Strona głównaCiekawe10 komedii romantycznych dostępnych na platformach streamingowych

10 komedii romantycznych dostępnych na platformach streamingowych

Dni stają się coraz krótsze, najlepiej schować się pod kocem z ciepłą herbatą. A czemu by nie pośmiać się przy najlepszych klasykach kina romantycznego? Przedstawiamy Wam 10 komedii romantycznych, które ogrzeją Wasze serca i rozbawią do łez. Bez problemu można je znaleźć na platformach streamingowych.

Masz wiadomość (1998)

Masz Wiadomość

Cudowna komedia z 1998 roku. Meg Ryan i Tom Hanks w szczycie swojej kariery, uwielbiani przez fanów za autentyczność i świetną grę aktorską. Film został stworzony na podstawie sztuki Miklosa Laszlo Parfumerie.

Kathleen Kelly jest właścicielką maleńkiej i uroczej księgarenki w Nowym Jorku. Dzięki urokowi miejsca, które było tworzone już przez mamę Kathleen, wiele osób uwielbia tam zaglądać i kupować książki. Pojawiać się jednak problem, kiedy naprzeciwko otwiera się wielki sklep sieciowy FoxBooks. Oprócz problemów biznesowych, kobieta zmaga się również z tymi emocjonalnymi, gdyż narzeczony Kathleen nie rozumie jej zmartwień.

Samotna poznaje w Internecie bratnią duszę w kwestii książek. Z czasem okazuje się, że internetowym przyjacielem Kathleen jest Joe, właściciel FoxBooks.

Dostępny w: Apple TV, Amazon Prime Video, Filmy i TV Google.

Holiday (2006)

Holiday

Holiday od wielu lat jest określany must-have do obejrzenia w okresie jesienno-zimowym. To jest właśnie taka komedia romantyczna, do której uwielbiamy wracać! Szczególnie kobiety 😉, i to nie tylko dla Jude’a Law (gra charyzmatycznego i czułego brata Iris).

Holiday to film, który opowiada historię dwóch kobiet, które zamieniły się domami na okres Bożego Narodzenia. Obydwie mają złamane serca. Iris (redaktorka z Londynu, grana przez uroczą Kate Winslet) zakochana w swoim byłym partnerze Jasperze dowiaduje się o jego zaręczynach z inną kobietą. Amanda (Cameron Diaz, idolka wielu męskich serc) producentka zwiastunów filmowych w Los Angeles dowiaduje się o zdradzie partnera.

Spontaniczna zamiana domów powoduje też zmiany w myśleniu obu kobiet. Inne otoczenie pozwoli im spojrzeć na pewne sprawy z odmiennej perspektywy, a to znów sprawi, że na nowo uwierzą w miłość.

Dostępny w: Apple TV, Amazon Prime Video, Netflix

Dziennik Bridget Jones (2001)

Dziennik Bridget Jones

Uwielbiana od dwóch dekad komedia o nieporadnej reporterce z Wielkiej Brytanii – Dziennik Bridget Jones! Film oparty jest na powieści o tym samym tytule.

Bridget (Renée Zellweger) ma za sobą dość nieszczęśliwe życie uczuciowe. Brak drugiej połówki rekompensuje sobie miłością do papierosów, dobrego wina i smacznego jedzenia w gronie przyjaciół. Z nadejściem Nowego Roku (w spędzonego samotnie sylwestra), postanawia prowadzić dziennik, który pomoże uporać się jej z emocjami.

Z czasem rozpoczyna płomienny romans ze swoim szefem, Danielem Cleaverem (Hugh Grant). Ten niepoprawny kobieciarz nie jest definicją wierności czy lojalności. W międzyczasie matka Bridget próbuje ją zeswatać z synem znajomych, nudnym, ale cenionym prawnikiem – Markiem Darcym (Colin Firth). Z czasem pomiędzy Bridget a Markiem narasta uczucie, a kobieta nie wie, którego mężczyznę ma wybrać.

Dostępny w: Apple TV.

Mamma Mia (2008)

Mamma Mia

Tęsknisz za wakacjami? A może za widokami cudownej, rajskiej Grecji? To na pewno pokochasz, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, ekranizację musicalu, o tym samym tytule – Mamma Mia! Film i musical opierają się na muzyce stworzonej przez legendarny zespół ABBA.

