Strona głównaMuzykaInterpretacje i muzorecenzjeCzego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #15

Czego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #15

Zgodnie z ustaleniami rządu 17 maja uczniowie powrócą do nauki w trybie hybrydowym, a od 31 maja w trybie stacjonarnym, zatem w tym tygodniu wszystkim przyda się muzyka, przy której można się maksymalnie skoncentrować. Tym razem muzyczne podsumowanie uratuje Wam życie, dlatego nie zwlekajcie i koniecznie sprawdźcie dzisiejszą listę!

Dzisiejsze muzyczne podsumowanie tygodnia będzie idealne dla osób, które chcą się wyciszyć i skupić. W poniższych propozycjach znajdziecie muzykę do nauki, pisania czy odrabiania zadań.

PEŁNE SKUPIENIE

Badania dowodzą, że łatwiej się skoncentrować przy muzyce z RPG-ów. Ostatnio dowiedziałam się, że słuchanie takich soundtracków może nam pomóc w nauce, robieniu zadań czy nawet pisaniu dłuższych tekstów! Postanowiłam wypróbować ten tip i faktycznie, nie ma w tym stwierdzeniu ani krzty kłamstwa – ścieżki dźwiękowe z popularnych gier pomogły mi się skupić, dzięki czemu szybko zrobiłam wszystko, co miałam na liście to-do.

Serdecznie polecam Wam przesłuchać spokojne HomeStead z Assassin’s Creed 3 oraz nieco szybsze utwory z Mario Kart. Gwarantuję, że Wasza nauka będzie efektywniejsza!

DLA PISARZY

Mamy tutaj twórców opowiadań lub powieści? Jeśli tak, to dobrze trafiliście, bo dodałam do listy coś, co spowoduje przypływ weny i motywacji, które z pewnością przydadzą się Wam podczas pisania.

Run Like A Rebel zespołu The Score bardzo mi pomógł pokonać problemy z rozpoczęciem nowej książki – później było już z górki! Refren jest energiczny, rytmiczny i zachęcający do działania. Piosenka kojarzy mi się z serialem Lucyfer, co jest dodatkowym plusem!

Glitter & Gold w wykonaniu Barnsa Courtneya ma podobny vibe do powyższej piosenki. Oddziałuje na wyobraźnię i sprawia, że mamy ochotę podejmować nowe wyzwania.

NUTA ŚWIEŻOŚCI (napisane przez Wiktorię Pietrzak)

Na szczególną uwagę zasługuje Sanah. Jej drugi album podbija listy przebojów. Irenka to następny rozdział w karierze jednej z najszybciej rozwijających się polskich wokalistek, która wypuszcza hit za hitem. Współpracownicy piosenkarki zapewniają, że oprócz pretendentów na kolejne przeboje na Irence usłyszymy również melancholijne brzmienia, z których Sanah uczyniła swój znak rozpoznawczy. Wszystkie utwory układają się w piękną historię tytułowej postaci. Album promuje aktualny zdobywca szczytów list przebojów – Ale jazz! – nagrany w duecie z Vito Bambino.

OneRepublic zdecydowanie bliżej do komercyjnego popu niż do rocka, z którego się wywodzą. Potwierdza to ich najnowszy singiel Run.

W tanecznych rytmach i równie porywającym do tańca teledysku Ryan Tedder zabiera nas na plan filmowy, gdzie wciela się w charakterystyczne role filmowe. Run to singiel z nadchodzącego albumu, który miał się ukazać w listopadzie 2019 roku.

Zespół przełożył premierę krążka Human z powodu panujących obostrzeń i utrudnień w spotykaniu się z innymi. Niestety nowa data premiery do dziś nie jest znana.

Koniecznie przesłuchajcie również:

  • Bella Poarch – Build a B*tch
  • Katy Perry – Electric
  • Olivia Rodrigo – good 4 u

BRIT AWARDS 2021 – PODSUMOWANIE

Dnia 11 maja 2021 roku odbyła się kolejna wielka muzyczna gala rozdania nagród. Artyści zaskoczyli nas swoimi kreacjami podczas czerwonego dywanu i występów live.

Poniżej możecie zobaczyć zwycięzców tegorocznej gali BRITs.

Koniecznie dajcie znać, jak Wy ułożylibyście muzyczne podsumowanie tygodnia, by dzięki piosenkom osiągnąć najwyższy poziom skupienia i koncentracji!


To może Wam się spodobać! DZIEWCZYNA ZE SZKŁA – LAURA ANDERSON KURK – RECENZJA DEBIUTU, KTÓRY WZRUSZA.

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.