Strona głównaCiekawe„Wody czerwone” – gorąca premiera Agaty Kunderman

„Wody czerwone” – gorąca premiera Agaty Kunderman

22 marca 2024 roku premierę miała nowa powieść Agaty Kunderman pt. „Wody czerwone”. Autorka jest znana czytelnikom dzięki świetnie przyjętemu thrillerowi „Wróżda”. Jej najnowsza powieść opowiada o hermetycznej społeczności skrywającej tajemnice. W grę wchodzą ogromne pieniądze związane ze „śmieciowymi gangami" i przeszłość, której cienie nie dają o sobie zapomnieć. Wszystko to dzieje się w otoczeniu malowniczych gór i lasów, które mogą być zarówno schronieniem, jak i siedliskiem zła.

Niepokojąca fabuła

W niewielkim miasteczku przy polsko-czeskiej granicy czas płynie wolno. Mieszkańcy przyzwyczaili się do spokojnego rytmu życia. Jednak razem z wiosną nadchodzą wydarzenia, które całkowicie burzą ten stan. Jest marzec 2022 roku. Policjanci z Lądka Zdroju zostają wezwani do tajemniczego odkrycia w lesie. Znaleziono tam beczki wypełnione nieznaną cieczą. Wkrótce okazuje się, że to toksyczne odpady, które mogły zatruć glebę i wodę. Sprawa staje się jednak dużo bardziej niepokojąca, kiedy w jednej z beczek odkryty zostaje ludzki szkielet. Świadectwo przeszłości, która miała zostać zapomniana.

Śledztwem ma kierować prokurator Feliks Niemiłko, zesłany na prowincję za dawne przewinienia. Razem z nim pracuje młoda policjantka, Anita Starska, której trudno pogodzić się z faktem, że w jej ukochanych górach czają się śmierć i strach. Czy Niemiłko i Starska odkryją prawdę, której muszą szukać w mrocznej przeszłości? Jak poradzą sobie z tym, że z każdą odsłoniętą kartą pojawiają się też nowe zagadki i kolejne makabryczne odkrycia?

Kilka słów o autorce

Agata Kunderman jest mamą dwójki dzieci, które są jej największą siłą i motywacją. Pokazuje im, jak ważne są w życiu marzenia. Nie pozwala, by życie mijało niepostrzeżenie. Stara się doceniać jego smaki i wibracje. Zimą śmiga z mężem na snowboardzie, latem na motocyklu. Zabawnymi historiami o swojej rodzinie dzieli się na blogu Konkret Babka, gdzie tworzy miejsce pełne ciepła. Uwielbia się wzruszać, płacze na bajce Auta, a już disneyowska Coco rozkłada ją na łopatki. Bajki ma ogarnięte na bieżąco, jak to mama małych dzieci.

Pisanie to jedna z najważniejszych rzeczy w jej życiu. Miało być tylko „do szuflady”, gdy słyszała, że to trudne, niemożliwe, marzenie ściętej głowy. I kiedy inni mówili o mrzonkach, jej mąż powiedział: „Po prostu pisz”. Dlatego, jak twierdzi, tak ważne jest to, kim się otaczamy.

Swoimi historiami chce poruszać innych. Zaprasza do światów, w których można odnaleźć prawdziwe emocje. Szuka inspiracji w otaczających ją miejscach, dokąd „zsyła” tworzone przez nią postacie. Kiedy pisze, jest obok nich.

Książka Wody czerwone zbiera już mnóstwo pozytywnych recenzji, a my również zachęcamy do poświęcenia jej czasu.


Jeśli szukasz mocnych wrażeń, zachęcamy do przeczytania naszej recenzji książki Ten głód!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.