Akcja filmu rozgrywa się w przepięknej Grecji, wśród malowniczych krajobrazów. Młoda Sophie (Amanda Seyfried) niedługo ma wyjść za mąż, a jej mama – Donna (Meryl Streep), prowadzi urokliwy hotelik. Sophie nigdy nie poznała swojego ojca. Pragnęła, aby pojawił się na jej ślubie i podprowadził ją do ołtarza. Gdy więc znajduje pamiętnik matki, szuka wzmianek o ojcu. A znajduje… aż 3 potencjalnych ojców i wszystkich na raz zaprasza na ślub!

Film Mamma Mia! nieświadomie stał się ogromną promocyjną pocztówką Grecji, a muzyka ABBY do dzisiaj przechodzi swój renesans. Nie wspominając o genialnej piosence Dancing Queen, której układ taneczny ludzie odtwarzają na każdych greckich wakacjach!

Dostępny w: Apple TV, Amazon Prime Video, Filmy i TV Google, Netflix.

Lepiej późno niż później (2003)

Lepiej późno niż później

Płacz Diane Keaton przeszedł już do hollywoodzkiej historii kinematografii. Czy miłość i seks po 50 i rozwodzie są jeszcze możliwe?

W tej cudownej komedii odnajdziesz pełno powodów do śmiechu! Od genialnej mimiki aktorów po humor sytuacyjny. A to wszystko dzięki genialnej grze aktorskiej Diane Keaton, Jacka Nicholsona czy Keanu Reevsa.

Harry (Jack Nicholson) jest już starszym mężczyzną, który całe życie wybiera młodsze partnerki, do przelotnych związków. Jest właścicielem wytwórni muzycznej i niczego mu nie brakuje. Wchodząc w relację z Marin, nie zdawał sobie sprawy, że ich planowany namiętny weekend skończy się zawałem, ale również zakochaniem się w matce partnerki – Erice Barry (Diane Keaton), rozwiedzionej dramatopisarce z wielkimi sukcesami, którą interesuje się młody lekarz (Keanu Reeves).

Początkowo jest między nimi niechęć, lecz z czasem przeradza się w piękne uczucie, którego Harry nie umiał docenić. Dopiero kiedy Erika odchodzi, dociera do niego, co stracił.

Dostępny w: Apple TV, Amazon Prime Video, Filmy i TV Google.

 

Pretty Woman (1990)

Pretty Woman

Film, dzięki któremu kariera Julii Roberts rozwinęła skrzydła. Wykorzystane w produkcji sukienki przeszły do historii elegancji i do dzisiaj inspirują wiele kobiet.

Pretty Woman opowiada historię prostytutki Vivian Ward (Julia Roberts), która zostaje zatrudniona przez majętnego biznesmena Edwarda Lewisa (Richard Gere) jako dama do towarzystwa.

Edward przyjechał z Nowego Yorku do Los Angeles, żeby kupić stocznię. Jeżdżąc po Hollywood, gubi się wśród nieznanych mu uliczek i poznaje początkującą prostytutkę Vivian. Spędza z nią noc i proponuje jej umowę: za jej towarzystwo, jako eleganckiej damy, proponuje kwotę 3000 dolarów, na czas jego pobytu w LA.

Vivian oczywiście przyjmuje ofertę, pod warunkiem że Edward jej nie pocałuje, gdyż będzie to początek miłości. Mężczyzna się zgadza, jednakże nie zdaje sobie początkowo sprawy, że Vivian brakuje szyku, elegancji i dobrych manier, czego sam musi ją nauczyć. Z czasem pomiędzy tym dwojgiem rodzi się piękne uczucie.

Prócz genialnego i wesołego filmu, dostajemy również dawkę dobrych klasyków muzycznych zespołu Roxette i Roya Orbinsona.

Dostępny w: Apple TV, Amazon Prime Video, Disney+.

Dziewczyna z sąsiedztwa (2004)

Dziewczyna z sąsiedztwa

Głównym bohaterem filmu jest Matthew Kidman (Emile Hirsch) kończący właśnie liceum. Jego celem są studia na uniwersytecie Georgetown i zostanie politykiem. Aby to osiągnąć, potrzebne jest stypendium przyznawane autorowi najbardziej poruszającej przemowy dotyczącej wartości moralnych.

