Strona głównaLiteratura„Angry Girl Loves Drama Boy” – przeciwieństwa się przyciągają – recenzja komiksu...

„Angry Girl Loves Drama Boy” – przeciwieństwa się przyciągają – recenzja komiksu Faith Erin Hicks

„Heartstopper” osiągnął w Polsce spory sukces. Wydawnictwo Jaguar po tym postawiło na wydanie kolejnego młodzieżowego komiksu, „Angry Girl Loves Drama Boy” Faith Erin Hicks. Czy warto po niego sięgnąć? O tym opowiem w recenzji.

GDY HOKEISTKA SPOTYKA AKTORA

Nastoletnia Alix, chociaż wymiata na lodzie jako napastniczka w drużynie hokejowej, nie cieszy się popularnością ani sympatią. Nawet koleżanki z zespołu szydzą z niej. Dziewczyna w końcu nie wytrzymuje słuchania obelg – daje upust gniewowi i uderza kapitankę, prowodyrkę hejtu na nią. Alix nie chce przez ten incydent zaprzepaścić szansy na letni obóz, dlatego zamierza nauczyć się kontrolować złość. Zwraca się o pomoc do Ezry, chłopaka ze szkolnego kółka teatralnego, który potrafi ze spokojem rozprawić się ze swoimi oprawicielami. Alix i Ezra są jak ogień i lód, ale z czasem na jego widok dziewczynie zaczyna serce szybciej bić. Problem w tym, że Ezra jest gejem. A przynajmniej tak się jej wydaje.

NIESPODZIEWANY ULUBIENIEC

Zakochałam się w tym komiksie. Skończyłam go w niecałą godzinę, a zaczęłam czytać tuż po odebraniu paczki od kuriera. Miałam tylko pobieżnie sprawdzić środek, ale tak mnie pochłonęła historia Alix oraz Ezry, że nie mogłam ani na moment oderwać wzroku od pięknych rysunków. Zupełnie się nie spodziewałam, że Angry Girl Loves Drama Boy tak mi się spodoba. Sięgnęłam po ten komiks z ciekawości, bez większych oczekiwań, a przepadłam. Nie wiem, czy autorka planuje kolejną część, mam cichą nadzieję, że tak. Jeśli nie, to szkoda, bo chętnie bym poznała dalsze losy bohaterów.

ŻYCIOWA LEKCJA

Angry Girl Loves Drama Boy to nie jest tylko lekki komiks do pochłonięcia na raz i zapomnienia. Gwarantuję, że pozostanie w Waszej pamięci na dłużej, gdyż porusza ważne dla młodych ludzi tematy i pokazuje, jak trudne życie bywa w szkole i jak poradzić sobie w sytuacjach, które wydawałyby się bez wyjścia. Uświadamia, jak ludzie traktują innych, gdy z jakiegoś powodu uważają ich za gorszych od siebie. Jednocześnie można z lektury wyciągnąć wniosek, że warto mieć pasję i dążyć do realizacji swoich celów. Angry Girl Loves Drama Boy to naprawdę bardzo mądry, życiowy komiks, o czym najlepiej samemu się przekonać.

UCZTA DLA OCZU

Faith Erin Hicks ma przyjemną w odbiorze kreskę. Zaintrygował mnie pomysł kolorowania niektórych elementów na niebiesko, na przykład ubrań, rzeźb czy dachów, dzięki czemu wyróżniały się na biało-czarnym tle. Podobała mi się także kreacja głównych bohaterów, szczególnie Ezry. Był tak uroczo narysowany, że aż miałam ochotę go przytulić.

PODSUMOWANIE

Angry Girl Loves Drama Boy to idealna propozycja nie tylko dla fanów komiksów takich jak Heartstopper, ale także osób lubujących się w młodzieżówkach. Jeżeli nie czytaliście nigdy komiksów, to jest to dobra pozycja na start, która Was zachęci, by zacząć po nie sięgać. Cieszę się, że Jaguar postawił na wydanie dzieła Hicks w czasie, gdy młodzież wróciła do szkoły i może się mierzyć z podobnymi problemami co Alix czy Ezra. To była bardzo dobra decyzja. Nie zwlekajcie zatem i pędźcie po Angry Girl Loves Drama Boy. Zapewniam, że warto.


Wakacje już dawno się skończyły, ale jeśli chcecie poczuć jeszcze klimat lata, to zapraszam do recenzji Nate Plus One.

Fabuła
10
Bohaterowie
10
Akcja
10
Kreska
10
Okładka
10
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować
1 KOMENTARZ

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

GDY HOKEISTKA SPOTYKA AKTORA Nastoletnia Alix, chociaż wymiata na lodzie jako napastniczka w drużynie hokejowej, nie cieszy się popularnością ani sympatią. Nawet koleżanki z zespołu szydzą z niej. Dziewczyna w końcu nie wytrzymuje słuchania obelg – daje upust gniewowi i uderza kapitankę, prowodyrkę hejtu na...„Angry Girl Loves Drama Boy” – przeciwieństwa się przyciągają – recenzja komiksu Faith Erin Hicks

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.