Strona głównaFilm"Fantastyczne zwierzęta 3" z najgorszym otwarciem w historii serii

„Fantastyczne zwierzęta 3” z najgorszym otwarciem w historii serii

Może to przez transfobiczne posty J.K. Rowling na Twitterze, a może fanom nie spodobało się odsunięcie Johnny’ego Deppa i zastąpienie go Madsem Mikkelsenem lub też zwyczajnie poprzednia część była słaba. Tak czy inaczej, Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a zanotowały najgorsze otwarcie w historii całej filmowej franczyzy Harry’ego Pottera.

W Polsce trzecią część Fantastycznych zwierząt możemy oglądać już od tygodnia, bo obraz trafił na ekrany dokładnie 7 kwietnia. Jednak premiera w USA odbyła się 15 kwietnia i, jak podaje portal Deadline, był to najgorszy weekend otwarcia ze wszystkich produkcji z Wizarding World. W ciągu tych dni film zarobił w Stanach 43 mln dolarów (w całej Box Office jest, jak na razie, około 100 mln dolarów). Według donosów – Warner Bros. nie zezwoliło jeszcze na kręcenie kolejnych dwóch części. Jeśli wynik oglądalności okaże się zbyt niski, prawdopodobnie wytwórnia nie podejmie się realizacji planu stworzenia pięcioczęściowej sagi.

Krótka historia kontrowersji z filmem Fantastyczne zwierzęta 3

Wokół tego filmu było sporo zamieszania. Przede wszystkim zabieg zmiany aktora w roli Grindelwalda budził kontrowersje, bo Depp jest powszechnie lubianym celebrytą, a poza tym to wprowadza niezbyt aprobowaną dezorientację. Ja, w każdym razie, w jakimś stopniu przywiązuję się do wizerunku postaci i nie chciałbym, żeby w filmach, które choćby trochę lubię, zmieniono nagle obsadę.

Później nieco się uspokoiło – w końcu Mads Mikkelsen to nie pierwszy z brzegu człowiek, tylko także utalentowany aktor. Spotkałem się z wieloma opiniami, że to nawet korzystniej dla produkcji, bo jego gra jest lepsza niż gra Johnny’ego. Niemniej fani Deppa uważają za niesprawiedliwe odsunięcie go od Fantastycznych zwierząt i Piratów z Karaibów, w których rolę stracił przez spór z dziennikiem The Sun i jego byłą żoną, Amber Heard, która w rzeczonym tytule opublikowała felieton o przemocy wobec kobiet. Aktorka nie zamieściła w nim wzmianki o swoim ówczesnym mężu, ale czytelnicy szybko doszukali się nawiązania. Johnny Depp pozwał Heard, oskarżając ją o zniesławienie, i zażądał 50 mln odszkodowania za poniesione straty.

Czytaj także: „Wybawcy gwiazd” – recenzja finałowego tomu dylogii Hafsah Faizal

Gorzej i gorzej…

Widzimy zatem, że z każdą kolejną częścią oceny są coraz gorsze. W większości przypadków o sukcesie filmu decydują właśnie weekendy otwarcia, ale być może z zaskoczeniem będziemy śledzić wzrastające zainteresowanie trzecią częścią Fantystycznych zwierząt.


Źródło: Deadline.com

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.