Strona głównaCiekaweAmong Us - o co tyle szumu i jak w to grać?

Among Us – o co tyle szumu i jak w to grać?

Dlaczego światła zgasły? Jak otworzyć drzwi? A przede wszystkim… Who is The Impostor? Jeśli jesteś fanem Mafii, to z pewnością pokochasz Among Us! Kłamstwo i zaufanie nabierają nowego znaczenia, a inny gracz obok wcale nie musi być wymarzonym towarzystwem. Ale o co tyle szumu i jak w to grać?

Gra, którą pokochały miliony! Co prawda z opóźnieniem, ale nie ma co rozpaczać – trzeba biec nadrabiać stracony czas. Among Us gromadzi graczy z całego świata. Zachęca ich do współpracy, dedukcji, rozmowy i zgody. A jak Ty poradzisz sobie w rozgrywce?

Jednak zanim zaczniesz, przed Tobą kilka informacji, które warto wiedzieć.

Spóźniony sukces

Among Us była dostępna do pobrania już w 2018 roku na urządzenia z systemami Android i iOS. Jednak popularność przyszła znienacka dwa lata później, we wrześniu 2020 roku i obecnie możemy zauważyć aż 100 milionów pobrań z samego Sklepu Play! Wzrost zainteresowania grą zaskoczył twórców (Innersloth), szczególnie, że wcześniej tego roku zapowiedzieli drugą odsłonę swojej produkcji. Jednak wycofali się z tej decyzji, aby udoskonalić część pierwszą. Obecnie gra dostępna jest na urządzenia z systemami Android i iOS za darmo oraz na PC za 18 zł na Steamie.

O co tyle szumu?

Grupa ludzików (4-10) żyje sobie spokojnie na statku kosmicznym, gdy niespodziewanie okazuje się, że muszą wykonać kilka napraw. Z tego powodu biegają radośnie po obiekcie, wykonując kolejne taski. Niestety nie cieszą się długo spokojem. Co rusz dochodzi do tajemniczych i poważnych usterek, a drzwi zamykają się znienacka. Jednak najgorsze dopiero przed nimi. Nagle ktoś zgłasza znalezienie ciała! Co się stało? Wyjaśnienie jest tylko jedno… wśród nich grasuje Impostor! Ale co teraz?

Produkcja Innersloth to przeniesienie uproszczonej wersji Mafii do świata wirtualnego. Gra jest prosta, a instrukcje zadań do wykonania, choć w języku angielskim, są na tyle nieskomplikowane, że gracz nie powinien mieć problemu z ich wykonaniem. Celem załogi jest znalezienie Impostora i wykonanie wszystkich tasków, a zadaniem Impostora jest powstrzymanie innych uczestników przed naprawieniem statku poprzez sabotaż i zabójstwa. Wszystko zależy od roli, jaka została Ci przydzielona, ale o nich powiem trochę później.

Czytaj także: Jaki film na randkę w domu? Sprawdź, co warto obejrzeć podczas miłego wieczoru

Mapy

Obecnie dostępne są trzy mapy: The Skeld, Polus i Mira HQ. Najpopularniejsza jest pierwsza z nich. To właśnie z nią najczęściej spotkasz się na YouTube, jednak pozostałe także dostarczają wiele frajdy! Czy wiesz, że Polus i Mira HQ posiadają nawet tajne przejścia?

Układ pomieszczeń na każdej z map znajdziesz w prawym górnym rogu obok ustawień, a jako Impostor masz do nich dostęp także w opcji sabotażu. Ponadto w pokoju admin możesz obserwować mapę, na której zaznaczone jest rozmieszczenie graczy w danym momencie, a w pokoju security dostępne są kamery, które pozwalają na dyskretne śledzenie pozostałych.

Among US - o co tyle szumu i jak w to grać?
fot. Breakflip

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.