Strona głównaGry„Danganronpa 2: Goodbye Despair” – recenzja gry

„Danganronpa 2: Goodbye Despair” – recenzja gry

Gra Danganronpa 2: Goodbye Despair nie ma adaptacji anime ani mangi, więc jedyną opcją, żeby się dowiedzieć, co się dzieje w dalszej części gry, jest samodzielne zagranie w nią lub obejrzenie gameplay’a. Choć nie jestem zawodową gamerką, zdecydowałam się przejść tę grę i na szczęście się nie zawiodłam.

Danganronpa 2: Goodbye Despair nie jest typowym RPG-em, bo tak naprawdę więcej się czyta, niż gra. Jednak dla osób, które chcą poznać kontynuację Danganronpy i odkryć fabularne easter eggi, to nie powinno być problemem.

Jeśli nie wiesz, czym jest Danganronpa sprawdź ten artykuł: „DANGANRONPA: TRIGGER HAPPY HAVOC” – RECENZJA MANGI I ANIME

WYCIECZKA SZKOLNA

O ile oryginalnie akcja Danganronpy wcześniej rozgrywała się w murach szkoły – Hope’s Peak Academy – o tyle w Goodbye Despair uczniowie budzą się na rajskiej wyspie. Nowa nauczycielka stworzona na wzór Monokumy – królik Usami (później Monomi) – informuje swoich podopiecznych, że biorą udział w szkolnej wycieczce, podczas której wszelkie akty dręczenia, znęcania się, a tym bardziej zabijania się nawzajem, są zabronione. Do czasu… Pojawienie się Mononiedźwiedzia doprowadza do kolejnej Gry Wzajemnego Zabijania wśród Superlicealistów.

danganronpa 2
danganronpa.fandom.com

Mapa gry jest całkiem rozległa. Składa się na nią wyspa centralna i pięć mniejszych wysp tematycznych, które gracz po kolei odblokowuje.

NOWI BOHATEROWIE

Fani bohaterów z pierwszej części Danganronpy mogą nieco się rozczarować, widząc w grze kompletnie nowe postacie. Niestety Superlicealiści, którzy przeżyli Killing School Life, nie ujawniają się w kontynuacji, prócz jednej osoby – Byakuya Togamiego. Co ciekawe, aby dowiedzieć się, dlaczego Superlicealny Panicz ponownie bierze udział w akcji, gracz musi przejść całą rozgrywkę.

Podczas rozgrywki, gracz wciela się w postać Hajime Hinaty, który jako jedyny nie pamięta swojego talentu.

danganronpa 2
nntheblog.com

NA CZYM POLEGA GRA?

W czasie wolnym uczestnik gry ma za zadanie zdobyć tzw. Fragmenty Nadziei. Może je zebrać wtedy, kiedy rozmawia z postaciami i zaprasza je na wspólne odkrywanie wysypy.

Gdy Monokuma informuje, że znaleziono ciało – rozpoczyna się śledztwo. Wtedy gracz przeprowadza wywiady ze świadkami, wymienia się z nimi spostrzeżeniami, a przede wszystkim zbiera dowody, które będzie mógł wykorzystać podczas Klasowego Sądu.

Najbardziej emocjonującym elementem gry jest, wcześniej wspomniany, Klasowy Sąd. Tutaj gracz musi wykorzystać swoje umiejętności logicznego myślenia i wpaść na to, jakich dowodów i kiedy ich użyć. Podczas tej części występują także liczne minigierki – Logic Drive, Hangman, Panic Talk. Przyznam szczerze, że niektóre z nich naprawdę podniosły mi ciśnienie z nerwów. Niektóre były naprawdę trudne i kilkukrotnie próbowałam je przejść.

Rozprawa kończy się wybraniem mordercy i skazaniem go na egzekucję z rąk Monokumy.

danganronpa 2
aminoapps.com

SPODZIEWAJ SIĘ NIESPODZIEWANEGO

Danganronpa 2: Goodbye Despair okazała się naprawdę zaskakującą grą. Nie tylko pod względem fabuły – która jest skomplikowana i interesująca i sprawiała, że mogło się grać bez przerwy – ale też samych pojedynczych wydarzeń. Zarażenie się rozpaczą, niczym tropikalną chorobą, zamiana ucznia w robota czy uwięzienie w escape roomie to tylko niektóre elementy gry świadczące o kreatywności jej twórców.


Przeczytaj również zestawienie Mangi z wątkiem LGBTQ+ na #PrideMonth

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Fabuła
10
Bohaterowie
7
Klimat
10
Ujęcie tematu
8
Muzyka
9
Efekty specjalne
8
Styl
10
Przedstawienie świata
10
Akcja
10
Zakończenie
10
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Gra Danganronpa 2: Goodbye Despair nie ma adaptacji anime ani mangi, więc jedyną opcją, żeby się dowiedzieć, co się dzieje w dalszej części gry, jest samodzielne zagranie w nią lub obejrzenie gameplay'a. Choć nie jestem zawodową gamerką, zdecydowałam się przejść tę grę i na szczęście się...„Danganronpa 2: Goodbye Despair” – recenzja gry

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.