Strona głównaFilmWiewiór wreszcie zjadł upragnionego żołędzia! "Epoka lodowcowa" po 20 latach...

Wiewiór wreszcie zjadł upragnionego żołędzia! „Epoka lodowcowa” po 20 latach…

W tym roku mija 20 lat od premiery pierwszej części Epoki lodowcowej. Przez ten czas powstało 5 głównych filmów stworzonych przez Blue Sky Studios, a seria zyskała miano kultowej. Disney, po przejęciu praw od 20th Century Fox, postanowił zlikwidować studio oryginalnie odpowiadające za Epokę lodowcową, a jego artyści pożegnali się ze swoimi fanami w sposób niezwykle wzruszający – wiewiór w końcu zdobył żołędzia.

Ostatnim dziełem studia Blue Sky jest miniseria przedstawiająca Scrata (wiewióra) w roli ojca. Dotąd mogliśmy oglądać go w zabawnych przerywnikach między scenami głównego wątku fabularnego. Zwierzak stał się jednym z symboli serii – jego życie polegało na nieustannej pogoni za żołędziem, którego jednak zjedzenie pozostawało w sferze marzeń.

Produkcję Scrat Tales można zobaczyć tylko na Disney+. Platforma trafi do Polski 14 czerwca b.r., więc pozostaje nam mieć nadzieję, że tytuł będzie dostępny również w naszym kraju. Ale twórcy z Blue Sky Studios opublikowali na YouTube fragment, w którym Scrat zjada żołędzia.

Wiewiór, jak to ma w zwyczaju, zamierza go najpierw wbić w pokrywę lodową. Opamiętuje się nagle, rozgląda niepewnie wokół i powoli zjada orzecha. Udało mu się.

W ostatnich dniach Blue Sky Studios, mały zespół artystów zebrał się, aby zrobić jedno ostatnie ujęcie. Ten krótki materiał to pożegnanie, pożegnanie na naszych własnych warunkach czytamy w opisie pod filmem.

Czytaj takżeKot zamiast Kate Winslet w „Titanicu”! Lepsze niż oryginał?


Źródło: YouTube, Disney+

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.