Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #20 – "Czarownica"

Weekendowe polecajki #20 – „Czarownica”

Za oknami prószy śnieg, a mróz szczypie w policzki. Aby trochę się rozgrzać, zapraszam do Kniei. Tam możesz poznać opowieść o Śpiącej Królewnie z całkiem innej strony, a według niektórych, z tej prawdziwej. Dziś czas na znany i lubiany film Czarownica!

Baśnie o Kopciuszku, Królewnie Śnieżce czy Roszpunce to ukochane opowieści dla dzieci, szczególnie dziewczynek. Dzisiejsza propozycja przypadnie do gustu także chłopcom i dorosłym. Historia Diaboliny rzuca na historię o Śpiącej Królewnie nowe światło i pozwala przeżyć niesamowitą przygodę. Film Czarownica możesz obejrzeć na CDA, HBO GO, Player, VOD.

Garść faktów

Produkcja Disneya z 2014 roku, z Angeliną Jolie w roli głównej i Elle Fanning jako Śpiącą Królewną, podbiła serca widzów na całym świecie. Zdobyła dwie Kryształowe Statuetki jako ulubiony film i ulubiony film rodzinny oraz Sterowca za ulubiony czarny charakter. Nic więc dziwnego, że pięć lat później powstała druga część Czarownicy.

Słodki smak zemsty

Diabolina jest potężną wróżką, której zadaniem jest obrona Kniei. Wydarzenia z przeszłości pozbawiły ją skrzydeł, a także zamieniły serce w kamień. Po wielu latach nadarza się okazja na zemstę. Rzuciła klątwę na nowo narodzoną córkę króla Stefana, swojego byłego ukochanego i władcy ziem graniczących z Kniejami. W swoje 16. urodziny dziewczynka ma ukłuć się wrzecionem i zapaść w głęboki sen, a obudzić ją może jedynie pocałunek prawdziwej miłości. Aby uchronić ją przed przeznaczeniem, zostaje oddana pod opiekę trzem wróżkom, które nie radzą sobie z wychowaniem jej. Ich poczynania z ukrycia obserwuje Diabolina.

I was so lost in hatred and revenge. You stole what was left of my heart.

Disneyowska produkcja w nieco mroczniejszym wydaniu zachwyca i bawi, a efekty specjalne sprawiają, że przyjemność z seansu jest jeszcze większa. Ta opowieść to nie tylko kolejna interpretacja znanej baśni, ale także historia o miłości, zemście i przebaczeniu. Będzie idealna na spokojny wieczór.

Natomiast jeśli pierwsza część przypadnie Ci do gustu, koniecznie obejrzyj drugą. Czarownica 2 ponownie przeniesie Cię do Kniei, ale tym razem będzie działo się znacznie więcej.

Zajrzyj też do poprzedniej weekendowej polecajki.

Weekendowe polecajki #20 - "Czarownica"
fot. Feminist Film Stars
Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.