Strona głównaLiteratura„Droga na szczyt” – o namiętności w ekstremalnych warunkach

„Droga na szczyt” – o namiętności w ekstremalnych warunkach

Są autorzy, których książki bierzemy w ciemno, i wiemy, że się nie zawiedziemy. Do takich pisarzy na pewno należy Ewelina Dobosz. Co nowego zobaczymy w jej najnowszej powieści Droga na szczyt?

Daniel i Liwia spotkali w dosyć nieodpowiednim momencie – oboje są po przejściach, mają wiele wątpliwości, jak dalej kierować swoim życiem, stoją w miejscu z nadzieją, że się nie zagubią i wszystko jakoś się ułoży. W momencie, kiedy omawiają wspólne służbowe plany na temat wejścia na Mount Everest, każdy z nich dostrzega w tym swoją życiową szansę.

Książka już od pierwszych stron urzeka; to zupełnie nowa odsłona Eweliny i zupełnie inny, intrygujący klimat, wpleciony w wysokogórską scenerię.

– Zniszcz mnie.

Zmrużył oczy nie rozumiejąc moich słów.

– Czy mogę cię zniszczyć bardziej od niego?

Skąd, do cholery, o tym wiesz…

– Nie masz takiej siły.

Przyznam, że byłam ciekawa lektury, przede wszystkim ze względu na oryginalną fabułę. Romanse osadzone w tak ekstremalnych warunkach klimatycznych są dość rzadkie i bardzo mnie zastanawiało, jakim cudem można opisać gorące sceny w miejscu, gdzie sypie śnieg i jest duża szansa, by zamarznąć. A tu niespodzianka – uczucie, które rozwinęło się pomiędzy bohaterami, było bardzo intensywne i sprawiało, że podczas czytania robiło mi się ciepło na sercu, a połączenie mentalne i więź między nimi były wyraźnie odczuwalne.

Kolejna fantastyczna odsłona Eweliny Dobosz

Autorka w szczegółowy sposób przedstawiła nam podróż, bo nie dość, że doskonale mogliśmy sobie wyobrazić wszystkie sceny, to dodatkowo mieliśmy okazję uzupełnić swoją wiedzę o wiele ciekawostek, co jest ogromnym plusem.

Jego głos popieścił moje zmysły. Piękniejszy od tego mógłby być jedynie jego dotyk.

Książka podczas czytania wywołuje pozytywne emocje. Liwia i Daniel są bardzo ludzcy, niedoskonali, walczą ze swoimi demonami na własny sposób, ale mają wspólny cel. Uzupełniają się, co w niebezpiecznych sytuacjach może okazać się kluczowe.

Język powieści jest bardzo prosty i przystępny. Bezproblemowo przechodzimy przez kolejne strony, zatracając się w lekturze. Zimny, ale jednocześnie intrygujący klimat tylko dodaje całości uroku.

Nie musieliśmy ze sobą rozmawiać, by pomiędzy nami rozwijała się magia. Napięcie narastało własnie w ciszy.

Namiętność i uczucia w ekstremalnych warunkach

Droga na szczyt to opowieść o sile, dążeniu do spełnienia marzeń i odnajdywaniu nowych dróg. Nie brakuje w niej chwil namiętności, bardzo dobrze opisanych, oraz trudnych momentów i niezbyt życzliwych osób, które zrobią wszystko, by zniszczyć drugiego człowieka. Bohaterowie muszą zmierzyć się z wieloma górami zarówno w przenośni, jak i dosłownie – z Mount Everestem, symbolem wiary, wytrwałości oraz chwały wszystkich himalaistów. Ewelina Dobosz wspaniale oddała górski klimat, dobrze połączyła ciemną i jasną stronę wspinaczki.

Jeśli jesteście fanami gór, romansów i Eweliny Dobosz – to idealna lektura dla Was!


A jeśli jesteście ciekawi innych książek tej autorki, zapraszamy do naszej recenzji jej debiutanckiej powieści Nowa Tożsamość.

Polecane recenzje

„Nie możesz mnie pocałować” – gorący romans z różnicą wieku

Nie możesz mnie pocałować już od dnia premiery podbija serca czytelników i zbiera same dobre...

Halszka Witkowska o samobójstwie w książce „Życie mimo wszystko”

Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie to przejmujący wywiad z Halszką Witkowską przeprowadzony przez...

„Ptaszek w klatce” – recenzja książki Katarzyny Żwirełło

W kwietniu tego roku mieliśmy przyjemność objąć patronatem nową powieść Katarzyny Żwirełło. Nie minęło...
Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Kryteria oceny książki

Okładka
8
Fabuła
9
Język
10
Klimat
10
Są autorzy, których książki bierzemy w ciemno, i wiemy, że się nie zawiedziemy. Do takich pisarzy na pewno należy Ewelina Dobosz. Co nowego zobaczymy w jej najnowszej powieści Droga na szczyt?Daniel i Liwia spotkali w dosyć nieodpowiednim momencie – oboje są po przejściach, mają wiele wątpliwości,...„Droga na szczyt” – o namiętności w ekstremalnych warunkach