Strrraszne historie – wydanie polskie

Wydanie polskie publikacji zbliżonej do „Strrrasznej historii” Terry Deary, pióra Pani Joanny Baran podbija serca czytelników.

Nasza krajowa pozycja wcale w niczym nie jest gorsza od tej angielskiej. Wręcz przeciwnie, kusi stylem, treścią i humorem.

Polskie wydanie książki Pani Joanny Baran, tak bardzo podobne do angielskiego, zasługuje na naszą szczególną uwagę.

Starożytny Egipt

Czy zdarzało wam się siedzieć w szkole i przysypiać w najmniej odpowiednich momentach? Zapewne tak. Nie dla każdego z nas lekcje historii, geografii, czy chemii są atrakcyjne i ciekawe. Pewnie, zamiast siedzieć i uczyć się nudnych dat czy krain, wolelibyście przenieść się w czasie i przeżyć prawdziwą przygodę podczas nieciekawych lekcji.

Czy wiecie, że Egipcjanie uważali, że makijaż nie tylko chroni przed słońcem, ale także posiada magiczną moc uzdrawiającą?
Czy wiecie, że wielka piramida w Gizie  była najwyższą budowlą na świecie przez 3800 lat, aż do wybudowania wieży Eiffla? Egipcjanie uważali również koty za święte zwierzęta. Podobno przynosiły one szczęście domownikom.

Starożytna Grecja

W tak zwanych „greckich, ciemnych wiekach” przed okresem achajskim ludzie żyli rozproszeni po całej Grecji, w małych wioskach rolniczych. Grecy mieli dziwne przesądy dotyczące jedzenia. Niektórzy nie jadali fasoli, ponieważ wierzyli, że zawiera ona dusze zmarłych. Grecy uważani są za jednych z prekursorów różnych teorii matematycznych. Starożytni Grecy byli również bardzo wysportowani. Zapasy uprawiali nago.

Starożytny Rzym

Wielcy Rzymianie wierzyli, że nic nie dzieje się przez przypadek, a wszystko ma swój cel. Mieli mnóstwo dziwnych przesądów. Twierdzili, że kiedy ktoś opowiada o wrzodzie lub znamieniu, nie może się dotykać, bo na pewno w miejscu, w którym to zrobi, wyskoczy mu taki wrzód. Rzymianie używali również szczotki na kiju do oczyszczania się po oddaniu kału.

Polskie wydanie podobieństwem do wielkiego dzieła

Autorka książki Wakacje u starożytnych, Pani Joanna Baran, zaprasza młodych czytelników w świat niezwykle oryginalnej lekcji.
Nietypowa praca domowa, zadana przez ekscentrycznego nauczyciela, zabiera grupę uczniów w świat starożytnych Greków, Rzymian i Egipcjan. Nasi bohaterowie na własnej skórze mogą przekonać się, jakie życie wiedli ludzie z najbardziej rozwiniętych kultur świata. Przenosząc się w czasie, nie spodziewają się, jak ciekawa może być lekcja, kiedy sami realnie bierzemy w niej udział.
Zapomniane tradycje, dziwne obrzędy, zaskakujące kulty oraz przyjaźń, dzięki której podróż staje się wielką, wartościową przygodą. To wszystko i wiele więcej znajdziecie w tej oryginalnej pozycji.

Kiedy czytałam tę powieść dla dzieci i młodzieży, od razu skojarzyła mi się z książkami z serii „Strrrraszne historie” Terry Deary.
Pani Joanna stworzyła polską serię książek najpopularniejszych w Anglii. Nie widziałam na naszym rynku literackim nic bardziej zbliżonego do pozycji brytyjskiej.

Publikacja autorki ma wszystko to, czego brakuje w konwencjonalnej nauce historii: poczucie humoru, ciekawe informacje, kontrowersyjne postacie, wspaniałe przygody… A to wszystko opowiedziane językiem młodych czytelników. Książka. Mimo krótkiej objętości wciąga w wielką przygodę, którą można kontynuować w następnych pozycjach pisarki.

Jestem wielką fanką zarówno książek, jak i filmów z serii „Strrraszne historie” i bardzo się cieszę, że odnalazłam polską wersję tych pozycji.

Zapewniam Was, że Wakacje u starożytnych będą wspaniałym dopełnieniem czasami nudnych i monotonnych lekcji oraz sprawią, że całą rodziną będziecie mogli wskoczyć w świat opowiedziany w sposób nie tyle ciekawy, ile niesamowicie ekscentryczny.


Zapraszam również do zapoznania się z artykułem Quiz: Harry Potter – którą postać przypominasz najbardziej?

Korekta tekstuNatalia Sobocińska

Powiązane artykuły

Komentarze

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Rankingi

Odcinki świąteczne „Teorii Wielkiego Podrywu”

W ten grudniowej odsłonie pojawiło się już Friends, podobnie jak Jak poznałem waszą matkę. Teraz przyszedł czas na powrót do kolejnego kultowego serialu o...

Polecane

„Winni jesteśmy wszyscy” – zapowiedź

Dwukrotny laureat konkursu organizowanego przez Międzynarodowy Festiwal Kryminału, topowy i uznany pisarz powraca z najnowszą powieścią Winni jesteśmy wszyscy. Gdzie tym razem zabierze nas...

Sprzedaż Wattpada? W grę wchodzi 500 mln!

Wattpad to darmowa platforma dla amatorów pisarstwa, gdzie mogą oni publikować swoją twórczość. Wielu młodych autorów właśnie tam stawiało pierwsze pisarskie kroki i udostępniało swoje...

„Chilling Adventures of Sabrina” – 5 powodów, dla których warto obejrzeć serial

O tym serialu chyba każdy już słyszał, a na pewno przewinął on się Wam ostatnio na Netfliksie za sprawą premiery finałowego sezonu. Zdaję sobie...