- Reklama -

Czego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #23

Po krótkiej przerwie wracam do Was z kolejnym muzycznym podsumowaniem tygodnia! Tym razem wpis poświęcę piosenkom, które kojarzą mi się z wyjazdem na wakacje. Koniecznie zajrzyjcie, co przykuło moją uwagę!

Podczas pobytu w Lublinie usłyszałam wiele utworów, które już zawsze będą kojarzyć mi się z tym inspirującym miastem. Wyjazd ten był dla mnie przede wszystkim czasem odpoczynku i totalnego odcięcia się od rzeczywistości, spędzonym na czytaniu, zwiedzaniu, oglądaniu anime, a także poznawaniu nowej muzyki. Można powiedzieć, że te wakacje kompletnie mnie odmieniły, o guście muzycznym nawet nie wspomnę.

NOWA POLSKA GWIAZDA

Na początku chcę Wam przedstawić utalentowaną Julię Pośnik, która przykuła uwagę młodzieży i nie tylko! Jest to młoda tiktokerka tworząca własną muzykę. Choć pojawiła się w show-biznesie całkiem niedawno, to bardzo szybko zdobyła rzeszę fanów.

Jej pierwszy utwór Zakochałam się w nieznajomym szybko obiegł świat i oczarował słuchaczy prostą formą oraz popularną tematyką.

Mnie bardzo spodobała się ostatnia piosenka Julii Egoistka. Szybka, energiczna z chwytliwym tekstem – kompletne przeciwieństwo jej pierwszego singla o spokojnym, nostalgicznym wydźwięku.

Czytaj także: Jakie gry wybrać: planszowe czy komputerowe?

WITAMY W JOKOHAMIE

Nigdy nie słuchałam japońskiej muzyki i to się właśnie w ostatnim czasie zmieniło. Wszystko za sprawą anime Bungo Stray Dogs, które urzekło mnie zarówno openingami, jak i endingami. Piosenka Namae Wo Yobu Yo jest piękna i wzruszająca, a przy tym delikatna oraz subtelna. Choć nie mam talentu do języków, z łatwością nauczyłam się pierwszej zwrotki, refrenu i nie mogłam przestać nucić tekstu pod nosem.

Świetnie nada się przed snem, a dla tych, którzy znają fabułę anime – podczas płaczu.

PIOSENKA TYGODNIA

Kolejną piosenką, która zapadła mi w pamięć, jest All Eyes On Me Bo Burnhama. Pochodzi z projektu Inside, Netfliksowskiej produkcji wydanej 30 maja 2021 roku. Akcja filmu rozgrywa się w całości w jednym pomieszczeniu, tak samo jak podczas ostatniego utworu z Make HappyAre you happy?, z wyjątkiem zakończenia, w którego trakcie artysta wychodzi na zewnątrz.

Mówisz, że poziom oceanów się podnosi; jakby mnie to obchodziło

Mówisz, że cały świat się kończy; kochanie, już się skończył

Nie spowolnisz tego, Bóg będzie wiedział, że próbowałeś

Rozumiesz już? Dobrze, teraz wracaj do środka

Tematycznie projekt dotyczy pandemii, wydarzeń, które miały miejsce w jej trakcie, i ich konsekwencji, takich jak nierówności majątkowych w Ameryce, niesprawiedliwości rasowej, izolacji czy podłamania zdrowia psychicznego. Bo mówi także o swoich obawach przed starzeniem się i jego spuściźnie jako komika.

Jak mijają Wam wakacje i które piosenki Wam się z nimi kojarzą? Koniecznie dajcie znać!


Sprawdź aktualności i bądź na bieżąco.

Klaudia Wróbel
Hej! Mam na imię Klaudia, ale przyjaciele nazywają mnie Wróblem, od około sześciu lat tworzę swoje teksty, piszę opowiadania, fanfiki, recenzje, kiedyś prowadziłam nawet bloga. (Miałam nawet epizod z YouTubem). Aktywnie uczestniczę w konkursach literackich, szukając coraz to nowszych okazji, by coś w wolnym czasie stworzyć.Interesuję się literaturą, lubię oglądać filmy i seriale i nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. By być na bieżąco z tym, co robią moi idole, siedzę na Twitterze praktycznie 24/7 i nie ukrywam, że prawdopodobnie jestem już uzależniona.Uchodzę za tzw. człowieka renesansu, lubię rozwijać się w różnych dziedzinach. Idąc do liceum, uznałam, że zgłębię tajniki przedmiotów ścisłych – tak znalazłam się na profilu biol-chem-mat, choć język polski i historia mają specjalne miejsce w moim sercu.Psychologia to mój konik, z nią także wiążę swoją przyszłość. Potrafię oglądnąć jeden serial milion razy, tylko po to aby od A do Z zanalizować zachowania, charakter i emocje bohaterów.
- Reklama -

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię