Strona głównaPublicystykaKultura„24 dni do Gwiazdki” – recenzja kalendarza adwentowego Agaty Przybyłek

„24 dni do Gwiazdki” – recenzja kalendarza adwentowego Agaty Przybyłek

24 dni do Gwiazdki Agaty Przybyłek to świąteczne, pełne magii opowiadanie, podzielone na tyle rozdziałów, by można czytać po jednym od początku grudnia aż do Wigilii. Książka będzie idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Niesamowita przygoda jej bohaterów pomoże poczuć świąteczny nastrój.

  • Autor: Agata Przybyłek
  • Tytuł: 24 dni do Gwiazdki
  • Wydawnictwo: Zygzaki
  • Data wydania: 26 października 2022 r.
  • Liczba stron: 104

Niesamowity spacer

Bohaterami 24 dni do Gwiazdki jest dwójka rodzeństwa: Gabrysia i Ignaś, którzy pewnego zimowego dnia wybierają się z rodzicami na spacer do lasu. Spotykają tam renifery i od razu domyślają się, że zwierzęta muszą należeć do zaprzęgu świętego Mikołaja. Od razu postanawiają im pomóc i przynoszą marchewki do jedzenia. Ze wsparciem przychodzi również wujek, który hoduje owce, więc ma dużo siana i może się nim podzielić z wygłodzonymi reniferami.

Na dłuższą metę opieka nad zwierzętami wydaje się niemożliwa. Ponadto renifery przecież muszą wrócić do zaprzęgu swojego właściciela. Aby to się powiodło, cała rodzina Gabi i Ignasia postanawia wyruszyć na biegun północny do wioski świętego Mikołaja. Tak zaczyna się magiczna część świątecznej przygody bohaterów.

Wyjątkowa wycieczka

Na biegunie północnym dzieciaki mają okazję przekonać się, jak to się dzieje, że wszystkie dzieci na całym świecie otrzymują gwiazdkowe prezenty. Towarzyszą elfom podczas przygotowywania zabawek. Podziwiają świąteczne ozdoby, pięknie ubrane choinki i cieszą świątecznym nastrojem. Wioska Mikołaja oferuje mnóstwo zimowych atrakcji, z których trzeba skorzystać na maksa podczas krótkiego, bo kilkudniowego pobytu. Chatka świętego Mikołaja aż mieni się od kolorowych światełek i pachnie gorącą czekoladą. Dzieci mają ponadto okazję zobaczyć zorzę polarną.

Idealna propozycja dla małych i dużych

24 dni do Gwiazdki jest książką, która bardzo mocno działa na wyobraźnię. Została napisana w sposób barwny, choć prostym językiem. Dzięki temu jest zrozumiała dla przedszkolnego czytelnika, a jednocześnie pokazuje mu kolorowy, radosny i bogaty świat. Dzięki książce dzieci będą mogły dobrze przygotować się do uroczystego, ale też ciepłego i spokojnego nastroju świąt Bożego Narodzenia.

24 dni do Gwiazdki, Agata Przybyłek
fot. Anna Kazior
24 dni do Gwiazdki, Agata Przybyłek
fot. Anna Kazior

Na uwagę zasługują również ilustracje wykorzystane w publikacji. Obrazki są stosunkowo proste, pozbawione skomplikowanych wzorów i feerii barw. Na pastelowym tle umieszczono kontrastujące postacie, dzięki czemu całość jest spokojna i uporządkowana.

24 dni do Gwiazdki są skierowane do przedszkolnego czytelnika, bo poszczególne rozdziały są krótkie, jednak starsi odbiorcy również mogą z nich czerpać wiele przyjemności. Styl autorki doskonale oddaje świąteczną ekscytację, a opisy odwiedzanych miejsc są plastyczne, dzięki czemu można się poczuć, jakby samemu odwiedzało się magiczne miejsca z książki. To świetna propozycja dla tych, którzy szukają świątecznej opowieści pozbawionej wątków religijnych.


Przeczytaj również naszą recenzję Świątecznego kalendarza Gabrysi!

Tematyka
8
Styl
8
Ilustracje
8
Jakość wydania
8
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

24 dni do Gwiazdki Agaty Przybyłek to świąteczne, pełne magii opowiadanie, podzielone na tyle rozdziałów, by można czytać po jednym od początku grudnia aż do Wigilii. Książka będzie idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym. Niesamowita przygoda jej bohaterów pomoże poczuć świąteczny nastrój.Autor: Agata...„24 dni do Gwiazdki” – recenzja kalendarza adwentowego Agaty Przybyłek

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.