Strona głównaFilmAnimowane filmy dla dzieci – TOP 10 Box Office

Animowane filmy dla dzieci – TOP 10 Box Office

Wybór filmu dla dziecka to nie lada wyzwanie, przed którym staje każdy rodzic. Bajka powinna uczyć, unikać przemocy, bawić i przede wszystkim wciągnąć malucha w fabułę. W głębokim morzu kinematografii filmy dla dzieci wciąż zyskują dużą popularność, a te najchętniej oglądane, przynajmniej w niewielkim stopniu, spełniają wymagania dorosłych. Oto zestawienie 10 filmów, które uplasowały się na wysokich miejscach w Box Office.

Wpisując w wyszukiwarkę frazę filmy dla dzieci otrzymamy tysiące, a nawet miliony wyników. Przebrnięcie przez wszystkie pozycje jest niemożliwe, ale znalezienie tych wartościowych owszem. Czasem trzeba poszperać głębiej, jednak wiele świetnych tytułów pokazuje się od razu na początku. Oczywiście nie da się wpasować we wszystkie gusta, lecz dla każdego znajdzie się coś ciekawego.

Nie od dziś wiadomo, że dzieci zainteresują się nawet najgłupszą bajką, jeśli tylko będzie śmieszna lub pełna akcji. Zdecydowanie trudniej podjąć decyzję dorosłemu. Filmy dla dzieci powinny nie tylko śmieszyć, ale także przekazywać mądrość, którą maluch wykorzysta w przyszłości.

I jak to się często mówi: najciemniej pod latarnią. Fakt, że film jest popularny, wcale nie musi oznaczać, że jest niewarty obejrzenia. Animowane filmy dla dzieci często łączą wszystkie najważniejsze cechy i z tego powodu plasują się tak wysoko w rankingach.

Poniższy TOP 10 powstał na podstawie rankingu Box Office, czyli zestawienia liczby widzów lub przychodu ze sprzedaży biletów na dany film. Kolejność pojawiania się filmów w artykule jest zgodna z występowaniem w zestawieniu BO od najwyższego miejsca.

1. Kraina Lodu II (2019)

Miejsce w Box Office: 10

Druga część opowieści o dwóch siostrach, która podbiła serca młodych widzów. Tym razem Elza i Anna muszą stawić czoła przeszłości i nieznanemu głosowi, aby uratować królestwo i swój dom. Razem z Olafem, Kristoffem oraz Svenem wyruszają na poszukiwania, przeżywając przygodę. Na nowo uczą się o znaczeniu rodziny i przyjaciół oraz o sile miłości. To właśnie miłość i szukanie prawdziwego „ja” stanowią motyw przewodni filmu.

Animowane filmy dla dzieci - TOP 10 Box Office
fot. Disney Paris

2. Kraina Lodu (2013)

Miejsce w Box Office: 16

Historia dwóch sióstr, która pokazuje, że nie każda bajka musi kończyć się ślubem z przystojnym księciem, a inność nie wyklucza. Młoda królowa Arendelle, Elza, została obdarzona niezwykłą mocą, której nie umie opanować. Strach towarzyszy jej na każdym kroku i jest jej największym wrogiem. Z pomocą przychodzi siostra Elzy, Anna, jednak czeka ją niełatwe zadanie. Kiedy zło atakuje z każdej możliwej strony, trudno je pokonać. No ale czego nie zrobi się z miłości?

 

Animowane filmy dla dzieci - TOP 10 Box Office
fot. HBO GO

3. Iniemamocni 2 (2018)

Miejsce w Box Office: 18

Rodzina superbohaterów? To jest to! Po 14 latach powracają Iniemamocni. Elastyna, Pan Iniemamocny, Jack-Jack, Wiola i Maks muszą stawić czoła nowym wyzwaniom, jakie czekają ich rodzinę. Pani Iniemamocna wraca do pracy jako superbohaterka, a dzieci pozostają w domu z tatą. Do tego potrzeba innych niezwykłych umiejętności niż zwykle. Sytuacja pełna zabawnych komplikacji sprawia, że rodzina staje się sobie jeszcze bliższa niż do tej pory.

Animowane filmy dla dzieci - TOP 10 Box Office
fot. Disney Paris

4. Minionki (2015)

Miejsce w Box Office: 21

Minionki uchodzą za zabawne, ale niezbyt inteligentne stworzonka. W tej części możemy obserwować początki przygód żółtych przyjaciół Gru. Jest to pierwsza chronologicznie część, w której Minionki szukają kogoś, komu mogłyby pomagać. Trudno stwierdzić, jaką naukę może wyciągnąć dziecko po obejrzeniu tej bajki, ale na pewno spędzi dobrze czas. To film, przy którym cała rodzina może wygodnie usiąść i zrelaksować się.

