coś biorą, robią to z pełnym podziwu profesjonalizmem. W ciągu siedmiu lat dokonali ogromnego postępu. Ich każda kolejna piosenka jest coraz lepsza, ale to nie znaczy, że te starsze utwory są niedopracowane. Wręcz przeciwnie. Z ogromną przyjemnością czasami wracam do starszych nagrań, aby przypomnieć sobie początki Studia Accantus.

Krąg życia

Do tego utworu mam ogromny sentyment, ponieważ to właśnie przez Krąg życia odkryłam Studio Accantus. Cover piosenki z chyba najbardziej popularnej i uwielbianej przez większość ludzi bajki wyszedł im naprawdę pięknie. Czternaście różnych głosów dało cudowny efekt, aż ma się ochotę co chwilę klikać replay. Mimo tych sześciu lat postępu Studia Accantus, do tej piosenki wracam równie często, jak do tych nowszych utworów. Niezależnie od nagrania Kręgu życia na sprzęcie gorszej jakości, niż aktualnie posiada studio, samo wykonanie robi ogromne wrażenie na słuchaczu.

Boję się

Magdalena Wasylik bardzo dobrze odnalazła się w roli Julii z dramatu Szekspira. Wokalistka przelała tyle uczuć do tego utworu, że zdarzało mi się odtwarzać tę piosenkę kilka razy na godzinę. Przy słuchaniu Boję się możemy zrozumieć co czuła nieszczęśliwa kochanka, która martwiła się o przyszłość. Przy każdym odsłuchaniu tego wykonania, mam ciarki na całym ciele.

Dumka na dwa serca

Głosy Natalii Piotrowskiej-Paciorek i Kuby Jurzyka pasują do siebie idealnie. Duet ten rozkochuje w sobie widza, że aż ma się ochotę na więcej. Dwa potężne brzmienia, których nie możemy przestać słuchać. Dźwięki są czyste i wyraźne, nawet w trudnych momentach.  Gra aktorska jest na tak wysokim poziomie, że aż ciężko uwierzyć, że ta dwójka nie jest w sobie zakochana. Dumka na dwa serca robi piorunujące wrażenie.

Konfrontacja

Adrian Wiśniewski jest genialnym aktorem i piosenkarzem. W tym utworze widać to najlepiej. Przejścia między dobrym Jekyllem a morderczym Hydem są perfekcyjne. Aż ciężko uwierzyć w to, że całe nagranie powstało bez cięć. Wokal jest przerażający, co w tym przypadku można uznać za komplement. Nie potrafię sobie wyobrazić żadnego innego polskiego artysty, który tak ciekawie wykonałby ten utwór. Czapki z głów dla Adriana Wiśniewskiego za Konfrontację, bo podczas tego utworu po słuchaczu przechodzą dreszcze, których nie da się powstrzymać.

Czas katedr

Wykonanie tego utworu zachęca do obejrzenia całego musicalu, w którym Janek Traczyk bierze udział. W tym utworze imponuje swoim potężnym, ale czystym głosem. Pewnie przeczytacie to jeszcze nie raz, ale naprawdę jestem pełna podziwu, kiedy słyszę takie wykonanie. Wykonanie trudne, w które wokalista musi poświęcić sporo czasu i wysiłku. Jednak kiedy słyszymy efekt końcowy,  nie możemy uwierzyć, że tak to fantastycznie wyszło.

Przyjdzie czas

Pierwsza piosenka z Hamiltona w tym zestawieniu i zapewniam was – nie ostatnia. O utworze Przyjdzie czas nie mogłam zapomnieć. Kamil Dominiak wciela się w rolę króla Georga III. Śpiewa o miłości do swojego ludu, chociaż patrząc na tekst piosenki, możemy mieć wątpliwości co do tej „miłości”. Mimika twarzy wokalisty i to, jak świetnie gra sprawia, że słuchacz zaczyna podśpiewywać pod nosem, a nawet tańczyć. Wykonanie jest naprawdę bardzo dobre.

Powstanę

Małgorzata Chruściel ma bardzo charakterystyczny głos, którego nie sposób zapomnieć. Są momenty, w których śpiewa delikatnie, żeby zaraz przejść w mocne dźwięki i wybić się z tłumu. Świetnie wpasowała się w główną rolę w utworze Powstanę. Przekazuje wszystkie uczucia, które możemy powiązać z tą piosenką. Chór też robi wrażenie, ciężko uwierzyć, że w jego skład wchodzą zupełnie nowi członkowie Accantusa, których nie mieliśmy okazji jeszcze poznać. Każdy głos się dopełnia nawzajem, co pozwala czuć tę piosenkę całym sobą.

Nie spiesz się

Ten utwór przesłuchałam kilka tygodni po premierze, bo coś mi się ubzdurało, że to nie jest warte mojej uwagi. Kiedy jednak odtworzyłam to wykonanie, to od razu mogłam powiedzieć, że jest lepsze od oryginału. Ten cover zdecydowanie jest na moim top 3 piosenek Studia Accantus. Chciałabym go znów zapomnieć, aby przesłuchać go na nowo, a potem jeszcze raz i jeszcze raz.

Wieża Babel

Wieża Babel to z pewnością cała kwintesencja Studia Accantus. Od kiedy obejrzałam musical Metro na zajęciach w szkole, tak przez ten cały czas czekałam na wykonanie tego utworu przez członków grupy. Wokaliści przelali wiele pozytywnej energii w to wykonanie. Są momenty spokojne, podczas których możemy zamknąć oczy i wczuć się w przekaz, ale są i momenty.do których chcemy tańczyć i śpiewać. Ta piosenka to wieża, którą zbudowali artyści Studia Accanus, podbijając serca swoich słuchaczy.

Aleksander Hamilton

Aleksander Hamilton to moje pierwsze spotkanie z musicalem Hamilton. Ten utwór w wykonaniu Studia Accantus sprawia, że marzę o tym, aby cały spektakl powstał w realizacji tych artystów. Śpiew każdego z osobna odbiera mowę, a w połączeniu całą duszę. Piosenka została nagrana ponad trzy lata temu, a ja mogę jej słuchać cały czas bez przerwy. To wykonanie pokazuje, jaki efekt mogą dać lata ciężkiej pracy i poświęcenie oraz miłość do tego, co się robi.


To niestety już koniec tego zestawienia. Który utwór według was zrobił największe wrażenie? Koniecznie dajcie znać w komentarzu, a tymczasem zapraszam was do zrobienia ciekawego quizu, w którym możecie sprawić kim z uniwersum Harrego Pottera jesteście.

 

 

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.