Strona głównaPublicystykaKultura„The Love Hypothesis” fenomenem roku? – recenzja

„The Love Hypothesis” fenomenem roku? – recenzja

The Love Hypothesis Ali Hazelwood to zabawny romans, który umili wam nawet najsmutniejszy wieczór. Będzie to idealna książka na przełamanie czytelniczego zastoju, a ponadto zapamiętacie ją na długo.

The Love Hypothesis stało się fenomenem na TikToku, a na platformie GoodReads zdobyło prawie pół miliona czytelników. Dlatego przy najbliższej okazji zaopatrzyłam się w lekturę i sprawdziłam, czym zwróciła na siebie uwagę fanów.

FABUŁA

Mimo schematów w fabule – uczennica, wykładowca i udawany związek – jest ona dość nieprzewidywalna i bardzo interesująca. Na rynku czytelniczym znajdziemy raczej mało książek z oryginalnym motywem dla fake’owej relacji, jednak The Love Hypothesis może się takim pochwalić.

Olive Smith jest doktorantką na Wydziale Biologii Uniwersytetu Stanforda i prowadzi badania wczesnego obrazowania raka trzustki. Mimo że w dziedzinie nauki radzi sobie znakomicie, w relacjach z ludźmi zdarzają jej się wpadki. Właśnie taka wpadka połączyła  bohaterkę i Adama Carlsena – popularnego wykładowcę, który budzi postrach wśród studentów i doktorantów na Stanfordzie. Kto mógł przewidzieć, że pocałowanie go doprowadzi do wielu nieporozumień i będzie miało swoje długoterminowe konsekwencje? Może  nie takie negatywne, ale i tak konsekwencje.

Olive postanowiła udawać związek z wykładowcą, kierując się dobrem swojej przyjaciółki, Anh, podczas gdy Dr. Carlsenowi chodziło tylko o pozyskanie środków na kolejne badania naukowe. Z biegiem czasu ich pierwotne cele zeszły na drugi plan, zmuszając Olive i Carlsena do stawienia czoła swoim uczuciom.

Jak się skończy ten miłosny eksperyment?

WYDARZENIA UJĘTE W NAUKOWE RAMY

Tłem akcji są: uniwersytet, laboratorium, wykłady i naukowe badania. Wszyscy są albo studentami, albo doktorantami, albo wykładowcami, co potęguje studencki klimat. Miło się to czyta, przyjemnie się nurkuje w świecie przedstawionym i zostaje w nim na dłużej.

Szczególnie ujęły mnie niezliczone gry słów, które przemycały naukowe i miłosne słownictwo; również biologiczne czy chemiczne żarciki bohaterów podbijały naukowo-komediowy nastrój.

YIN I YANG

W The Love Hypothesis nie spotykamy się z typowymi bohaterami: grzeczną dziewczynką i bad boyem. Ich miejsce zastępują: przebojowa doktorantka, która ma ogrom dziwnych pomysłów, i poważny wykładowca, którego nie trawi żaden student. Dodajmy do tego przeciwności ich charakterów i mieszankę wybuchową mamy gotową.

 Komizm słowny oraz liczne zabawne sytuacje, w których zostają postawieni bohaterowie, wywołują niejeden uśmiech podczas lektury. Wszystkie te elementy sprawiają, że The Love Hypothesis czyta się błyskawicznie i przyjemnie.

PODSUMOWANIE

The Love Hypothesis okazało się naprawdę wartą uwagi komedią romantyczną. Nie osiągnęło swojej sławy przypadkiem, ale zdecydowanie na nią zasłużyło. Humor i powaga mieszają się w idealnych ilościach, a nieprzewidywalne wydarzenia i akademicka atmosfera świetnie się ze sobą łączą. Jeśli tylko znajdę czas, na pewno jeszcze wrócę do tej książki, a jak na razie polecam ją wszystkim miłośnikom lekkich romansów.


Szukasz innych romansów? Sprawdź  recenzję „Ligths up” !

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Okładka
9
Styl
10
Klimat
10
Fabuła
10
Bohaterowie
10
Oryginalność
8
Ujęcie tematu
10
Przedstawienie świata
10
Akcja
10
Zakończenie
10
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

The Love Hypothesis Ali Hazelwood to zabawny romans, który umili wam nawet najsmutniejszy wieczór. Będzie to idealna książka na przełamanie czytelniczego zastoju, a ponadto zapamiętacie ją na długo. The Love Hypothesis stało się fenomenem na TikToku, a na platformie GoodReads zdobyło prawie pół miliona...„The Love Hypothesis” fenomenem roku? – recenzja

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.