W jego życiu pojawia się piękna sąsiadka z naprzeciwka, Danielle (Elisha Cuthbert), która jest byłą gwiazdą filmów pornograficznych o pseudonimie Athena. Chłopak usiłuje wykorzystać ten fakt dla siebie, lecz dziewczyna wszystkiego się domyśla i wyjeżdża z miasta. Planuje powrót do dawnej profesji.

Aby ją odzyskać, chłopak wyrusza jej śladem w szaloną podróż do Las Vegas. Poruszona miłosnym wyznaniem Danielle wraca, a w ślad za nią wściekły producent jej filmów. Matthew traci przez niego szansę na stypendium, ale będzie to nowy początek lepszej drogi dla chłopaka.

Dostępny na: Apple TV, Amazon Prime Video, Filmy i TV Google, Netflix.

Dziś 13, jutro 30 (2004)

Dziś 13, jutro 30

Jest rok 1987. Jenna kończy 13 lat i jest bardzo zakompleksioną nastolatką. Przed snem wypowiada życzenie, że chciałaby już być dorosła. A ono się ziszcza jako życzenie urodzinowe!

Jest rok 2004. Nastolatka budzi się w ciele pewnej siebie trzydziestolatki. Pomimo że jest w związku z idealnym chłopakiem-sportowcem, pracuje w wymarzonym zawodzie, ciężko jest jej się odnaleźć w nowej rzeczywistości, w ciele dorosłej kobiety. Co gorsze, Jenna (Jennifer Garner) pała nieposkromionym uczuciem do swojego dawnego przyjaciela, który wkrótce ma się ożenić z kimś innym… Bohaterka dochodzi do wniosku, że znów chciałaby mieć trzynaście lat i inaczej pokierować swoim życiem.

Dostępny na: Apple TV, Amazon Prime Video.

Nigdy w życiu! (2004)

Nigdy w życiu!

Film, który przechodzi swój renesans – powstał nowy ruch #judytowanie. Millenialsi, dorastając w początkach lat 2000, dokładnie pamiętają obraz 40-letniej rozwódki Judyty, która (jako pionierka pracy zdalnej) za pieniądze z podziału majątku po rozwodzie, buduje dom za miastem.

Judyta (fenomenalna Danuta Stenka), jako dziennikarka, zajmuje się korespondencją gazety z Warszawy – czyta listy czytelników i odpisuje na nie. W tym na listy Leona Zakrzewskiego, który stał się dla niej intrygującym obiektem zainteresowania.

Kobieta jest dość roztrzepana i swoje odpowiedzi na listy kreuje na różne sposoby, w zależności od sytuacji, w jakiej się znajduje. A przecież w wieku 40 lat przeszła ciężki rozwód, z powodu zdrady męża. Po tym wszystkim próbuje budować swój świat na nowo i zakochuje się w koledze z pracy, Adamie.

Cudowną ścieżkę dźwiękową stworzył kompozytor Maciej Zieliński.

Dostępny na: CDA, Dailymotion.

Listy do M. (2011)

Listy do M

W filmie drogi życiowe kilkunastu osób zmieniają się i wzajemnie krzyżują w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Prezenter radiowy Mikołaj (Maciej Stuhr) to samotny ojciec bardzo rezolutnego chłopca. Nieoczekiwanie poznaje Doris, w której się zakochuje, ale nie umie tego okazać, więc jego synek bierze sprawy we własne ręce. Tymczasem kolega Doris z pracy, Melchior (Tomasz Karolak), w przebraniu Świętego Mikołaja romansuje z zamężną Kariną (Agnieszka Dygant), która i tak chciała się rozstać z mężem. Szczepan (Piotr Adamczyk) postanawia jednak zawalczyć o rozpadającą się rodzinę. Mała dziewczynka Tosia (Julia Wróblewska) ucieka z domu dziecka. Gdy idzie wieczorem wzdłuż drogi krajowej, podwózkę proponuje jej Wojciech (Wojciech Malajkat).

Dostępny na: HBO MAX.

Ola Andrzejewska
Ola Andrzejewska
"Korpo-szczurek", który kocha wyrywać się z pędu, tonąc w literach książek, a w międzyczasie poszaleć z wiedźmińskim mieczem na szlaku w "Wiedźmin 3". Prowadzę konto na Instagramie o fantastyce, wierzeniach, symbolice, backgroundzie pisarskim. Czytam: fantastyka, SF, mitologie i wierzenia, literatura piękna obca, beletrystyka, historyczne, azjatycka.

3 Komentarze

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.