Strona głównaMuzykaInterpretacje i muzorecenzjeCzego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #26

Czego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #26

Dzisiejsze muzyczne podsumowanie tygodnia jest dedykowane wszystkim, którzy potrzebują motywacji i energii do działania. Podobno dobra nuta potrafi zdziałać cuda, a ja jak najbardziej się z tym zgadzam. Sprawdźcie, co znalazło się na liście utworów, które koniecznie musicie przesłuchać!

Gdy początek nowego roku jest jakiś niemrawy, staram się dopasować moją muzyczną playlistę tak, aby słuchanie jej dawało mi jak najwięcej radości. Ponieważ jestem w klasie maturalnej, na mojej liście nie mogło zabraknąć motywujących i inspirujących piosenek, które pozwoliłyby mi przetrwać aż do maja. Sprawdźcie #26 muzyczne podsumowanie tygodnia, by dowiedzieć się, co dla was mam!

PIOSENKA TYGODNIA

Absolutnie nie mogę sobie przypomnieć, czy New shoes kiedykolwiek znalazło się w muzycznym podsumowaniu. Jeśli tak – to mówi samo za siebie. Jest bowiem tak świetne, że musiałam znów coś o nim powiedzieć. Jeśli nie – to czas, aby dostało swoje pięć minut!

New shoes jest niezwykle pozytywnym i dynamicznym utworem, śpiewanym przez Paola Nutiniego. Piosenkarz budzi się i opowiada o tym, jak nowe buty zmieniły jego życie i że nagle wszystko jest na swoim miejscu. Piosenka jest idealna dla każdego, kto choć przez chwilę chce się poczuć jak pan całego świata.

SERIALOWA PIOSENKA TYGODNIA

Nie pamiętam już dokładnie, kiedy zaczęłam oglądać Suits, ale doskonale wiem, że obejrzałam ten serial zdecydowanie za szybko! Na szczęście nie musiałam rozstawać się z tą produkcją na zawsze, ponieważ w sercu noszę jej cząstkę, którą jest piosenka o tytule Greenback Boogie Ima Robot.

Ta nuta jest dość charakterystyczna i rytmiczna. Przede wszystkim kojarzy się z ciężką pracą, pieniędzmi i tworzeniem własnego idealnego życia. Mnie zawsze pomaga wejść w rytm pracy, której w tym roku mam bardzo dużo.

NIE PODDAWAJ SIĘ

Don’t stop believin’ urzekło mnie rockowym brzmieniem i świetnym tekstem.

Nie trać tej wiary
Nie porzucaj marzeń

Utwór powstał już wiele lat temu, ale wciąż inspiruje i zachwyca. Jeśli nie kojarzycie, skąd znacie tę piosenkę, być może słyszeliście ją w serialu Glee!

POLSKA NUTA

I ponownie wchodzimy w gatunek, którego prawie nie słucham. Niektóre piosenki naszych polskich raperów to jednak perełki, a jedną z nich jest Tryb samolotowy od Jana-rapowanie.

Znalazłam tę piosenkę na Twitterze i bardzo szybko spodobał mi się jej tekst. Jest szczery i prawdziwy. Mocno się z nim utożsamiam. Wydaje mi się, że wiele osób, które „chcą stać się wielkie”, powinno jej posłuchać. Być może okaże się, że w refrenie odnajdą siebie.

Tracę tyle czasu na drodze do bycia wielkim Czasem boję się, że bliskich docenię, widząc ich groby
Już się gubię w tym, od czego robię przerwy
Mój najlepszy ziomek to znów tryb samolotowy

A jak wy ułożylibyście swoje muzyczne podsumowanie tygodnia?


Przeczytaj najnowszy artykuł: Premiera książki „Rysa na szkle” – kontynuacji „Dziewczyny ze szkła”!

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.