Strona głównaLifestylePomysły na pobyt w domu, czyli jak nie umrzeć z nudów

Pomysły na pobyt w domu, czyli jak nie umrzeć z nudów

Nastał ciężki czas z powodu pandemii koronawirusa. Dla zachowania bezpieczeństwa własnego, naszych bliskich i nie tylko, spędzamy dużo czasu we własnych czterech ścianach. Co zrobić żeby nie zwariować? Dla tych kreatywnych, i tych mniej, oraz dla tych znudzonych, przygotowałam kilka ciekawych propozycji. Oto pomysły na pobyt w domu!

JEŚLI LUBISZ CZYTAĆ LUB SŁUCHAĆ…

Empik przygotował dla wszystkich ciekawą ofertę. Darmowy dostęp do konta premium na sześćdziesiąt dni, a tam ponad trzynaście tysięcy darmowych ebooków i audiobooków! Co więcej, nie musicie, jak to zwykle bywa, podawać danych swojej karty bankowej. Wystarczy, że na stronie promocji podacie swojego maila, by otrzymać unikalny kod. Czy nie warto skorzystać i przez kolejne dwa miesiące cieszyć się nielimitowanym dostępem do treści?

JEŚLI MASZ PRZYPŁYW WENY…

Albo jeśli jesteś kreatywny (lub nie) na stronie e-konkursy.info znajdziesz listę aktualnych konkursów. Fotograficzne, kulinarne, literackie, te z Facebooka lub z Instagrama, SMS-owe – wybór jest naprawdę szeroki!

JEŚLI POTRZEBUJESZ RELAKSU…

Wszystkim aktywnym, zmuszonym siedzieć w domu, potrzebującym ruchu, relaksu i wyciszenia polecam jogę. Filmiki na tym kanale są w języku angielskim, co może być pewnym utrudnieniem, ale przysięgam, że jest to najlepsza joga dostępna w internecie!

JEŚLI CHCESZ SIĘ ODPRĘŻYĆ…

Na tej stronie znajdziecie filmiki instruktażowe i dużo porad jak zachować spokój w dzisiejszych stresujących czasach. Również po angielsku, ale jeśli to jest dla ciebie problemem zachęcam do włączenia kojącej i wyciszającej muzyki tam dostępnej. W końcu nie ma to jak spokój, prawda?

JEŚLI POWYŻSZE DWA PUNKTY BYŁY DLA CIEBIE PROBLEMATYCZNE…

Aplikacja Duolingo oferuje darmowy kurs języka angielskiego. Myślę, że miesiąc czasu spędzony w domu to dobra okazja do rozpoczęcia nauki języka lub podszkolenia tego, co już znasz. Uczniom pomoże utrwalić materiał przed powrotem do szkoły, a osobom zdającym w tym roku egzaminy przypomnieć materiał. W tym roku maturzyści powtórki robią sami…

JEŚLI MASZ ARTYSTYCZNĄ DUSZĘ…

Jeśli lubisz rysować, malować lub kolorować, sprawia ci to przyjemność; chcesz się zrelaksować albo przelać swoje negatywne emocje na papier, polecam kolorowanki. Nie, nie takie o jakich myślisz. Takie dla dorosłych. Możesz znaleźć je, między innymi na tej stronie, pobrać, wydrukować i pożytecznie spożytkować wolny czas. Jeśli jednak preferujesz styl życia zero waste, podobne kolorowanki znajdziesz w sklepie z aplikacjami do zabawy online.

JEŚLI CHCESZ POZWIEDZAĆ…

Co najmniej dwanaście słynnych muzeów oferuje opcje zwiedzania online. Czy nigdy nie chciałeś odwiedzić British Museum, National Gallery of Art albo czegoś podobnego? Strona Ku Kulturze przygotowała listę muzeów, które warto zwiedzić: LISTA MUZEÓW.

JEŚLI JESTEŚ GŁODNY WIEDZY…

Jeśli lubisz zdobywać wiedzę na nowe tematy, uczyć się, chodzić do szkoły, studiować lub po prostu chcesz wzbogacić swoje CV, polecam wam Copernicus College. Na tej platformie możecie studiować po polsku, przez internet. Platforma oferuje kilkadziesiąt bezpłatnych kursów, zakończonych egzaminem i certyfikatem! Ja skłoniłam się na kursy dotyczące algebry, przetwarzania informacji przez komputery oraz neurobiologii. A co ty wybierzesz?

Niezależnie od tego jak postanowisz spędzić wolny czas, bądź ostrożny, unikaj miejsc, gdzie jest dużo ludzi, często myj ręce i zdrowo się odżywiaj!  Bądźcie bezpieczni!


Zastanawiasz się, co czytać w dobie koronawirusa?

Murray Zuza
Murray Zuzahttp://www.wattpad.com/user/ZuzannaMurray
Uzależniona od książek, ostatnio również od Legimi. Nie wyobraża sobie życia bez czytania i odpowiedniej dawki dobrej muzyki. Miłośniczka jazdy figurowej i matematyki. Przyszła programistka.
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

1 KOMENTARZ

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.