Strona głównaRecenzje książek i komiksówFantastyka, sci-fi, horror„W blasku obojętnych gwiazd” – recenzja książki

„W blasku obojętnych gwiazd” – recenzja książki

W blasku obojętnych gwiazd to kolejna książka przygarnięta do recenzji z wydawnictwa Novae Res. Krótka, ale opowiadająca ciekawą i fascynującą historię. Maciej Dynieski w swojej powieści przybliża nam życie trzydziestoparoletniego fizyka, który jest bliski zbudowania rakiety umożliwiającej dalekie podróże kosmiczne. Jak zakończą się jego starania?

(Wszystkie zawarte cytaty pochodzą z książki W blasku obojętnych gwiazd Macieja Dynieskiego).

Eureka

Brat zwykł go często upominać, że marnuje życie, bo za dużo myśli zamiast po prostu żyć. Namawiał go, by żył teraźniejszością, ale Piotr nie potrafił, uciekając wciąż w marzenia o przyszłości

Piotr Natecki to nerd spędzający cały wolny czas na opracowywaniu planu rakiety, dzięki której świat mógłby poznać tajemnice wszechświata. Wizja podróży kosmicznych tak zajmuje mężczyznę, że nie zauważa, co się dzieje wokół niego. Do rzeczywistości przywraca go dopiero śmierć brata, którą mocno przeżył.

Tragedia ta wydawała się zwykłym wypadkiem, nikt nie podejrzewał, jak bardzo mija się to z prawdą. Po trudnym tygodniu fizyk wraca do notatek. Wszystko, co później się wydarzy, wywróci jego dotychczasowy świat do góry nogami.

Obojętny blask

Trudno uwierzyć, że w tak krótkiej książce znajdziemy tyle ciekawych przemyśleń nie tylko na temat gwiazd, ale także życia. Autor przemycił w niecałych stu stronach dużo fascynujących i powalających momentów, które zachwycą każdego czytelnika. 

– Gwiazdy. Miliony, miliardy przepięknych, niezbadanych ciał niebieskich. Każda z nich inna, skrywająca inny sekret. Czekają tam wszystkie cierpliwie na swoich odkrywców. nienazwane i obce, a takie piękne. Spokojnie trwają na nieboskłonie, od wieków wychwalane w powieściach i w wierszach.

Styl autora

Przyznaję, że na początku książkę trudno mi się czytało, jednak styl autora zachęcał mnie do dalszej lektury i ze strony na stronę czerpałam coraz większą przyjemność z treści. Maciej Dynieski wykonał kawał dobrej roboty, zważywszy, że W blasku obojętnych gwiazd jest jego debiutem.

Podsumowanie

Maciej Dynieski to godny polecenia autor, który zabierze Was do świata pełnego okrutnej prawdy, niesprawiedliwych ograniczeń i podwójnej moralności.

Moja ocena: 9/10


Zapraszam do przeczytania wywiadu z Pizgacz, znaną autorką z Wattpada.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.