Strona głównaCiekawe"Balwierz" Katarzyny Bondy już wkrótce

„Balwierz” Katarzyny Bondy już wkrótce

Już wkrótce, 13 października ukaże się szósty tom powieści kryminalnej o psychologu śledczym Hubercie Meyerze Balwierz. Królowa Polskiego Kryminału, Katarzyna Bonda przygotowała dla fanów profilera prawdziwie krwawą ucztę.

Balwierz z Narwi

Sześcioletni Tymek zostaje odnaleziony martwy w lesie na Podlasiu. Z jego ciała spuszczono całą krew, a następnie ułożono w kapliczce świętego Huberta. Nieopodal, na zaśnieżonej polanie zostaje zastrzelony ksiądz Donatan– entuzjasta myślistwa i istotny członek lokalnej społeczności. Czy Hubet Meyer zdoła odnaleźć mordercę na czas?

Belwierz, materiały prasowe
Belwierz, materiały prasowe

Hubert odpoczywa

W poszukiwaniu spokoju i wytchnienia Hubert Meyer przenosi się do małej miejscowości na Podlasiu. Nie udaje mu się jednak odpocząć, bo w cichej Narwi, w której osiadł, dochodzi do dwóch krwawych mordów. Ofiarą pierwszego teatralnego zabójstwa pada synek kobiety, znanej we wsi ze swoich podbojów miłosnych. Zaledwie sześcioletniego chłopczyka  zaszlachtowano jak zwierzę podczas rytualnego uboju i pozostawiono w kapliczce otoczonej lasem. Od tej pory morderca zyskuje przydomek Balwierz z Narwi.

Bonda, Balwierz, materiały prasowe
Bonda, Balwierz, materiały prasowe

Kto jest myśliwym a kto ofiarą

W tym samym czasie ginie również Ksiądz z miejscowej parafii. Ksiądz Donatan Giza, zapalony myśliwy, należący do kółka łowieckiego, zostaje śmiertelnie postrzelony na leśnej polanie. Ta śmierć wygląda jak wypadek na polowaniu, czy jest nim w rzeczywistości, czy to tylko pozory, to zagadka dla profilera.

Profil psychologiczny Balwierza

Hubert Meyer ma przed sobą niełatwe zadanie. Musi przygotować profil psychologiczny Balwierza z Narwi. Aby to zrobić, powinien wedrzeć się do wnętrza hermetycznej społeczności, w której każdy jest z kimś spokrewniony lub spowinowacony, ma wspólne interesy, wspólnych wrogów a przede wszystkim wspólne sekrety. Hubert musi zdobyć zaufanie i przełamać zmowę milczenia wiszącą nad obydwiema tragediami. Czy kolejna śmierć rozwiąże języki mieszkańców?

Belwierz jest szóstą częścią cyklu o sławnym profilerze Hubercie Meyerze. Oczekiwana przez rzesze czytelników ukaże się już 13 października.

Katarzyna Bonda

Marta Machej, Katarzyna Bonda
Marta Machej, Katarzyna Bonda

Najpoczytniejsza autorka bestsellerowych kryminałów w Polsce. Stworzyła  serie kryminalną z Hubertem Meyerem („Sprawa Niny Frank” „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, „Nikt nie musi wiedzieć”, „Klatka dla niewinnych”), tetralogii z profilerką Saszą Załuską („Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony” i „Czerwony Pająk”), a także powieści kryminalne inspirowanych prawdziwymi zdarzeniami „Miłość leczy rany” i „Miłość czyni dobrym”. Pisarka ma w dorobku również dokumenty kryminalne: „Polskie morderczynie” (na podstawie, których powstanie serial) oraz „Zbrodnia niedoskonała” i „Motyw ukryty” napisane wspólnie z Bogdanem Lachem. Do tej pory książki Katarzyny Bondy sprzedały się w Polsce w nakładzie przekraczającym dwa miliony egzemplarzy. Są wydawane w 16 krajach. Prawa do edycji zagranicznych zakupiły największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Random House. W kwietniu 2021 roku stacja TVN wyemitowała serial „Żywioły Saszy” na podstawie „Lampionów”.


Przeczytaj również recenzje Bez powrotu

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.