Strona głównaPublicystykaKulturaMangi z wątkiem LGBTQ+ na #PrideMonth

Mangi z wątkiem LGBTQ+ na #PrideMonth

Z okazji Pride Month przeczytałam ostatnio wiele mang z wątkiem LGBTQ+ i postanowiłam się z wami podzielić ich tytułami. W tym zestawieniu znajdziecie nie tylko urocze, ale i te bardziej gorące mangi, które powinny przypaść wam do gustu!

Wachlarz mang z wątkiem LGBTQ+ okazuje się naprawdę zadziwiający. Dlatego pomyślałam, że grzechem byłoby nie podzielić się kilkoma perełkami, które odkryłam.

PO BURZY

Po burzy Shoko Hidaki to historia prowadzona z perspektywy młodego projektanta wnętrz, Sasakiego, który dzięki ciężkiej pracy i zawziętości osiąga wielki sukces zawodowy. Mężczyzna prowadzi spokojne i dobre życie, a przynajmniej tak mu się wydaje do momentu, gdy na pewnej imprezie firmowej poznaje Okadę, który proponuje mu wyjście na zabawę w towarzystwie koleżanek. Noc spędzona wspólnie z nowym znajomym sprawia, że Sasaki po raz pierwszy czuje się niekompletny. Czy uświadomi sobie, że to właśnie przystojny Okada jest elementem, którego mu brakuje?

Przeczytaj także: „KRÓL SZAMANÓW” TOM 1 – RECENZJA

SYPIAJĄC Z DIABŁEM

Młodemu Riku umiera ojciec, ale zaraz jego rolę przejmuje tajemniczy Nagi, który wprowadza się do chłopaka i ogłasza jego opiekunem. Początkowo Riku nie podoba się ten pomysł, zwłaszcza że Nagi obejmuje wychowawstwo w jego klasie. Jednak z dnia na dzień chłopak coraz bardziej przekonuje się do nowego opiekuna. W pewnym momencie uświadamia sobie też, co naprawdę do niego czuje. Problem tkwi w tym, że mężczyzna go do siebie nie dopuszcza i nie zamierza wplątywać się w żaden romans. W końcu Riku odkrywa, co powstrzymuje Nagiego od bycia z nim w związku.

Sypiając z diabłem autorstwa Reno Amagi to urocza i zabawna manga z nutą pikanterii, która z pewnością zapadnie wam w pamięć.

ON DOORSTEP

Pewnego razu złodziej o imieniu Jimmy zostaje przyłapany na rutynowej kradzieży przez tajemniczego Reese’a, który w ramach zadośćuczynienia zmusza go do pracy w księgarni. Jimmy, aby się zemścić, postanawia włamać się do jego mieszkania i właśnie wtedy dowiaduje się, że ma do czynienia z byłym policjantem, który zmaga się z traumatyczną przeszłością. Po dokonaniu tego odkrycia, Jim decyduje zbliżyć się do Reese’a i lepiej go poznać.

Jak skończy się ich historia?

Przeczytaj również: „CZAROŚLEDZTWO” UTA ISAKI – MANGA OD WANEKO – RECENZJA

COŚ MIĘDZY NAMI

Autorka – Hagi – w swojej mandze opowiada o relacji Tajimy i Kogo. Chłopcy poznają się w dziwnych okolicznościach: kot Tajimy zjada bowiem złotą rybkę Kogo. Gdy Tajima próbuje przeprosić nowego znajomego za tę przykrą sytuację, odkrywa, dlaczego ta złota rybka była dla niego tak ważna.

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam tę mangę, po prostu się w niej zakochałam. Ta cudowna kreska i z pozoru banalna historia chwytają za serce i mocno wzruszają.

PRZY WSPÓLNYM STOLE

Yutaka nigdy nie przepadał za jedzeniem w obecności innych osób.

Gdy pewnego razu je samotnie lunch w parku, spotyka sympatyczne rodzeństwo – Minoru i Tane. Ich znajomość rozpoczyna się dość nietypowo, bo od nauki klejenia ryżowych kulek. Wkrótce cała trójka się ze sobą zaprzyjaźnia i zaczyna jadać przy wspólnym stole. Z czasem Yutaka przyzwyczaja się też do nowych przyjaciół do tego stopnia, że zaczyna mu brakować ich obecności.


Szukasz innych mang? Zobacz RECENZJĘ „KUROSHITSUJI”!

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.