Strona głównaLiteraturaWeronika Mathia żar przerodzi w ogień

Weronika Mathia żar przerodzi w ogień [ZAPOWIEDŹ]

Malownicze miasto, upalne lato i samobójstwo. Historia lubi się powtarzać, a Weronika Mathia udowadnia to doskonale.

Weronika Mathia to osoba, której pasja do dziennikarstwa oraz politologii przekłada się na jej zawodową ścieżkę. Nie tylko zdobyła doświadczenie w obszarze mediów, ale również zaangażowała się w rozwijanie warsztatu pisarskiego jako współzałożycielka szkoły kreatywnego pisania — Kuźni Bestsellerów. Jej warsztat literacki został dwukrotnie wyróżniony podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego we Wrocławiu. 

Już od szóstego września będziemy mieli okazję spotkać się z jej twórczością na półkach księgarni. Jej debiutancka powieść, Żar, obiecuje zapewnić niezapomniane emocje oraz wciągającą fabułę. Ta kryminalna opowieść z pewnością zdoła rozpalić ogień w sercach fanów tego gatunku literackiego.

Fabuła Żaru ukazuje się na tle upalnego lata, w którym tragiczne wydarzenia zmieniają życie głównych bohaterów. Po tym jak Lena wyznaje Rafałowi miłość, ten popełnia samobójstwo. Dwadzieścia lat później syn Leny doświadcza podobnego losu — jego ukochana odbiera sobie życie, a on sam nagle znika bez śladu. I tym razem tragiczne wydarzenia mają miejsce w opuszczonym domu, który zdaje się nosić ciężar nawiedzenia. Lena jednak wie, że w tym przypadku to człowiek stanowi całe zło.

Lena i aspirant Jakub Zimmer, poszukując odpowiedzi, odkrywają fakty znacznie bardziej przerażające, niż mogli sobie wyobrazić. Ich poszukiwania wymagają nie tylko zmierzenia się ze swoimi traumami i stratami, ale także podjęcia trudnych decyzji oraz stawienia czoła mrocznej przeszłości. Żar to nie tylko fascynujący thriller kryminalny, lecz także studium psychologiczne postaci i głębokich emocji.

Nie pozostaje nic innego, jak zapisać datę 6 września i przygotować się na porwanie przez tę pasjonującą opowieść. Żar obiecuje nie tylko napięcie i intrygę, ale również zmusza do refleksji nad kondycją ludzką oraz siłą emocji.


W oczekiwaniu na debiut Weroniki, polecamy Zły wybór!

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.