Dołącz do redakcji i zostań redaktorem bloga

Dołącz do redakcji bloga Writerat.pl i twórz z nami historię. Kochasz pisać, marzysz o prowadzeniu własnej strony internetowej lub chciałbyś/chciałabyś stworzyć coś swojego? Jeśli tak, to super! Mamy dla ciebie propozycję!

JAK DOSTAĆ SIĘ DO REDAKCJI

Nie jest to zbyt skomplikowane. Wystarczy wysłać zgłoszenie na maila [email protected] z krótkim opisem siebie (zainteresowania, umiejętności, imię i nazwisko). Mile widziany będzie przykładowy tekst (może być publikowany wcześniej; honorujemy opowiadania, z Wattpada również).

O CZYM MAM PISAĆ?

Właściwie to zakres jest szeroki i możesz pisać na wiele tematów. Opieramy się głównie na systemie felietonów, chcąc przekazać ludziom trochę konkretnej treści związanej z różnorakimi problemami. Ponadto serwis dopiero zaczyna, więc nie jest jeszcze całkowicie ukierunkowany pod względem tematyki.

CO JEŚLI NIE CHCĘ PISAĆ, ALE TWORZYĆ STRONĘ?

W takim wypadku możliwe jest, abyś został/została edytorem, czyli osobą odpowiedzialną za korektę i sprawdzanie poprawności tekstów publikowanych na blogu. Możesz również podjąć się zarządzania profilami w mediach społecznościowych, grafiką lub odpowiadać za techniczną stronę bloga.

DOŁĄCZ DO REDAKCJI? A CO Z TEGO BĘDZIE?

Niestety w obecnej fazie rozwoju strony, czyli w fazie pierwszych kroków, nikt z nas nie zarabia. Wiem, to strasznie głupie robić coś za darmo, ale my kochamy pisać. Nie jesteśmy zarejestrowani w Rejestrze Dzienników i Czasopism, ale mamy to w planach (dzięki temu, redaktorzy otrzymają legitymacje prasowe, co upoważnia do darmowych wejść do muzeów oraz daje możliwość składania wniosków o akredytację na różne wydarzenia). Jedyne co na ten moment jesteśmy w stanie zaproponować to e-mail, który jest do waszej dyspozycji cały czas.

ALE CHWILA, MOMENT!

Osoby tworzące redakcję od początku mogą liczyć na późniejsze udziały w zyskach portalu, jak i będą tworzyły oficjalny zarząd strony. Pisanie to nasza pasja, strona to tylko miejsce, gdzie możemy publikować. Jednakże warto na tym zarabiać, więc będziemy dążyć do pozyskiwania pieniędzy z działalności strony. Książki, gry, filmy, które otrzymujemy do recenzji, jeśli tylko jest taka możliwość, zostają u recenzentów.


Poznaj genezę nazwy blogaWriterat.

Powiązane artykuły

Komentarze

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Rankingi

Antagoniści Marvel i DC Comics – najlepsi z najgorszych

Marvel i DC Comics od zarania dziejów (a przynajmniej od cyklicznych docinek Stana Lee w stronę konkurencji) rywalizują między sobą na rynku komiksowym i...

Polecane

Antagoniści Marvel i DC Comics – najlepsi z najgorszych

Marvel i DC Comics od zarania dziejów (a przynajmniej od cyklicznych docinek Stana Lee w stronę konkurencji) rywalizują między sobą na rynku komiksowym i...

„Winni jesteśmy wszyscy” – zapowiedź

Dwukrotny laureat konkursu organizowanego przez Międzynarodowy Festiwal Kryminału, topowy i uznany pisarz powraca z najnowszą powieścią Winni jesteśmy wszyscy. Gdzie tym razem zabierze nas...

Sprzedaż Wattpada? W grę wchodzi 500 mln!

Wattpad to darmowa platforma dla amatorów pisarstwa, gdzie mogą oni publikować swoją twórczość. Wielu młodych autorów właśnie tam stawiało pierwsze pisarskie kroki i udostępniało swoje...