Strona głównaPublicystykaKulturaPodcast – idealny do słuchania każdego dnia

Podcast – idealny do słuchania każdego dnia

Czy podcast to dobry wybór codziennej rozrywki? To pytanie zadawałam sobie jeszcze kilka miesięcy temu. Na początku ciężko było mi znaleźć coś, co nie nudziłoby mnie po kilku minutach. Jednak gdy znalazłam coś odpowiedniego, stałam się fanką podcastów. Jeśli więc też nie wiecie, jakie audycje mogą przypaść wam do gustu, zachęcam do dalszego czytania wpisu!

Czym jest podcast?

Podcast to audycja, nagranie w formie audio. Z początku taki rodzaj rozrywki czy nauki nie był dla mnie przekonujący. Nigdy nie byłam w stanie utrzymać skupienia, słuchając czegoś, co nie jest też dostępne w formie wizualnej. Na szczęście znalazłam kilka audycji, których bardzo przyjemnie słucha mi się na spacerze, w drodze do pracy, do szkoły lub w trakcie wykonywania domowych obowiązków. Dlatego uwierzcie, że jeśli tylko znajdziecie odpowiedni „program”, słuchanie podcastu będzie świetną sprawą.

1. Podsiadło Kotarski Podcast (PKP)

podcast
spotify.com

Jeden z moich ulubionych podcastów prowadzą Dawid Podsiadło i Radek Kotarski. Redaktorzy – bo tak prowadzący zwracają się do siebie nawzajem – rozmawiają na tematy bardziej i mniej poważne. Audycje zawsze są prowadzone z humorem. Odcinki podzielono na segmenty, a pod koniec każdego słuchacze mogą spodziewać się rekomendacji książek od Radka Kotarskiego (cykl – „Księgielnia”) i poleceń utworów lub albumów muzycznych od Dawida Podsiadło (cykl – „Głęboko Płytka”).

2. Let’s talk about myths, Baby!

Mity
letstalkaboutmythsbaby.com

Kolejna audycja (prowadzona w języku angielskim), której słucham niemalże codziennie, jest idealnym wyborem dla osób interesujących się mitologią grecką. Liv Albert – pasjonatka mitologii – w przystępny sposób opowiada o mitach i analizuje je pod kątem tego, jak świat wygląda dziś. Zaznacza problemy w myśleniu starożytnych, z naciskiem na to, jak traktowane były wtedy kobiety. Liv do podcastu bardzo często zaprasza gości, z którymi prowadzi zajmujące i zabawne rozmowy o bogach olimpijskich.

3. Teenager Therapy (because we have problems too)

Teenager
teenagertherapypodcast.com

Podcast prowadzi pięcioro nastolatków. Jak sama nazwa wskazuje, omawiają oni problemy, jakich doświadcza większość z nas, wchodząc w dorosłość. Pokazują, że nie powinny one być bagatelizowane. Dzięki temu, że każdy z nich opowiada o danym temacie, bazując na własnych doświadczeniach, rozmowy te mają wydźwięk zwykłej konwersacji ze znajomymi. Prowadzą kulturalną dyskusję i na końcu wyciągają z niej wnioski. Bardzo przyjemnie słucha się audycji, w której wszyscy szanują siebie nawzajem i potrafią przyznać się do błędu. Dlatego właśnie uwielbiam ten podcast. Nie dość, że mogę odnieść się do tego, o czym jest mowa, to w dodatku miło jest posłuchać, jak nastolatkowie zachowują się dojrzalej niż większość starszych osób.

4. Very Really Good

podcast
spotify.com

Kurtis Conner, kanadyjski komik stand-upowy, prowadzi podcast o rzeczach, które go śmieszą i intrygują. Według mnie jest to temat idealnie pasujący do takiej formy programu. Każdy odcinek jest szczery i odzwierciedla poczucie humoru Kurtisa. Conner często zaprasza swoich przyjaciół, którzy również są komikami, by razem stworzyć przezabawne odcinki. Idealne do wysłuchania, gdy potrzebny jest odpoczynek psychiczny.


Sprawdźcie też ranking najlepszych filmów na weekendowy wieczór!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.