Strona głównaCiekawe„Wizje” – kiedy pojawi się nowy thriller Anny Krystaszek?

„Wizje” – kiedy pojawi się nowy thriller Anny Krystaszek?

Wizje to najnowsza powieść Anny Krystaszek, która debiutowała rewelacyjnym thrillerem W cieniu terapeutki. Opowiada o przeszłości, która nigdy nie umiera, a jej widma zaskakują, mrożą krew w żyłach i przyprawiają o mocniejsze bicie serca. Niepokojące wizje pacjentki szpitala psychiatrycznego, brutalne morderstwo mężczyzny i niedopatrzenia w prowadzonym przed laty śledztwie w sprawie podpalaczy dzieci. Czy kolejny thriller psychologiczny autorki również zachwyci czytelników?

  • PREMIERA KSIĄŻKI: 16 MARCA
  • WYDAWNICTWO: MUZA
  • GATUNEK:THRILLER PSYCHOLOGICZNY
  • AUTOR: ANNA KRYSTASZEK
wizje
fot. materiały prasowe

O CZYM PRZECZYTAMY W WIZJACH?

W szpitalu psychiatrycznym w Lublińcu przebywa młoda pacjentka, u której podejrzewa się osobowość wieloraką. Paulina Brzezińska twierdzi, iż doświadcza wizji, z których wynika, że wkrótce zginie człowiek. Podaje okoliczności jego śmierci i tożsamość. Niebawem policja znajduje okaleczone zwłoki Jerzego Żukowa, na którego ciele morderca pozostawił tajemniczą wiadomość. Doktor Ryszard Lasak, słysząc w mediach o brutalnym zabójstwie, informuje prowadzącego dochodzenie komisarza – Igora Szulca – o wizjach swojej pacjentki.

Wkrótce na jaw wychodzą nowe fakty dotyczące wstrząsających wydarzeń sprzed siedemnastu lat – to właśnie wtedy małżeństwo Pasternaków podpaliło dom ze śpiącymi wewnątrz dziećmi. Śledczy odkrywają powiązania Brzezińskiej i zamordowanego mężczyzny z tamtą przeraźliwą zbrodnią.

CZYTAJ TAKŻE: „WSZYSCY UMARLI” INSPEKTOR REDFERN POWRACA [ZAPOWIEDŹ]

Giną kolejni ludzie, a nieuchwytny morderca wciąga komisarza Szulca i prokuratora Hejdę w przebiegłą grę, zmuszając ich do odkrycia nieprawidłowości w sprawie pożaru. Wraz z rozwojem śledztwa pozornie niepowiązane wątki zaczynają łączyć się w spójną całość. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Czy policji uda się rozwiązać zagadkę, nim morderca zaatakuje po raz kolejny?

MOTYW PRZEWODNI I INSPIRACJE

Wizje to wciągająca, wielowątkowa fabuła pełna makabrycznych zbrodni, mrocznych tajemnic z przeszłości i szokujących odkryć. Narracja prowadzona z kilku ciekawych perspektyw – psychiatry, pacjentki oraz dwóch śledczych – po mistrzowsku buduje napięcie. Motywem przewodnim powieści, podobnie jak w przypadku W cieniu terapeutki, są niezabliźnione rany z dzieciństwa, przeżyte traumy oraz ludzkie słabości. Autorka porusza temat chorobliwej żądzy zemsty i poszukiwania sprawiedliwości za doznane krzywdy. Policyjne śledztwo znów nie jest tutaj najważniejsze, bo w centrum uwagi znajdują się emocjonalne rozterki bohaterów oraz motywy kierujące postępowaniem mordercy.

Wyjątkowego klimatu nadaje powieści miejsce, w którym toczy się akcja. Tłem dla tej intrygi kryminalnej jest Lubliniec – miasto, w którym zamordowano 194 dzieci będących pacjentami Szpitala dla Psychicznie i Nerwowo Chorych. Były to ofiary eksperymentu prowadzonego przez hitlerowców w latach 1942 – 1944.

Anna Krystaszek
Anna Krystaszek

Anna Krystaszek z wykształcenia pedagog i socjoterapeuta, z zamiłowania pisarka. Doświadczenia zdobyte podczas blisko piętnastoletniej pracy terapeutycznej stanowią inspirację w jej twórczości literackiej. W swoich książkach stara się koncentrować na motywacjach bohaterów, które wynikają z ich trudnych przeżyć. W 2021 roku zadebiutowała thrillerem psychologicznym W cieniu terapeutki, który spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem czytelników.

PIERWSZE OPINIE CZYTELNIKÓW

Anna Krystaszek napisała thriller mroczniejszy niż noc listopadowa. Tematem przewodnim jest tu zemsta, bo jak wiemy, ta dopiero po latach smakuje najlepiej. Szykuj się więc, drogi czytelniku, na wielką ucztę.

Anna Linka

Historia, która bez problemu mogłaby znaleźć się na listach światowych bestsellerów. Genialna, zaskakująca i mrożąca krew w żyłach. Tego, co tu się wydarzyło, nie domyśli się nawet największy miłośnik gatunku. Majstersztyk.

Pamela Olejniczak

Wizje biorą myśli w niewolę od pierwszej strony, a uwalniają dopiero po przeczytaniu epilogu. Są brutalne, przerażające i szokujące. Nie pozwalają odetchnąć ani na chwilę za sprawą skomplikowanej fabuły i intrygujących bohaterów. Anna Krystaszek powraca z prawdziwą bombą!

Patrycja Hałas


Zapraszamy do przeczytania recenzji „Pokój wspaniałości”!

Aneta Kolesińska
Aneta Kolesińskahttps://www.wattpad.com/user/xxAneKo
Bezpośrednia, zakręcona, ciekawa świata autorka. Na Wattpadzie znana ze swoich osobliwych recenzji, z nutą humoru i arogancji.
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.