Strona głównaCiekaweAntologia dla Ukrainy – pisz i pomagaj!

Antologia dla Ukrainy – pisz i pomagaj!

W związku z trudną sytuacją na Ukrainie Wydawnictwo IX podjęło inicjatywę utworzenia antologii w formie e-booka, z której  zyski zostaną przekazane na wsparcie Ukraińców i Ukrainek. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak możesz pomóc!

  • Napisz opowiadanie nawiązujące do aktualnych wydarzeń na Ukrainie, relacji Rosji z Ukrainą.
  • Twoje opowiadanie może być dowolnej długości, nie ma limitu znaków.
  • Twoja praca może być w dowolnym gatunku literackim.
  • Tekst wyślij na adres e-mail: vlad.puta123@interia.pl do 11 marca!
  • Z tekstów powstanie antologia (e-book), z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz wsparcia dla Ukrainy!

Ze względu na to, że każde działanie mające na celu wsparcie bliźniego jest w obecnej sytuacji na wagę złota, Wydawnictwo IX podjęło się ciekawej inicjatywy.

O CO CHODZI?

Rosyjska inwazja na Ukrainę wciąż zbiera żniwa wśród ludności cywilnej i żołnierzy. Liczy się każda pomocna dłoń w stronę obywateli Ukrainy,  ich rodzin i przyjaciół. Jeśli chcesz pomóc, a nie masz ku temu zbyt dużego wachlarza możliwości, możesz wysłać na e-mail: vlad.puta123@interia.pl opowiadanie związane z obecną sytuacją na Ukrainie. Czas masz do 11 marca, później twoja praca znajdzie się w zbiorowej antologii stworzonej przez Wydawnictwo IX. Dochód z zakupu e-booka zostanie przekazany fundacji pomagającej ofiarom bestialskiego ataku Putina.

CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ O TEJ AKCJI?

Opowiadanie, które napiszesz, nie jest ograniczone ilością znaków. To znaczy, że może być krótkie lub długie, w zależności od twoich możliwości. Tematyka twojej pracy powinna nawiązywać do obecnej sytuacji na Ukrainie lub relacji Ukrainy z Rosją. Nie będzie jednak problemu z tekstami, które nie nawiązują do tego bezpośrednio. Ważne jest jednak, aby ten związek był dostrzegalny i aby było wiadomo, o co chodzi.

W akcji może wziąć udział każdy, kto chce wykorzystać swój talent pisarski i podzielić się przemyśleniami, historiami. Gatunek opowiadania nie ma znaczenia – napisz tekst w takim stylu, jaki lubisz.

Jeśli masz możliwość i chcesz pomóc w inny sposób, przeczytaj nasz artykuł: Inwazja Rosji na Ukrainę – jak możesz pomóc?


Pamiętaj –  każda pomoc się liczy, więc pisz i pomagaj Ukrainie!

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.