Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #30 - "Matylda"

Weekendowe polecajki #30 – „Matylda”

Zabawna i przyjemna opowieść o dziewczynce obdarzonej niezwykłymi umiejętnościami to idealna pozycja na rodzinny weekend. Matylda przenosi widza do swojego świata i pozwala mu śledzić wydarzenia z zapartym tchem. Z pewnością jest to wartościowa pozycja dla dzieci.

Obojętni i samolubni rodzice, leniwy brat oraz demoniczna i despotyczna dyrektorka to nie wymarzone otoczenie dla 6-letniego dziecka. Jednak Matylda musi poradzić sobie w tej trudnej sytuacji. Na szczęście nie musi stawiać czoła rzeczywistości czoła sama. Ten zabawny i wartościowy film możesz obejrzeć na Netfliksie lub CDA.

Garść faktów

Matylda oparta jest na powieści Roalda Dahla pod tym samym tytułem. Produkcją i reżyserią zajął się Danny DeVito, który wcielił się także w rolę Harrego Warmwooda. Razem z nim wystąpili także Mara Wilson jako Matylda, Embeth Davidtz jako pani Honey, czy Pam Ferris jako Agata Trunchbull. Film uzyskał również nominacje do Nagrody Młodych Artystów i Saturna.

Ciężki żywot mądrego dziecka

Matylda ma 6 lat i jest niezwykle inteligentna, w przeciwieństwie do swojej rodziny. To sprawia, że często nie umie znaleźć z bliskimi wspólnego języka, a oni ledwo pamiętają, że istnieje. Po wielu namowach ze strony dziewczynki, rodzice wysyłają ja do szkoły. Nie jest to miłe miejsce. Szary i ponury budynek nie zachęca, a ponadto dyrektorka z piekła rodem terroryzuje pracowników i uczniów. Na szczęście jest tam też młoda nauczycielka, pani Honey, która z uśmiechem i cierpliwością naucza dzieci. To właśnie ona dostrzega w Matyldzie potencjał i pomaga jej się rozwinąć. Wkrótce dziewczynka odkrywa, że posiada niezwykłe umiejętności i postanawia je wykorzystać do pomocy innym.

You know, sometimes I think there’s something wrong with that girl

Matylda będzie idealną propozycją dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bawi i uczy, jednocześnie pokazując, że bycie wyjątkowym to nic złego! Kolejna ekranizacja powieści Dahla z pewnością podbije serca widzów w każdym wieku!

Zajrzyj do poprzedniej weekendowej polecajki.

Weekendowe polecajki #30 - "Matylda"
Kadr z filmu „Matylda”
Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.