Strona głównaMuzykaInterpretacje i muzorecenzjeCzego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #23

Czego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #23

Po krótkiej przerwie wracam do Was z kolejnym muzycznym podsumowaniem tygodnia! Tym razem wpis poświęcę piosenkom, które kojarzą mi się z wyjazdem na wakacje. Koniecznie zajrzyjcie, co przykuło moją uwagę!

Podczas pobytu w Lublinie usłyszałam wiele utworów, które już zawsze będą kojarzyć mi się z tym inspirującym miastem. Wyjazd ten był dla mnie przede wszystkim czasem odpoczynku i totalnego odcięcia się od rzeczywistości, spędzonym na czytaniu, zwiedzaniu, oglądaniu anime, a także poznawaniu nowej muzyki. Można powiedzieć, że te wakacje kompletnie mnie odmieniły, o guście muzycznym nawet nie wspomnę.

NOWA POLSKA GWIAZDA

Na początku chcę Wam przedstawić utalentowaną Julię Pośnik, która przykuła uwagę młodzieży i nie tylko! Jest to młoda tiktokerka tworząca własną muzykę. Choć pojawiła się w show-biznesie całkiem niedawno, to bardzo szybko zdobyła rzeszę fanów.

Jej pierwszy utwór Zakochałam się w nieznajomym szybko obiegł świat i oczarował słuchaczy prostą formą oraz popularną tematyką.

Mnie bardzo spodobała się ostatnia piosenka Julii Egoistka. Szybka, energiczna z chwytliwym tekstem – kompletne przeciwieństwo jej pierwszego singla o spokojnym, nostalgicznym wydźwięku.

Czytaj także: Jakie gry wybrać: planszowe czy komputerowe?

WITAMY W JOKOHAMIE

Nigdy nie słuchałam japońskiej muzyki i to się właśnie w ostatnim czasie zmieniło. Wszystko za sprawą anime Bungo Stray Dogs, które urzekło mnie zarówno openingami, jak i endingami. Piosenka Namae Wo Yobu Yo jest piękna i wzruszająca, a przy tym delikatna oraz subtelna. Choć nie mam talentu do języków, z łatwością nauczyłam się pierwszej zwrotki, refrenu i nie mogłam przestać nucić tekstu pod nosem.

Świetnie nada się przed snem, a dla tych, którzy znają fabułę anime – podczas płaczu.

PIOSENKA TYGODNIA

Kolejną piosenką, która zapadła mi w pamięć, jest All Eyes On Me Bo Burnhama. Pochodzi z projektu Inside, Netfliksowskiej produkcji wydanej 30 maja 2021 roku. Akcja filmu rozgrywa się w całości w jednym pomieszczeniu, tak samo jak podczas ostatniego utworu z Make HappyAre you happy?, z wyjątkiem zakończenia, w którego trakcie artysta wychodzi na zewnątrz.

Mówisz, że poziom oceanów się podnosi; jakby mnie to obchodziło

Mówisz, że cały świat się kończy; kochanie, już się skończył

Nie spowolnisz tego, Bóg będzie wiedział, że próbowałeś

Rozumiesz już? Dobrze, teraz wracaj do środka

Tematycznie projekt dotyczy pandemii, wydarzeń, które miały miejsce w jej trakcie, i ich konsekwencji, takich jak nierówności majątkowych w Ameryce, niesprawiedliwości rasowej, izolacji czy podłamania zdrowia psychicznego. Bo mówi także o swoich obawach przed starzeniem się i jego spuściźnie jako komika.

Jak mijają Wam wakacje i które piosenki Wam się z nimi kojarzą? Koniecznie dajcie znać!


Sprawdź aktualności i bądź na bieżąco.

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light...
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.