Animowane filmy dla dzieci - TOP 10 Box Office
fot. Mutlikino

5. Toy Story 4 (2019)

Miejsce w Box Office: 33

Kowboj Chudy powraca wraz ze sowimi wiernymi towarzyszami! Tym razem wyruszają na poszukiwania nowej zabawki o imieniu Sztuciek. Wzruszający film pełen ciepła, humoru i przyjaźni. Często wspominany jako wzruszający, ale przede wszystkim pozwala wrócić z sentymentem do poprzednich części. A dzieci na nowo zapragną, aby ich zabawki także ożyły.

Animowane filmy dla dzieci - TOP 10 Box Office
fot. Disney Paris

6. Toy Story 3 (2010)

Miejsce w Box Office: 35

Każda część Toy Story to kolejny etap w życiu młodego człowieka, a także nowe przeżycia i nauka dla bohaterów filmu. W części 3, Andy wyprowadza się na studia, a swoje zabawki oddaje do przedszkola. Jednak Chudy i jego przyjaciele nie są zadowoleni ze swojego losu, dlatego postanawiają się uciec i wrócić do domu. To ciężka podróż i wiele trudnych wyborów. Jednak znajdą się także radosne momenty, które wywołają uśmiech na twarzy dziecka.

Animowane filmy dla dzieci - TOP 10 Box Office
fot. Netflix

7. Gru, Dru i Minionki (2017)

Miejsce w Box Office: 39

Kolejna odsłona Minionków. Tym razem przeszkodzenie złoczyńcy w realizacji okaże się bardziej zaskakujące niż zwykle. Pełne uroku i radości Minionki ponownie zabierają widza w swój świat. Nowe przygody, niespodziewane sytuacje i charakterystyczne postacie – tego nigdy nie jest za dużo.

Animowane filmy dla dzieci - TOP 10 Box Office
fot. JustWatch

8. Gdzie jest Dory (2016)

Miejsce w Box Office: 41

Cudowna Dory, znana wszystkich z Gdzie jest Nemo?, powraca ze swoją historią. Udaje się w podróż do Kalifornii, aby odnaleźć swoją rodzinę. Po drodze spotyka wiele przeszkód, w tym największą, jaką jest jej zapominalstwo, ale nie poddaje się. Wspaniała opowieść o poszukiwaniu swoich korzeni i przyjaźni. Najważniejsze to nie poddawać się i nie zapominać o ustalonych celach.

Animowane filmy dla dzieci - TOP 10 Box Office
fot. Filmweb

9. Zwierzogród (2016)

Miejsce w Box Office: 44

Pierwszy zając w policji oraz szczwany lis krętacz na tropie. Świetna opowieść o równości, wytrwałości i przyjaźni. Judy Hops i Nick Bajer rozpoczynają współpracę, aby rozwiązać sprawę zagadkowych zniknięć w Zwierzogrodzie. Bajka, która pokazuje, że nie ma znaczenia twój rozmiar, gatunek lub rasa. Najważniejsze jest to, kim jesteś i ile wysiłku włożysz w osiągnięcie swoich celów. Uczy i bawi w prosty oraz przyjemny sposób. Także dorośli mogą zauważyć i zinterpretować wiele ważnych treści z tej animacji.

Animowane filmy dla dzieci - TOP 10 Box Office
fot. Filmweb

10. Król Lew (1994)

Miejsce w Box Office: 47

Jedna z najstarszych pozycji w rankingu Box Office i chociaż powstało już wiele nowych produkcji, w tym nowa wersja Króla Lwa, to wciąż może pochwalić się miejscem w pierwszej 50. Filmy dla dzieci takie jak ten to ponadczasowe bajki, przy których odnajdujemy w sobie więcej pewności i wiary. Młody lew Simba opuszcza stado, a następnie pokonuje wiele przeszkód, aby zająć swoje miejsce w Wielkim Kręgu Życia. W wędrówce towarzyszy mu Hakuna Matata.

Animowane filmy dla dzieci - TOP 10 Box Office
fot. VOD

Filmy dla dzieci często gromadzą także starszą publikę, która jeszcze lepiej zapamiętuje przekazy animowanych historii. Ich prosta forma, dostosowana do młodszych widzów, sprawia, że chętnie je oglądamy, a maluchy świetnie bawią się podczas seansu. A chociaż tematyka i humor bajek są różne, to każdy znajdzie coś dla siebie.


Źródła: filmweb.pl, wikipedia.org, boxofficemojo.com


Najlepsze filmy młodzieżowe – Top 10 filmów, które musisz znać

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.