Strona głównaLiteratura„Trening ciiiiszy dla dzieci” – recenzja książki Pauliny Mechło i Magdaleny Karpińskiej

„Trening ciiiiszy dla dzieci” – recenzja książki Pauliny Mechło i Magdaleny Karpińskiej

Trening ciiiiszy dla dzieci to książka znanej i popularnej psycholożki, Pauliny Mechło oraz graficzki, Magdaleny Karpińskiej. Autorki, łącząc siły, stworzyły atrakcyjne narzędzie, które może posłużyć do rozwoju koncentracji u dzieci, a jednocześnie pomoże im się wyciszyć. Zebrane w książce zadania i zabawy są doskonałą alternatywą dla elektronicznej rozrywki, bo gwarantują dobrą zabawę i jednocześnie trenują umysł.

  • Autor: Paulina Mechło
  • Tytuł: Trening ciiiiszy dla dzieci
  • Grafika: Magdalena Karpińska
  • Wydawnictwo: Sensus
  • Data wydania: 14 marca 2023 r.
  • Liczba stron: 120

Wyzwania współczesności

Trening ciiiiszy dla dzieci jest książką, która odpowiada na współczesne potrzeby młodych ludzi. Jednym z codziennych problemów, z którym borykamy się zarówno my, jak i nasze dzieci, jest przebodźcowanie. Jesteśmy otoczeni przez dźwięki, kolorowe światła i krzykliwe reklamy, które bezustannie oddziałują na zmysły i je przeciążają. W konsekwencji jesteśmy zmęczeni, rozdrażnieni i trudno nam się skupić na wykonywanych zadaniach. Te czynniki szczególnie niekorzystnie oddziałują na dzieci. Warto im zaproponować takie aktywności, które pozwolą ukoić skołatane zmysły i skupić się na jednej rzeczy.

Zajmujące zadania z prostą grafiką

Zadania w książce Trening ciiiszy dla dzieci pozwalają na spokojną zabawę i trening umysłu. Polegają na rysowaniu prostych kształtów, linii, naśladowaniu wzorów, rozwiązywaniu prostych labiryntów. Niektóre wymagają podstawowych zdolności manualnych, czy też umiejętności utrzymania równowagi. Część z nich zachęca do samodzielnego wybierania tego, co wywiera pozytywny wpływ na koncentrację.

Co istotne – grafika w tej niewielkiej książeczce również wspiera uważność i wyciszenie. Autorka zastosowała przyjemne, jasne kolory, które również pomagają ukoić zmysły. Jak zatem widać, wszystko w tej publikacji jest spójne i podporządkowane jednemu celowi – odprężeniu.

Jedyne czego mi zabrakło w tej książce, to choć krótkie, teoretyczne wprowadzenie. Warto byłoby uświadomić rodzicom, że przebodźcowane dzieci są niespokojne i nadpobudliwe, a to tylko jedne z wielu niekorzystnych zjawisk. Dlatego też zadania, które autorka zaproponowała w książce, mogą pomóc rozwiązać mnóstwo problemów emocjonalnych u dzieciaków. Ponadto z pewnością wesprą również rodziców, którzy częstą bywają zmęczeni trudnym zachowaniem swoich dzieci.

Pytając o kompetencje

W przypadku książek psychologicznych i edukacyjnych mam zwyczaj zdobywania informacji o kompetencjach autorów. W przypadku Treningu ciiiiszy dla dzieci jestem usatysfakcjonowana, bo Paulina Mechło jest cenioną psycholożką i autorką wielu książek z zakresu rozwoju kreatywności i treningu rozwoju umysłowego. Ma znaczne doświadczenie w pracy zarówno z osobami starszymi, jak i dziećmi.

Podsumowując, Trening ciiiiszy dla dzieci jest książką, którą warto mieć w swojej biblioteczce i realizować zaproponowane w niej ćwiczenia. Będzie cenną pomocą dla przedszkolaków i uczniów klas początkowych, którym trudno się skupić, bo ich zmysły są bombardowane zbyt dużą liczbą bodźców.


Jeśli szukasz lektur o radzeniu sobie z emocjami przez dzieci, sprawdź naszą recenzję książki Odwagi, Pinku!

Tematyka
7
Grafika
9
Fachowość
8
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować
1 KOMENTARZ

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Trening ciiiiszy dla dzieci to książka znanej i popularnej psycholożki, Pauliny Mechło oraz graficzki, Magdaleny Karpińskiej. Autorki, łącząc siły, stworzyły atrakcyjne narzędzie, które może posłużyć do rozwoju koncentracji u dzieci, a jednocześnie pomoże im się wyciszyć. Zebrane w książce zadania i zabawy są doskonałą...„Trening ciiiiszy dla dzieci” – recenzja książki Pauliny Mechło i Magdaleny Karpińskiej

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.