Strona głównaMuzykaInterpretacje i muzorecenzjeCzego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #20

Czego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #20

To już dwudzieste muzyczne podsumowanie! Nie sądziłam, że pisanie cotygodniowych zestawień zleci mi tak szybko. Wznieśmy toast za kolejną listę z ulubionymi piosenkami, koniec roku szkolnego, który udało nam się przeżyć, a także za długo oczekiwane wakacje!

Wreszcie nadeszły wakacje, a wraz z nimi wypadło okrągłe, dwudzieste muzyczne podsumowanie, które z pewnością będzie wyjątkowe. Dzisiejsza playlista jest zbiorem najpiękniejszych chwil tego tygodnia i świeżych nut idealnych na letnie popołudnia.

POLSAT SUPERHIT FESTIWAL 2021 W SOPOCIE

Wczoraj w Sopocie byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia – festiwalu muzycznego organizowanego przez Polsat, na którym mogliśmy zobaczyć zespół Måneskin. Wykonawcy zaśpiewali trzy piosenki, w tym jedną, która zagwarantowała im wygraną na Eurowizji. Wokalista zwieńczył występ pocałunkiem z gitarzystą oraz krótkim przemówieniem:

WSZYSCY POWINNI CAŁOWAĆ SIĘ BEZ LĘKU. UWAŻAMY, ŻE KAŻDY POWINIEN BYĆ CAŁKOWICIE WOLNY I BYĆ KIMKOLWIEK CHCE.

Dlaczego uznaję to wydarzenie za wyjątkowe? Odpowiedzią na to pytanie jest ten wpis na Twitterze:

https://twitter.com/milczsukoo/status/1408879740757368840?s=20

Jednak to jeszcze nie koniec! Nasz rodak, Michał Szpak, również pokazał wsparcie dla osób ze środowiska LGBT. Muzyk ubrał się kontrowersyjnie jak na polskie standardy, na plecach miał napis „WolnośćFobia”, a na oku narysowaną błyskawicę, symbolizującą solidarność z kobietami. W dodatku zaśpiewał utwór Czesława Niemena Dziwny jest ten świat, który był czystą esencją jego występu.

Jeszcze raz szczęśliwego Pride Month!

UTWÓR TYGODNIA

Piosenką tygodnia zostaje najnowszy hit Maty Kiss Cam (podryw roku). Po pierwszym przesłuchaniu bardzo mi się spodobał i nie mogę przestać go słuchać! Tekst jest chwytliwy, szczery i bezpośredni. Nie znajdziecie w nim żadnych przekleństw! Melodia jest spokojna, rytmiczna i ma w sobie coś uzależniającego.

Nie wiedziałem, jak powiedzieć to w twarz Ci

Dlatego piszę ten track i każde przekleństwo wyp…

Bo chcę, żeby leciało se w każdej radiostacji

To, że kocham Cię mała i że dla ciebie śpiewam lalalala

Choć rzadko słucham radia, mam nadzieję, że Michał dopiął swego i jego piosenkę można usłyszeć na listach przebojów każdej stacji radiowej.

POLSKA GOLA

Ponieważ Euro 2020 trwa (nie dla Polski), postanowiłam przypomnieć Wam o hymnie piłkarskim. Koko Euro Spoko zespołu Jarzębina, bo o tym tu mowa, to utwór, który – nie wiem, jakim cudem – został wybrany na hit Euro 2012. Aż dziw bierze, że minęło tyle czasu, odkąd wszyscy Polacy śpiewali ten tekst i kibicowali polskiej drużynie.

W tym roku rywalizacja była zacięta. Polska reprezentacja wypadła z gry po wielu staraniach, wylanym pocie i łzach, dlatego naszą odwrotną wygraną postanowiłam uhonorować piosenką Andrzeja Grabowskiego pt. Polacy, nic się nie stało.

Następnym razem się uda!

V EDYCJA ARENA FESTIVAL FILM & MUSIC 2021 W OSTRÓDZIE

Już 2 i 3 lipca 2021 roku odbędzie się V edycja Festiwalu Muzyki Filmowej na arenie w Ostródzie. Fani hiszpańskiego serialu Dom z papieru powinni zastanowić się nad kupnem biletów, ponieważ drugi wieczór wydarzenia w całości poświęcony będzie netfliksowskiej produkcji. Tego nie możecie przegapić!

Na evencie pojawią się specjalni goście: Manel Santisteban (fortepian) oraz Iván Martínez Lacámara (fortepian), kompozytorzy muzyki do serialu Dom z papieru.

Bilety są już w sprzedaży. Radzę się pośpieszyć, bo sprzedają się jak ciepłe bułeczki.

NUTA ŚWIEŻOŚCI

Ed Sheeran wrócił do nas po małej przerwie z nową muzyką. Tym razem w nasze ręce wpadła piosenka Bad Habits, w której Ed zamienia się w wampira i razem z przyjaciółmi wznieca panikę w mieście.

Mam mieszane uczucia co do tego utworu. Wydaje mi się dziwnie znajomy, a charakterystyczne „ohoho” piosenkarza przypomina mi kawałek refrenu Can’t Remember to Forget You Shakiry.

Z kolei teledysk jest całkiem zabawny, a efekty specjalne są na poziomie serialu Teen Wolf.

A Wy jak ułożylibyście muzyczne podsumowanie tygodnia?


Przeczytaj również: Fascynacja – ostatni tom trylogii o Oskarze Blajerze.

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.