Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #28 – „Służące”

Weekendowe polecajki #28 – „Służące”

Nowy weekend, nowa polecajka! Dziś proponuję Służące. To piękny i wzruszający film, idealnie wpisujący się w atmosferę świętowanego niedawno Dnia Kobiet. Nic dziwnego, że ekranizacja powieści Kathryn Stockett podbiła serca widzów! Obejrzeć ją możesz na HBO GO.

Ponadczasowa fabuła filmu Służące, a także świetna obsada sprawiają, że ogląda się go z przyjemnością. Nie jest to trzymający w napięciu thriller lub przewidywalny romans, niemniej jednak to jedna z pozycji wartych obejrzenia i zapamiętania. Z pewnością spisze się idealnie jako weekendowy film z przesłaniem.

Garść faktów

Służące powstały na podstawie powieści o tym samym tytule. Zarówno wersja papierowa, jak i filmowa zdobyły uznanie. W roli głównej wystąpiła Emma Stone, a towarzyszyły jej m.in. Viola Davis, Jessica Chastain oraz Sissy Spacek. Największe oklaski należą się jednak Octavii Spencer, która wcieliła się w Minny Jackson. Aktorka za tę rolę została wyróżniona aż pięcioma nagrodami, w tym Oscarem i Złotym Globem. Ponadto sam film został nagrodzony przez Critics Choice i Amerykańską Gildię Aktorów Filmowych. Otrzymał także Czarną Szpulę i Satelitę.

Walka o godność

Produkcja przenosi widza do lat 60. XX wieku w USA, gdzie młoda kobieta, Skeeter, marzy o karierze pisarki. Osiągnięcie tego nie jest jednak proste. Droga do sukcesu okazuje się długa i wyboista, ale bohaterka się nie poddaje. Obserwacja najbliższego otoczenia pozwala jej dostrzec świetny materiał na książkę. Postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą. Między kobietami rozwija się niezwykła przyjaźń. W międzyczasie w miasteczku rozpoczyna się walka o godność i lepszy byt.

Well, I got plenty to say

Choć wydarzenia przedstawione w produkcji miały miejsce pół wieku temu, to poruszony w niej temat wciąż jest aktualny. Na świecie wciąż toczą się walki o pełnię praw dla kobiet oraz zaprzestanie segregacji rasowej. Warto poświęcić chwilę na obejrzenie filmu Służące, ponieważ nie jest tylko kolejnym filmem oglądanym dla rozrywki. Niesie ze sobą także ważne przesłanie, o którym powinniśmy pamiętać.

Zajrzyj też do poprzedniej weekendowej polecajki.

Weekendowe polecajki #28 – „Służące”
Kadr z filmu „Służące”

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.