Strona głównaPublicystykaKultura„Create yourself” – kalendarz Mateusza Grzesiaka na 2024 rok

„Create yourself” – kalendarz Mateusza Grzesiaka na 2024 rok [recenzja]

Zbliża się koniec roku. Dla wielu osób jest to czas noworocznych postanowień i prób zmiany czegoś w swoim życiu. Psychologia mówi, że cele bez planu to tylko życzenia i trudno je osiągnąć, jeśli nie opracujemy odpowiedniej strategii. Pomocnym narzędziem jest prozaiczny kalendarz, który może mieć jednak atrakcyjną formę i bogatą treść.

Rozbudowane funkcje kalendarza

Chętnie korzystam z papierowych kalendarzy i planerów, jednak wciąż jeszcze nie znalazłam produktu idealnego. Mnogość codziennych zadań do ogarnięcia, sprawia, że potrzebuję kalendarza, w którym mogłabym zaplanować je w wygodny i przejrzysty sposób. Create yourself Mateusza Grzesiaka zapewnia bardzo dużo miejsca na zapiski. Na każdy dzień roboczy przewidziano jedną stronę, a dni weekendowe i świąteczne ujęto razem. Dodatkowo na początku każdego miesiąca są strony przeznaczone do planowania zadań na cały miesiąc. Przewidziano miejsce na zapisanie celów i sposobów ich osiągnięcia. Każdy tydzień również rozpoczyna się listą celów na każdy dzień.

Create yourself 2024

Jednakże kalendarz Mateusza Grzesiaka ma służyć również pracy nad sobą. Dlatego na marginesach stron obejmujących poszczególne dni znajdują się krótkie notatki dotyczące psychologii. Każda z nich uzupełniona jest propozycjami ćwiczeń pozwalających na wykorzystanie przedstawionej wcześniej teorii. Każdy miesiąc dotyczy innego obszaru psychiki, nad którym można pracować, by poprawić jakość swojego życia. Autor proponuje, by rok rozpocząć od doskonalenia umiejętności planowania. Następnie omawia zagadnienia związane z motywacją, finansami, relacjami w rodzinie i wyglądem zewnętrznym. W drugiej połowie roku podsuwa czytelnikom zestaw ćwiczeń związanych z duchowością, zdrowiem, karierą zawodową, umiejętnościami komunikacji, uczeniem się i reagowaniem na zmiany.

Kalendarz Create yourself 2024 jest wygodnym narzędziem, które można wykorzystać do świadomej zmiany nawyków. Jednocześnie podpowiada, jak budować korzystne dla nas przyzwyczajenia. To publikacja, która w prosty i niewymagający wysiłku sposób pomoże zmienić swoje życie, poprawić relacje rodzinne i zadbać o siebie. Jednocześnie znajdziemy w niej również motywujące cytaty, szczególnie zachęcające do rozwoju osobistego.

Planowanie i rozwój osobisty

Biogram Mateusza Grzesiak robi wrażenie. Liczne publikacje, wykłady obok najbardziej znanych mówców motywacyjnych, współpraca z największymi firmami i wieloma uczelniami czynią z niego jednego z najbardziej rozchwytywanych psychologów w Polsce. Jego kalendarze cieszą się popularnością już od kilku lat. Przejrzystość i doskonała jakość tegorocznego wydania daje wielkie nadzieje, że będę z niego korzystała z ogromną przyjemnością, do czego zachęcam również wszystkich, którzy lubią tworzyć listy zadań, zapisywać cele oraz chcą pracować nad rozwojem osobistym.


Nieprzekonanych zachęcam do przeczytania naszego artykułu o wartościach płynących z poszerzania horyzontów!

Tytuł:
Create yourself 2024
Autor:
Mateusz Grzesiak
Wydawnictwo:
Onepress
Data wydania:
18 września 2023 r.
Liczba stron:
464
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.