Strona głównaFilm„Chilling Adventures of Sabrina” – 5 powodów, dla których warto obejrzeć serial

„Chilling Adventures of Sabrina” – 5 powodów, dla których warto obejrzeć serial

O tym serialu chyba każdy już słyszał, a na pewno przewinął on się Wam ostatnio na Netfliksie za sprawą premiery finałowego sezonu. Zdaję sobie jednak sprawę, że wciąż są osoby, które tej produkcji nie oglądały. Więc jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy warto zobaczyć Chilling Adventures of Sabrina, to świetnie trafiliście.

1. Stary hit w nowej odsłonie

Myślę, że spora część osób, słysząc „Sabrina Spellman”, przypomina sobie końcówkę lat 90., kiedy to na ekranach gościła Sabrina, nastoletnia czarownica. Wielu ludzi pokochało ten serial i wciąż kojarzy go z czasami cudownego dzieciństwa oraz młodości. Wtedy to Melissa Joan Hart była ulubienicą młodzieży. Aktualnie jej rolę przejęła Kiernan Shipka w Chilling Adventures of Sabrina, czyli luźnej adaptacji znanej już historii. I mimo wielu zmian wciąż możemy oglądać przygody początkującej czarownicy wychowanej przez dwie wspaniałe ciotki.

2. Mroczny klimat

Jest to zdecydowanie jedna z większych zalet tego serialu. Dostajemy mnóstwo mrocznych scen przepełnionych magią i zawierających wątek okultyzmu. Jednocześnie wszystko zostało idealnie wyważone, dzięki czemu klimat  nie przytłacza widza, a wręcz go intryguje. Odmieniona atmosfera rzuca nowe światło na ogólnie znaną starszą historię. Sprawia, że produkcja jest ciekawa i pochłania odbiorcę w każdym calu. Zaklęcia, uroki, rytuały, cyrograf – wszystkie te elementy dodają odrobinę pikanterii i tajemnicy. Chilling Adventures of Sabrina nie jest tylko miłą i delikatną opowieścią o dobrej magii. Stała się produkcją wykorzystującą motyw piekła i zaprzedania duszy Lucyferowi.

3. Silne postacie kobiece

Absolutnie uwielbiam, kiedy pojawiają się bohaterki z własnym zdaniem, nieobawiające się opinii publicznej. Takie kobiety możemy znaleźć w Chilling Adventures of Sabrina. Już tytułowa postać wielokrotnie zaskakuje widza, idąc na przekór zasadom i utartym przekonaniom. Dziewczyna nie zwraca uwagi na innych i jawnie im się sprzeciwia, kiedy wymaga tego sytuacja. Jest gotowa na wszelkie poświęcenia i emanuje wewnętrzną siłą. Jednak nie jest to jedyna taka postać. Gdy obejrzycie serial, zobaczycie, że jest ich o wiele więcej. Ta produkcja wiele mówi o wewnętrznej mocy oraz porusza wątki feministyczne. Twórcy świetnie przenieśli ten motyw do magicznego świata. Dzięki temu śledzimy losy naprawdę potężnych czarownic znających swoją wartość.

4. Współczesne problemy

Chilling Adventures of Sabrina to nie tylko opowieść o magii, czarownicach i piekle. Pamiętajmy, że główna bohaterka jest w połowie człowiekiem, a więc i ludzkiemu życiu poświęca sporą część swojego czasu. Przedstawione zostają bardziej przyziemne problemy, tj. niesprawiedliwość czy dyskryminacja obecne w liceum. Nie zabraknie tu również historii o odkrywaniu, kim się jest, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz ścieżki życiowej.

W serialu możemy również zobaczyć wiele różnorodnych relacji, a w szczególności tych problematycznych. Pierwszą z nich jest zdecydowanie młodzieńcza, ale nie tak łatwa miłość. Uczucie łączące Sabrinę i Harveya było wystawiane na wiele prób, głównie ze względu na dwojaką naturę dziewczyny. Siostrzane stosunki między Hildą a Zeldą też bywały trudne. Widzowie niejednokrotnie mogli być świadkami nie tylko ich kłótni, ale także ogromnego oddania rodzinie.

5. Akcja, akcja i akcja…

Ktokolwiek oglądał ten serial, z pewnością przyzna, że na brak akcji nie można tutaj narzekać. W szczególności początkowe sezony są nią przesiąknięte. Momentami trudno o chwilę wytchnienia i odpoczynku pomiędzy zdarzeniami. Twórcy zaskakują widza niemal na każdym kroku, a jednocześnie przedstawiają wszystko bardzo zrozumiale. Ani razu się nie zgubiłam w historii Sabriny, co jest ogromnym plusem całego serialu.

Podsumowanie

Kiedy zaczynałam oglądać Chilling Adventures of Sabrina, wręcz nie mogłam przestać. Serial całkowicie mnie pochłonął i wielokrotnie zachwycał. Zdecydowanie jest on jednym z moich ulubieńców. Dlatego też mam nadzieję, że i Wy zaczniecie swoją przygodę z młodą czarownicą. Naprawdę warto zapoznać się z tą produkcją.


Jeśli uwielbiacie seriale fantasy, koniecznie sprawdźcie też Supernatural!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.