Strona głównaPublicystykaKulturaCztery książki do przeczytania w sierpniu

Cztery książki do przeczytania w sierpniu

Sierpień. Drugi miesiąc wakacji wielu kojarzy się z latem, ciepłem i odpoczynkiem. Przygotowałam dla was kilka książkowych pozycji, których akcja dzieje się w lecie, idealnych do przeczytania w trakcie urlopu albo w długie, letnie dni. Oto cztery książki do przeczytania w sierpniu!

AGATA CZYKIERDA-GRABOWSKASEZON NA LISA

Sezon na lisa
empik.com

Sezon na lisa jest trzecia częścią trylogii Agaty Czykierdy-Grabowskiej, ale bez żadnych przeciwwskazań można przeczytać go jako osobną historię.

Paula i Olek rozpoczynają pracę w mazurskim pensjonacie Lisia Dolina. Ona ma za cel zdobycie funduszy na rehabilitację chorego brata, za którego czuje się odpowiedzialna. On chce wyleczyć się z nieudanej miłości i zarobić na wyjazd za granicę. Oboje nie spodziewają się, że to lato na zawsze zmieni ich życie.  Paula po raz pierwszy poczuje, że nie musi dźwigać rodzinnych problemów sama i zrozumie, co to znaczy być beztroską i szczęśliwą. Uwagę Olka natomiast przyciąga drobna piegowata dziewczyna o płomiennorudych włosach i niewyparzonym języku.

Czy te wakacje będą w stanie zmienić ich życie? I ile może wybaczyć miłość?

ANNA LANGNER – SYRENY

Syreny
empik.com

Maja, jak co roku, wyjeżdża na wakacje do rodziny, do spokojnego, nadmorskiego Burzewa. Nie wszystko jest jednak takie jak zawsze. Przyjaciółki, z którymi spędziła poprzednie lato, okazują się sławnymi na cały internet Syrenami. A to całkowicie zmienia postać rzeczy…

To grupa pięknych kobiet, które szaleją w nadbałtyckich klubach i wyrywają bogatych przystojniaków. Majka dołącza do ich ekipy, mając w tym swój ukryty cel. Pragnie również dbać o bezpieczeństwo koleżanek. Nie wszystko pójdzie jednak zgodnie z planem, a będą mieli na to wpływ jej sekretny chłopak oraz pewien arogancki turysta.

J. LYNN – ZOSTAŃ ZE MNĄ (TOM I, II)

Zostań ze mną I
empik.com
Zostań ze mną II
empik.com

Zostań ze mną również nie jest pierwszą częścią serii i spotkamy tam bohaterów opisanych w poprzednich książkach. Jest to jednak niezależna historia, którą można przeczytać samodzielnie.

Dwudziestojednoletnia Calla nie miała łatwego życia. Było ono zgoła inne niż jej rówieśniczek. Nigdy nie całowała się z chłopakiem, nie była na imprezie, nigdy się nie upiła i nigdy nie zjadła szarlotki. Przeżyła jednak coś, co nie powinno spotkać żadnego dziecka. Wciąż nosi blizny na ciele i sercu. Wciąż nie może zapomnieć, jaką krzywdę wyrządziła jej matka. I wciąż ma wiele tajemnic, nawet przed najbliższymi przyjaciółmi.

Kiedy wraca do rodzinnego miasta, jej koszmar zaczyna się od nowa. Czy uda jej się rozwiązać problemy? I jaki udział będzie miał w tym miejscowy barman Jax?

AGATA CZYKIERDA-GRABOWSKA – SŁOŃCE, WIATR I KSIĘŻYC

Słońce, wiatr i księżyc
empik.com

Kaję i Pawła poznajemy na trzech etapach ich życia. Pamiętne wakacje u dziadków, kiedy on uratował życie jej brata, są początkiem wielkiej przyjaźni. Paweł skrywa jednak ogromną tajemnicę, która również dla Kai nie jest łatwa.

Okres dorastania jest dla nich trudnym czasem. Nim zdążą zrozumieć, co naprawdę czują, krzywdzą się nieprzemyślanymi słowami i czynami, a potem kontakt urywa się na długi czas.

Po siedmiu latach Kaja wraca ze Stanów pomóc babci po śmierci dziadka. Na jej drodze ponownie staje Paweł. Czy pierwsza miłość jest w stanie przetrwać taki okres czasu?


To cztery książki do przeczytania, które według mnie są warte uwagi. A co ty przeczytasz tego lata?


Zestawienie wakacyjnych premier – książki na wakacje

Murray Zuza
Murray Zuzahttp://www.wattpad.com/user/ZuzannaMurray
Uzależniona od książek, ostatnio również od Legimi. Nie wyobraża sobie życia bez czytania i odpowiedniej dawki dobrej muzyki. Miłośniczka jazdy figurowej i matematyki. Przyszła programistka.
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.