Strona głównaCiekaweCo oglądać podczas Pride Month?

Co oglądać podczas Pride Month?

1. czerwca, czyli w Dzień Dziecka, wystartował Miesiąc Dumy, podczas którego ludzie na całym świecie celebrują swoją przynależność do społeczności LGBT+.

Z okazji tegorocznego Pride Month przedstawiamy wam kilka filmów i seriali, w których występują postaci LGBT+.

Spojrzenia

Produkcja Netfliksa z 2014 roku opowiada o losach trójki przyjaciół z San Francisco.

29-letni Patrick, 31-letni Augustin i 39-letni Dom są połączeni silną więzią. Wspólnie próbują odnaleźć szczęście we współczesnej rzeczywistości.

Tajemnica Brokeback Mountain

To dramat o trudnej miłości w niesprzyjających czasach i uwięzieniu w z góry narzuconych rolach społecznych. Bohaterami filmu są Jack i Ennis, wysłani do pracy na wzgórzu Brokeback. Tam rodzi się między nimi silne uczucie, jednak po powrocie do domów mężczyźni rozpoczynają życie u boku kobiet. Ennis żeni się z Almą i wychowuje z nią dwie córki. Jack natomiast poślubia śliczną Lureen, lecz pewnego dnia postanawia odwiedzić Ennisa.

Elisa i Marcela

Elisa i Marcela to oparty na faktach film o uczuciu, powoli rozwijającym się między dwiema kobietami. Przedstawia prawdziwą historię Elisy Sánchez Lorigi, która dla miłości przebrała się za mężczyznę.

Obsesja Eve

Utrzymany w szpiegowskich klimatach serial opowiada o relacji pomiędzy pracowniczką wywiadu, Eve Polastri, i pewną siebie, psychopatyczną morderczynią – Villanelle.

Lola

Film z 2019 roku opowiada o transpłciowej dziewczynie, którą ojciec wyrzucił z domu z powodu jej „inności”. Po śmierci matki Lola musi jednak spełnić jej ostatnią wolę i udać się z ojcem w podróż, by przewieźć jej prochy. Ta produkcja idealnie przedstawia to, z czym zmagają się osoby LGBT+ w dzisiejszym świecie.

AJ and the Queen

Ten serial Netfliksa to idealna pozycja do obejrzenia podczas Pride Month! Ruda Ruby – ekscentryczna drag queen bez grosza przy duszy – jeździ po miastach w starym vanie, a towarzyszy jej sierota. Serial porusza tematykę przyjaźni, rodziny, akceptacji, straty i miłości.

Płonące wieżowce

Ten film jest jednym z głośniejszych polskich filmów o gejach. Przedstawia historię młodego chłopaka, Kuby, który mieszka w domu z matką i dziewczyną. Jego życie jednak zmienia się wraz z poznaniem Michała. Wkrótce między chłopakami rodzi się wyjątkowa więź, ale uczucia te budzą w Kubie strach.

A wy co oglądacie podczas tegorocznego Pride Month?


Zainteresowanych literaturą z wątkiem LGBT+ zachęcamy do lektury „Perfect on paper”!

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.