Strona głównaPublicystykaKultura"Hasające Zające w górach" - najnowszy przewodnik Justyny i Krystiana Zająców

„Hasające Zające w górach” – najnowszy przewodnik Justyny i Krystiana Zająców

Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych to przepiękny przewodnik napisany przez Justynę i Krystiana Zająców. Autorzy prowadzą również blog podróżniczy, w którym dzielą się wrażeniami z licznych wycieczek, nie tylko górskich. Książka na nowo rozpaliła moją chęć wędrowania po szczytach.

  • Tytuł: Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych
  • Autorzy: Justyna i Krystian Zając
  • Wydawnictwo: Bezdroża
  • Data premiery: 8 marca 2023 r.
  • Liczba stron: 368

Przewodnik dla rodzin

Hasające Zające to przewodnik, który szczególnie przydatny będzie dla rodziców z małymi dziećmi, bo opis każdej z tras zawiera informacje o tym, czy szlak będzie sprawiał trudności najmłodszym. Odpowiednia ikonografika informuje użytkownika, czy trasa jest łatwa, trudna, czy też długa. W wielu przypadkach podpowiada, czy w drogę można wybrać się wózkiem. Co ważne, podpowiada również, z jakimi trudnościami będzie trzeba się zmierzyć: kamiennymi schodami, drabinkami, ścieżkami piaszczystymi, czy też innymi nawierzchniami.

Ponadto przy opisie każdej z 50 tras znajduje się kod QR, dzięki któremu możemy szybko odnaleźć dany szlak na mapie. Pomyślano również o schematach, z których można odczytać, jakie przewyższenia będziemy musieli pokonać podczas wędrówki.

Sam opis tras jest zwięzły i konkretny. Jednocześnie zawiera wiele ciekawostek, a w dodatkowych ramkach uwzględniono informacje o dodatkowych atrakcjach, w jakie obfitują górskie szlaki oraz okoliczne miejscowości. Autorzy wybrali te, które wzbudzą zainteresowanie najmłodszych turystów.

Liczy się jakość!

Hasające Zające to również przepiękne zdjęcia, bez których żaden przewodnik nie ma większego sensu.

Hasające Zające
fot. Anna Kazior

Wiele z widoków, które zaprezentowana na zdjęciach, znam z własnych wycieczek. Jednakże minęło już wiele lat, od kiedy nie byłam w górach, dlatego oglądanie ich dało mi wiele radości i przywołało wspomnienia.

Książka zawiera opisy tras w Sudetach, Tatrach, Bieszczadach oraz Beskidach. Niektóre z nich dotyczą również szlaków znajdujących się poza granicami Polski — w Czechach i Słowacji. Uwagę czytelnika z pewnością przyciągnie przejrzystość publikacji.

Ruszajmy w góry!

Przewodnik Hasające Zające jest dla mnie tak atrakcyjny nie tylko ze względu na jakość wydania i walory graficzne. O jego wartości świadczy to, że został napisany przez ludzi, którzy sami pokonali każdą z opisanych tras, często w towarzystwie dzieci. Na własnej skórze doświadczyli trudów wędrówki, a jednocześnie zachwycali się przepięknymi widokami. Widać, że autorzy naprawdę kochają góry i potrafią znaleźć w nich wszystko, co ubarwi wycieczki. Szczególną uwagę zwracają na potrzeby dzieci.

Już pobieżne przejrzenie książki sprawiło, że zaplanowałam wybrać się z dziećmi w kilka miejsc w Górach Stołowych i Karkonoszach. Nawet mimo tego, że moi synowie nie są zbyt wytrzymałymi turystami i bardzo szybko bolą ich nóżki. Jednak wspomnienie emocji, jakie towarzyszyły mi po dotarciu do celu oraz cudowne, górskie widoki stanowią dla mnie idealny sposób na odprężenie i redukcję stresu. Jestem przekonana, że w podobny sposób zachęci wielu z Was do tego, by rzucić wszystko i pojechać w góry. 


Jeśli szukasz inspiracji do podróży z dziećmi, przeczytaj naszą recenzję książki Nie wszystko o straszeniu!

Tematyka
10
Grafika
10
Słownictwo
8
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować
1 KOMENTARZ

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych to przepiękny przewodnik napisany przez Justynę i Krystiana Zająców. Autorzy prowadzą również blog podróżniczy, w którym dzielą się wrażeniami z licznych wycieczek, nie tylko górskich. Książka na nowo rozpaliła moją chęć wędrowania po szczytach.Tytuł:..."Hasające Zające w górach" - najnowszy przewodnik Justyny i Krystiana Zająców

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.