Strona głównaLiteraturaPremiera książki "Rysa na szkle" – kontynuacji "Dziewczyny ze szkła"

Premiera książki „Rysa na szkle” – kontynuacji „Dziewczyny ze szkła”

Rysa na szkle Laury Anderson Kurk od dzisiaj w sprzedaży! Druga i jednocześnie ostatnia część serii Dziewczyna ze szkła to poruszająca opowieść o dojrzewaniu do miłości, stracie odbierającej siły i pojednaniach przywracających życie.

  • Oryginalny tytuł książki to Perfect Glass. W Polsce pozycja wydana przez Wydawnictwo Dreams.
  • Oba utwory z serii były pozytywnie oceniane przez czytelników.
  • Laura Anderson Kurk nie planowała publikacji sequela, ale uległa namowom czytelników.
  • Powieść należy do literatury młodzieżowej i porusza problemy dojrzewania, młodzieńczej miłości i mierzenia się z traumatycznymi przeżyciami.

Rysa na szkle – opis (inspirowany)

Meg Kavanagh przysparza sobie kłopotów za każdym razem, kiedy tylko postanowi się w coś zaangażować. Nie wychodzi jej z Jo Russell, ekscentryczną artystką dotkniętą demencją, której dziewczyna stara się pomóc. Potem życie Meg uprzykrza Quinn O’Neill, który stara się rywalizować z Henrym o jej uczucia. Końcowa klasa liceum zupełnie różni się od wyobrażeń Meg, ale przecież czasem najlepsze chwile przeżywamy, gdy kompletnie się ich nie spodziewaliśmy.

Natomiast Henry Whitmire postanawia wyjechać do pracy w sierocińcu w Nikaragui i spędzić tam najbliższy rok. Oddalony od Meg i rodzinnego rancza poznaje, czym jest zaufanie. Bo gdy jest się zupełnie samym tysiące kilometrów od domu, wizja odkrycia rysy na własnym, dotąd idealnym wizerunku może przerażać.

Jednak mierząc się z trudnościami i nieszczęściami życia, człowiek przegląda się w nich jak w kryształowym lustrze.

Druga i zarazem ostatnia część serii

Laura Anderson Kurk w wywiadzie dla thestorysanctuary.com wyznała, że nie miała w planach pisania sequela. Jednak fani Dziewczyny ze szkła (ang. Glass Girl) domagali się poznania dalszych losów bohaterów, toteż autorka przystąpiła do pracy.

Jak się okazało, Perfect Glass (oryginalny tytuł książki Rysa na szkle – przyp. red.) stało się moją ulubioną z dwóch książek, więc bardzo się cieszę, że utknęłem w tej historii. Laura Anderson Kurk w rozmowie z The Story Sanctuary

Gdzie kupić?

Zarówno Dziewczynę ze szkła, jak i Rysę na szkle można nabyć bezpośrednio od Wydawnictwa Dreams. Poza tym książka dostępna jest w wielu księgarniach oraz u dystrybutorów ebooków.


Źródło: Wydawnictwo Dreams

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.