Strona głównaLifestyleCo czytać, żeby się nie nudzić w okresie koronawirusa?

Co czytać, żeby się nie nudzić w okresie koronawirusa?

Nie wiecie co czytać? Śpieszymy z pomocą, bo oto przed wami lista książek, które pozwolą wam oderwać się, choć na chwilę, od tematu koronawirusa. Pozycje z gatunku romansu, młodzieżówki oraz jedna wprawiająca w klimat apokalipsy (ale nie takiej, bez obaw). Co czytać? Już piszę!

FEED – NICK CLARK WIDMO (KLIMAT APOKALIPSY)

co czytać - writerat
empik.com

Wyobrażacie sobie co by się stało, gdyby nagle zabrakło Internetu? Ja się boję strasznie. Bo co by to wtedy było i co by się działo, nie sposób opisać.

Książka opowiada o tym jak pewnego dnia następuje wielki krach światowej sieci Feed, czyli sieci do której logujemy się za pomocą chipów wszczepionych w czaszkę. Od momentu spopularyzowania tejże sieci, ludzie przestają ze sobą normalnie rozmawiać, a wszystko dzieje się w świecie wirtualnym, tj. przekazywanie myśli, rozmowa, praca poniekąd również. W pewnym momencie jednak sieć się niszczy, co powoduje wybuch globalnej anarchii, a w konsekwencji przeżywa zaledwie garstka ludzi. Ocaleni muszą zjednoczyć się, aby przetrwać. Wizja jest o tyle niepokojąca, że coraz częściej widać, jak ludzie w towarzystwie spoglądają głównie na ekrany telefonów.

ZASADY MAGII – ALICE HOFFMAN (MŁODZIEŻOWE)

co czytać - writerat
empik.com

Z uwagi na ostatni wzrost popularności magii, ze względu na opublikowany 4 sezon serialu Chilling Adventures of Sabrina, warto wspomnieć o tej książce. Przyznam się szczerze, nie czytałem. Ale za to miałem zamiar, to znaczy kupiłem ją, zacząłem i po chwili odłożyłem, bo to chyba nie dla mnie.

Trójka rodzeństwa od samego początku czuła, że jest inna, niż pozostałe dzieci. Pewnego dnia do najstarszej z rodzeństwa przychodzi list z zaproszeniem od ciotki. Matka dziewczynki nalega, aby ta pozostała w domu, ale pod naciskiem ulega i pozwala córce na wyjazd. Pod warunkiem, że ta zabierze ze sobą swoje rodzeństwo, które zobowiązuje się pilnować jej, aby nie narobiła głupot. Czy dzieci poznają mroczny sekret łączący wszystkich członków ich prastarego rodu?

ZMIERZCH – STEPHANIE MEYER (ROMANS)

co czytać - writerat
empik.com

Ja wiem. To książka, która ma masę zwolenników i masę hejterów, ale ja muszę o niej wspomnieć, bo, chcąc nie chcąc, jest to jedna z moich ulubionych serii. Poza tym jak właśnie wspomniałem, jest to seria książek, więc jak wam się spodoba, możecie zająć się nią przez mniej więcej dwa-trzy tygodnie.

Powieść utrzymuje się w świecie zjawisk nadprzyrodzonych, bo mamy tam wampiry, zmiennokształtnych ludzi (w tym przypadku w wilki) i to tyle. Młoda Bella Swan przyjeżdża do małego miasteczka Forks i wkrótce poznaje Edwarda Cullena, z którym połączy ją silne uczucie, wcześniej przez nią nieznane. Jednakże w obliczu nowo poznanej prawdy Bella zacznie mieć wątpliwości co do słuszności swoich działań, a jeszcze więcej pewności odbierze jej młody Jacob Black

JUTRO – GUILLAUME MUSSO (ROMANS)

Co czytać - writerat
empik.com

Również jedna z moich ulubionych książek. Jak zresztą większość pozycji od tego autora: Papierowa dziewczyna, Zjazd absolwentów, Telefon od anioła.

Jeszcze raz poruszmy wyobraźnie. Jak byście się zachowali w sytuacji, kiedy kupujecie laptopa na jednej z garażowych wyprzedaży i znajdujecie na nim zapisany adres e-mail. Z ciekawości wysyłacie maila. O dziwo ktoś odpisuje, mało tego – zaczynacie się sobie podobać, więc umawiacie się na randkę. I wiecie co się okazuje? Pisaliście do siebie z tego samego laptopa, tylko że ona ma inny rok, niż mężczyzna. Zagmatwane? Może. Ale i tak musicie to przeczytać!

CO CZYTAĆ ? — NA RAZIE TYLE.

Więcej propozycji być może w kolejnym materiale, a na teraz to już wszystko. Miłego czytania!


Zastanawiasz się co jeszcze możesz robić w dobie koronawirusa? Zobacz, jakie pomysły dla ciebie przygotowaliśmy!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.