Strona głównaLiteratura"104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem" - recenzja przewodnika Kamili i...

„104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem” – recenzja przewodnika Kamili i Pawła Florczaków

Pojawienie się dzieci w rodzinie zmienia niemal wszystko. Może być szczególnie trudne dla osób, które lubią podróżować. Mam jednak dla nich dobrą wiadomość: z podróży wcale nie trzeba rezygnować! Wystarczy skorzystać z przewodnika Kamili i Pawła Florczaków pt. „104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem”, by znaleźć mnóstwo inspiracji, gdzie można wybrać się z dzieckiem.

Praktyczny i czytelny

104 atrakcje dla dzieci jest wszechstronnym przewodnikiem i poradnikiem w jednym. Autorzy są doświadczonymi podróżnikami, ale przede wszystkim rodzicami, i to aż trójki dzieci, obecnie w wieku 7, 4 i 2 lat.  Zwiedzają z nimi Polskę oraz dzielą się swoimi doświadczeniami na blogu readyforboarding.pl. Już od najmłodszych lat swoich pociech zabierali je w miejsca, które są przyjazne i interesujące dla tak młodych odwiedzających. Mam podobne doświadczenia, bo moja rodzina również chętnie podróżuje od czasu, kiedy dzieci skończyły roczek. Razem z autorami przewodnika mogę stwierdzić zatem, że początkowo jest to duże wyzwanie, jednak z wiekiem coraz łatwiejsze. Im dzieci starsze, tym bardziej poszerza się również wachlarz możliwości i ich zainteresowań. Tym samym wycieczki stają się ciekawsze również dla rodziców.

104 atrakcje dla dzieci ma spójną formę. Autorzy opisali każdą atrakcję według schematu, w którym uwzględnili kategorię, opis, wskazówki dotyczące dojazdu, cenę, dane kontaktowe i własną opinię. Przedstawili również znaczniki, które pozwalają szybko się dowiedzieć, czy z danej atrakcji można korzystać na świeżym powietrzu, czy jest polecana na niepogodę albo czy jest dostępna sezonowo. Inne grafiki podpowiadają, że na zwiedzanie danego miejsca warto przeznaczyć przynajmniej kilka godzin. Są też takie, które informują, gdzie należy mieć kostium kąpielowy albo lepiej korzystać z nosidła niż z wózka. W przypadku niektórych miejsc, dzięki kodowi QR, możemy również obejrzeć filmy nakręcone podczas zwiedzania.

Warto podróżować

Jakie miejsca autorzy pokazali w przewodniku? Można je podzielić na kilka kategorii. Wśród nich są parki wodne, centra nauki, parki dinozaurów, miejsca związane z pociągami, muzea, parki rozrywki, zamki, muzea etnograficzne, ogrody zoologiczne, arboreta i inne parki oraz magiczne miejsca, które trudno sklasyfikować. Jak widać, wybór atrakcji jest przeogromny i zróżnicowany. Dzięki temu można tu znaleźć propozycje dla dzieci w każdym wieku oraz o wszelkich zainteresowaniach. Ich odkrywanie jest wspaniałą przygodą i stwierdzam to na podstawie własnego doświadczenia. Jestem pewna, że 104 atrakcje dla dzieci będą nam towarzyszyć podczas planowania kolejnych podróży. Samo przeglądanie książki również dało nam wiele radości, bo zawiera piękne zdjęcia proponowanych miejsc. A to raz wywołuje wspomnienia, a raz chęć natychmiastowego wyjazdu.

Dla kogo jest ta książka?

104 atrakcje dla dzieci jest doskonałym przewodnikiem dla rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszych. Autorzy opisali miejsca, które odpowiadają ich zainteresowaniom, ale nie tylko. Jak się okazuje, często dopiero podczas zwiedzania okazuje się, że dzieci z fascynacją i zaangażowaniem zagłębiają się w jakiś temat. Zakładam, że każdy rodzić chciałby pokazać swoim pociechom różnorodność świata, zatem serdecznie polecam skorzystanie z książki, by to zdobywanie wiedzy maksymalnie uatrakcyjnić.


Jeżeli jesteś podróżnikiem, który szczególnie ukochał góry, zajrzyj do naszej recenzji książki Hasające Zające w górach!

Tematyka
8
Grafika
9
Czytelność
8
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Praktyczny i czytelny 104 atrakcje dla dzieci jest wszechstronnym przewodnikiem i poradnikiem w jednym. Autorzy są doświadczonymi podróżnikami, ale przede wszystkim rodzicami, i to aż trójki dzieci, obecnie w wieku 7, 4 i 2 lat.  Zwiedzają z nimi Polskę oraz dzielą się swoimi doświadczeniami na..."104 atrakcje dla dzieci. Polska z pomysłem" - recenzja przewodnika Kamili i Pawła Florczaków

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.