Strona głównaFilm„Dom Gucci” – recenzja filmu

„Dom Gucci” – recenzja filmu

Dom Gucci to oparty na prawdziwej historii film biograficzny przedstawiający życie Patrizii Reggiani, byłej żony wnuka Aldo Gucciego. Produkcja nie tylko obrazuje wkroczenie Maurizio Gucciego do świata mody, ale pokazuje również jego rodzinne spory, tajemnice i zbrodnie.

Dom Gucci swoją premierę miał 26 listopada 2021 roku, a wyreżyserował go Ridley Scott. W filmie wystąpiły znane gwiazdy, takie jak Lady Gaga (Patrizia Reggiani), Al Pacino (Aldo Gucci) czy Jared Leto (Paolo Gucci).

WITAMY W DOMU GUCCICH

Dom Gucci przepełniają piękne krajobrazy, świetnie przedstawione wydarzenia z życia Gucciego oraz nieodkryte wcześniej tajemnice rodzinnego modowego imperium. Gdy wkroczycie w świat międzypokoleniowych sporów, zazdrości, pragnienia władzy i sukcesu, trudno będzie wam go opuścić. Fabuła doszczętnie was pochłonie, na tyle, że nie będziecie w stanie oderwać wzroku od ekranu. Wasze serca zostaną podbite mistrzowską grą aktorską, nastrojowym soundtrackiem oraz włoską modą.

NIEZAPOMNIANI BOHATEROWIE

Każdy z bohaterów został świetnie odwzorowany przez największe gwiazdy filmowe.

Aldo Gucci, uchodzący za nowoczesnego wujka żyjącego w amerykańskim śnie, od razu rzucił mi się w oczy. Miałam wrażenie, że kogoś mi przypomina, i wcale się nie pomyliłam, gdyż w jego rolę wcielił się sam Al Pacino, dobrze znany z Ojca Chrzestnego, Wisielca czy Adwokata Diabła.

dom gucci
Kadr z filmu „Dom Gucci”

Również Lady Gaga mistrzowsko odegrała rolę Patrizii. Sprawiła, że jej postać wybijała się na kinowym ekranie i mocno zapadała w pamięć. Pasja, żądza władzy i pragnienie dostatniego życia sprawiły, że postać Patrizii osiągnęła wielki sukces. Jednocześnie szereg intryg, wielka zazdrość i chęć utrzymania kontroli w rodzinnym imperium doprowadziły ją do całkowitego upadku.

dom gucci
Kadr z filmu „Dom Gucci”

Przede wszystkim spodobał mi się komediowy charakter Paolo Gucciego (Jared Leto), który rozjaśniał rodzinną opowieść o sporach i walce o władzę. Dzięki temu produkcja nie była ciężka i przytłaczająca, a jej tragiczny i mroczny charakter nie przyćmił pozostałych elementów kinematograficznych.

domgucci
Kadr z filmu „Dom Gucci”

Natomiast Maurizio Gucci wydawał mi się typowym modelem firmy Gucci. Myślę, że Adama Drivera idealnie dobrali do tej roli, ukazując ikoniczność stylu i charakterystyczny wygląd postaci, w którą się wcielał.

dom gucci house of gucci
Kadr z filmu „Dom Gucci”

PODSUMOWANIE

Już na wstępie pragnę powiedzieć, że oczarował mnie sposób, w jaki ukazano historię Domu Gucci. Idąc do kina, myślałam, że film mnie zanudzi, bo będzie typowo dokumentalny. Jednak po seansie bohaterowie i atmosfera włoskiego kadru stały mi się tak bliskie, że nie chciałam wstać z fotela. Jestem pewna, że gdy tylko nadarzy się okazja, to obejrzę Dom Gucci ponownie, tylko po to, by przeżyć tę opowieść jeszcze raz.


Przeczytaj również Najlepsze filmy świąteczne – największe hity i mniej znane perełki

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light...
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.