Strona głównaCiekawee-Komiksy w Empik Go – jedyna w Polsce oferta cyfrowych komiksów w...

e-Komiksy w Empik Go – jedyna w Polsce oferta cyfrowych komiksów w abonamencie

Empik Go poszerza horyzonty, wprowadzając mnóstwo kultowych komiksów do serwisu. W aplikacji przeczytacie nie tylko znane Osiedle Swoboda, Opowieść podręcznej czy Ryjówka przeznaczenia, ale wiele więcej! Na platformę zostaną wkrótce dodane  inne równie popularne tytuły oraz takie, które nigdy wcześniej nie pojawiły się na polskim rynku.

Aplikacja Empik Go rozwija się bardzo szybko. Dzięki licznym porozumieniom wydawnictw komiksowych z dystrybutorem treści cyfrowych wszyscy będą mieli szansę skorzystać z różnorodnej oferty kilkudziesięciu bestselerowych komiksów! Wśród nich znalazły się m.in. tytuły Michała „Śledzia” Śledzińskiego, Tomasza Samojlika, graficzny wywiad z Pablopavo czy nowość dla dorosłych Krótki spacer do hipokampu autorstwa Turkiewicza. A to dopiero początek!

Do końca 2021 roku w serwisie ma pojawić się ponad 100 pozycji do czytania.

Cyfrowe wersje książek – ebooki i audiobooki – jeszcze nie tak dawno temu były ciekawostką interesującą garstkę osób. Dziś te formaty dynamicznie zyskują na popularności i dla części czytelników to już jedyna forma w jakiej obcują z literaturą. Mamy nadzieję, że podobnie będzie z cyfrowymi wersjami komiksów. Empik Go jako jedyna aplikacja subskrypcyjna oferuje dostęp do tego typu treści. Sam będąc zapalonym czytelnikiem komiksów nie zamierzam rezygnować z papierowych wydań, ale bardzo cieszę się na szeroką ofertę cyfrową, z której korzystać będę mógł w każdym miejscu – mówi Paweł Heba, Dyrektor Kreatywny Empik Go.

e-KOMIKSY PODBIJĄ RYNEK WYDAWNICZY?

Jeszcze kilkanaście lat temu webkomiksy cieszyły się ogromną popularnością. Ich głównym celem było jednoczenie na jednej platformie twórców oraz ich największych fanów. Teraz widać, że trend ten zmienił ukierunkowanie, bo e-Komiksy w abonamencie to nowość na polskim rynku. Co uważają na ten temat sami autorzy komiksów? Michał „Śledziu” Śledziński, jeden z najpopularniejszych rysowników w Polsce, postanowił udzielić odpowiedzi na to pytanie:

– Webkomiksy cały czas cieszą się popularnością, ale w dużej mierze przeniosły się na wyspecjalizowane platformy pozwalające ich twórcom zmonetynować popularność. Webkomiks to też rzecz specyficzna dla sieci właśnie – te komiksy mają trochę inną konstrukcję opowieści, inaczej wchodzą w relację z czytelnikami ze względu na naturę medium, w którym są publikowane. eKomiksy w subskrypcji wydają mi się natomiast dobrym sposobem na dotarcie do nowych czytelników dla komiksiarzy niezależnych, całej „zinowej” sceny, która wspaniale się rozwinęła w Polsce w ostatnich latach.

KOMIKSY FIZYCZNE A CYFROWE

Do tej pory współpracę z Empik Go podjęły: Kultura Gniewu, Wydawnictwo Jaguar, Wydawnictwo W.A.B., Wydawnictwo Granda oraz Centrala.

20 października w aplikacji pojawiło się już kilkanaście tytułów Kultury Gniewu. Bądźcie więc uważni, ponieważ w kolejnych tygodniach oferta ma się znacząco poszerzyć.

O tym, czy czytelnicy są już gotowi na to, by zamienić ciężkie tomy komiksowe na lekkie wersje cyfrowe, opowiada współwłaściciel wydawnictwa, Szymon Holcman:

– Rynek w ciągu ostatnich lat tak urósł, że nie sposób kupować wszystkiego, choćby dlatego, że półki nie są tak cierpliwe. Internet natomiast jest. eKomiks to szansa, żeby nie rezygnować z czytania większej ilości komiksów, a jednocześnie kupować na papierze wybrane, ulubione rzeczy. Sam widzę, jak w ostatnich latach przechodzę z czytania książek na papierze właśnie na ebooki. I jednym z argumentów za jest mocno ograniczona przestrzeń domowa.

Aby być na bieżąco z dodawanymi tytułami obrazkowych historii, śledźcie nowości na stronie Empik Go lub w aplikacji.


Przeczytaj również: Książki na Halloween – mroczna noc nadciąga

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.