Strona głównaPublicystykaKulturaWiosenno-letnie wydarzenia literackie

Wiosenno-letnie wydarzenia literackie

Wiosna już za pasem, choć za oknem nie do końca to widać. Jeżeli w te spokojne dni często zastanawiacie się, co zrobić z wolnym czasem, przybywamy na ratunek!

Wiosna i początek lata obfitują w wydarzenia kulturowe dla fanów niemal każdego gatunku literackiego. Znajdzie się świetna impreza zarówno dla tych, co kochają fantastykę i science fiction, jak i zakochanych w kryminale czy romansach.

Jednym z wydarzeń skierowanych do miłośników literatury są Targi Książki w Białymstoku. Już 22 kwietnia na Stadionie Miejskim można będzie spotkać takich autorów jak Katarzyna Bonda czy Wojciech Jagielski.

Coś dla fanów fantastyki

Powraca również Warsaw ComicCon – kultowy zlot fanów komiksu i fantastyki! W tym roku warszawskie Ptak Expo gościć będzie Skeeta Ulricha – gwiazdę serialu Riverdale, aktora znanego z Gossip GirlEda Westwicka, Lindsey Morgan, którą mogliśmy zobaczyć w The 100 oraz niepowtarzalnego Pingwina z Gotham, czyli Robina Lorda Taylora. Poza tym pojawią się także strefy komiksu, cosplayu czy filmów i seriali. Data wydarzenia nie jest jeszcze znana, ale organizatorzy zapewniają, że wkrótce podadzą więcej informacji.

Wszyscy fani horroru i fantastyki będą zachwyceni Festiwalem Grozy i Fantastyki w Łodzi. To 1. edycja tego wydarzenia, więc oczekiwania są spore. Oprócz licznych stoisk będzie też można znaleźć liczne atrakcje w postaci konkursów i spotkań dla starszych i młodszych. Przedstawienia teatralne, panele dyskusyjne, seanse filmowe czy warsztaty plastyczne to tylko nieliczne z czekających na gości rozrywek.

17 czerwca powraca również Pyrkon! Najsłynniejszy festiwal fantastyki w kraju po raz kolejny zabierze nas w niezwykłą podróż do magicznych krain pełnych wróżek, wiedźm i odważnych wojowników. Nie zabraknie oczywiście wspaniałych gości, takich jak Rebecca F. Kuang, Katarzyna i Marcin Kuczyńscy czy Mikołaj Kołyszko, a na pyrkonowej scenie zaśpiewa Kohei

Festiwale kryminału i historii na wyciągnięcie ręki!

Na naszej liście nie może zabraknąć także Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu! 19. edycja największego festiwalu kryminału będzie miała miejsce w dniach 25-29 maja, a więcej informacji organizatorzy przekażą wkrótce.

Pod koniec sierpnia Poznań stanie pod znakiem historii. Nadchodzą bowiem Międzynarodowe Targi Książki Historycznej! Informacji o dokładnym programie wydarzenia wciąż jest niewiele, dlatego warto obserwować stronę internetową festiwalu.

Mapa targów i festiwali w 2022 roku jest o wiele bardziej obfita, dlatego zachęcamy do obserwowania stron wydawców oraz blogerów. W ten sposób nie ominiecie żadnej okazji do spotkania fantastycznych autorów i innych fanów książki!


Jeśli jednak wolicie poznawać nowe książki w domowym zaciszu, polecamy nasz wpis o najlepszych serialach na podstawie książek!

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.