Strona głównaMuzykaInterpretacje i muzorecenzjeCzego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #21

Czego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #21

Jak spędziliście pierwszy tydzień wakacji? Był wyjątkowy i niezapomniany? Dla mnie nie wyróżniał się niczym szczególnym, choć przyznaję, że  nie brakowało w nim nowości ze świata muzyki, które zdecydowanie ożywiły mi ostatnie dni! Koniecznie sprawdźcie dzisiejsze muzyczne podsumowanie, by dowiedzieć się, które piosenki tym razem wpadły mi w ucho!

Pierwszy tydzień wakacji już za nami, a to znaczy, że kolejne dni będą mijać jeszcze szybciej. Zatrzymajmy się jednak na chwilę i sprawdźmy dzisiejsze muzyczne podsumowanie tygodnia. Co słychać u naszych ulubieńców? Jakie nowości spodobały się nam tym razem? Zebrałam kilka propozycji specjalnie dla Was! Let’s go!

PIOSENKA TYGODNIA

Utwór I Love It został wykorzystany najpierw w serialach Ekipa z New Jersey oraz Snooki i JWoww. To energiczna i skoczna piosenka, która idealnie nadaje się na początek wakacyjnej przygody. Wokalistki napisały ten hit specjalnie dla osób kochających letnią zabawę i imprezy.

Poczułam to w letni dzień, gdy ciebie nie było

Rozwaliłam swoje auto na moście, oglądałam, pozwoliłam mu spłonąć

Wrzuciłam twoje rzeczy do torby i zepchnęłam ją ze schodów

Rozwaliłam swoje auto na moście

Nie obchodzi mnie to, uwielbiam to. Nie obchodzi mnie to.

Wciąż uderza mnie fakt, że ten utwór jest naprawdę stary, ale hej, niektóre rzeczy nigdy się nie zmieniają.

NUTA NOWOŚCI

Z pewnością znacie Luke’a Hemmingsa, wokalistę zespołu 5 Seconds Of Summer. W tym tygodniu zaskoczył nas solowym singlem Starting Like. Utwór mówi o „brakujących wspomnieniach”. Jak stwierdził artysta:

Rozmyślasz o swojej młodości, całej głupocie i szaleństwie. To tak, jakbyś zapominał wiele fragmentów swojego życia – nie z wad czy czegokolwiek – ale z samej objętości.

Musiałem wymyślić, jak w pozytywny sposób wypełnić wiele luk. Takie jest ludzkie uwarunkowanie, by wszystko zmienić po tak długim czasie.

Piosenka jest wolna, delikatna, smutna, a tekst szczery i przygnębiający, jednak niesie za sobą również pozytywne emocje. Ciekawe, czym jeszcze zaskoczy nas Luke w swoim pierwszym solowym krążku zaWhen Facing The Things We Turn Away From.

Kolejną nowością jest Wrecked zespołu Imagine Dragons, które wzbudziło wiele pozytywnych opinii zarówno w gronie fanów, jak i poza nim. Piosenkarze jak zwykle nas nie zawiedli, wydając kolejny dobrze wykonany hit. Melodia zawiera w sobie dźwięki gitary oraz rytmiczne, ale nieprzesadzone odgłosy perkusji. Interpretacja utworu jest emocjonalna, zapada w pamięć, natomiast słowa zasmucają, wywołują melancholię.

Rockowa ballada została napisana przez Dana Reynoldsa krótko po śmierci jego szwagierki Alishy Reynolds, która walczyła z rakiem przez około rok.

Ostatnią pozycją jest utwór Big Red Machine w kolaboracji z Taylor Swift, której głos świetnie harmonizuje z melodią Renegade. To kolejna spokojna pieśń o zmaganiach z problemami ze zdrowiem psychicznym, jednocześnie wyrażająca współczucie i frustrację z powodu tego, jak wpływa to na omawiany w tekście związek.

Czy to nieczułe, gdy mówię: „Pozbieraj się, żebym mogła cię kochać?”.

Czy to naprawdę twój niepokój powstrzymuje cię od dawania mi wszystkiego?

A może po prostu nie chcesz?

A jak wyglądałoby Wasze muzyczne podsumowanie tego tygodnia?


Przeczytaj również: Dlaczego warto grać w osu! – darmowa gra na refleks.

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light...
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.