Strona głównaFilm„Ginny & Georgia” – czy ten serial Netfliksa jest warty uwagi? –...

„Ginny & Georgia” – czy ten serial Netfliksa jest warty uwagi? – recenzja

Dnia 24 lutego na Netfliksie pojawił się nowy serial. Ginny & Georgia składa się z dziesięciu odcinków i opowiada o relacji matki z córką. Porusza wiele problemów, z którymi borykają się nastolatki, nie brakuje w nim też dramatów i kłamstw. Na pierwszy rzut oka taki opis równie dobrze można by dopasować do setki innych współczesnych produkcji młodzieżowych. Czy więc Ginny & Georgia wyróżnia się na tle swoich konkurentów?

https://www.youtube.com/watch?v=Hq3SLY1V2P0&ab_channel=NetflixPolska

Kim są tytułowe bohaterki serialu Ginny & Georgia?

Produkcja Netfliksa skupia się wokół relacji matki i córki. Poznajemy je w trakcie kolejnej przeprowadzki, która następuje po śmierci męża Georgii. Warto wspomnieć, że nie był to jej pierwszy partner. Córkę urodziła w wieku piętnastu lat, a kilka lat później, już z innym mężczyzną doczekała się syna Austina. Nowe miejsce zamieszkania ma być dla nich początkiem i nadzieją na lepsze życie. Kobieta obiecuje dzieciom, że tym razem wreszcie zostaną gdzieś na dłużej, lecz one nie są co do tego całkowicie przekonane.

Ginny & Georgia to serial przedstawiający mnóstwo różnorodnych problemów dotykających bohaterów. Nastoletnia dziewczyna zmaga się z ogromną presją. Po raz kolejny trafia do nowej szkoły, co oznacza mnóstwo świeżych znajomości. Obserwujemy jej próby dopasowania się do otoczenia, przyjaźnie i pierwsze związki, a przede wszystkim konflikty z matką. Georgia natomiast stara się poukładać swoje życie. Próbuje być wyluzowaną i przebojową mamą, a przy okazji szuka dobrej pracy i sposobu na zaistnienie w miasteczku. Nie opuszczają jej jednak demony przeszłości, która wcale nie jest taka nieskazitelna, jak mogłoby się wydawać.

"Ginny & Georgia", fot. Netflix
„Ginny & Georgia”, fot. Netflix

Relacja matki i córki nie zawsze bywa łatwa

Jednym z głównych tematów tego serialu są właśnie stosunki łączące tytułowe bohaterki. Poznajemy Ginny, gdy ma piętnaście lat, czyli dokładnie tyle, ile jej mama w trakcie pierwszego porodu. Dziewczyna przechodzi młodzieńczy bunt oraz stara się dopasować do rówieśników. Zdecydowanie jest to czas, gdy potrzebuje ogromnego wsparcia, lecz Georgia zachowuje się bardziej jak jej kumpela. Młoda matka stara się jak najlepiej odgrywać przypisaną jej rolę, ale przy tym nie rezygnuje z uroków życia i poznawania mężczyzn. Wczesne macierzyństwo zdecydowanie nie ułatwiło jej życia, ale ona się nie poddaje. Swoją córkę traktuje jednak dość swobodnie, pozwala jej na praktycznie wszystko, o ile panuje między nimi szczerość.

Ich relacja jest różnorodna, pełna wielu zarówno wzlotów, jak i upadków, co czyni ją dość problematyczną, ale bardzo intrygującą.

Nie tylko rodzinne problemy

Warto wspomnieć, że serial Ginny & Georgia opowiada nie tylko o problemach w relacji matki i córki. Netflix w swojej produkcji zawarł o wiele więcej istotnych zagadnień. Georgia zmaga się z trudną przeszłością, wczesnym macierzyństwem oraz samotnym wychowaniem dzieci, próbując wszystko pogodzić z nową pracą i życiem prywatnym. Ginny natomiast ma na głowie ogrom problemów. Dotyka ją nie tylko rasizm, ale i trudności w zawieraniu znajomości. Nawiązuje pierwsze romantyczne związki, które również nie bywają łatwe.

Ginny & Georgia to produkcja, która pokazuje wiele współczesnych problemów. Dzięki temu każdy znajdzie w niej coś interesującego, co w większym lub mniejszym stopniu może odnieść do własnego życia.

Świetnie wykreowane postaci

Ogromnym plusem tego serialu jest kreacja bohaterów. Georgia to charyzmatyczna, młoda mama, która z początku może wydawać się trochę głupia czy naiwna, z czasem jednak coraz bardziej przyciąga uwagę widza. Staje się bardzo intrygującą postacią, a wstawki z jej przeszłości pogłębiają jej charakter. Również Ginny została świetnie przedstawiona. W idealny sposób obrazuje nie tylko nastoletni bunt, ale też trudności, z jakimi nastolatek zmaga się w tym trudnym okresie. Nie będę jednak ukrywać, że z czasem jej postać zaczęła mnie irytować. Momentami zachowywała się dość głupio, a wręcz irracjonalnie. Jej egoizm czasem stawał się nie do zniesienia.

Z postaci pobocznych zwróciłam uwagę na Marcusa. Jego osobowość mnie zainteresowała i zapadła mi w pamięć. Nie jest to typowy bad boy, z jakim zazwyczaj mamy do czynienia w młodzieżowych produkcjach. Ten chłopak wyróżnia się na tle innych. Jego zachowanie oraz historia intrygują i uważam, że jest on bardzo niedoceniany przez innych bohaterów. Marcus zdecydowanie zasługuje na więcej uwagi, szczególnie że to naprawdę dobrze odegrana postać.

"Ginny & Georgia", fot. Netflix
„Ginny & Georgia”, fot. Netflix

Czy Ginny & Georgia to dobry serial?

Jest to jedna z tych produkcji, dla których warto zarwać noc. Ginny & Georgia całkowicie wciąga widza. Pierwszy odcinek nie do końca mnie przekonał, ponieważ wydawał mi się dość infantylny, ale kolejne już kompletnie mną zawładnęły. Ten serial ogląda się z ogromnym zainteresowaniem, wzrastającym z każdą minutą. Właściwie nie ma się do czego przyczepić. Fabuła jest ciekawa, gra aktorska dobra, a akcja jeszcze lepsza.

Ginny & Georgia to serial idealny nie tylko dla młodzieży, ale też dla starszych widzów. W bardzo przystępny sposób porusza wiele współczesnych problemów. Ukazuje trudności, z którymi zmagają się różni ludzie, a w szczególności skupia się wokół relacji matki i córki. Wszystkie ważne tematy zgrabnie zostały wplątane w interesującą fabułę. Dzięki temu świetnie ogląda się tę produkcję i zdecydowanie jest warta polecenia.


Jeśli uwielbiasz młodzieżowe produkcje oferowane przez Netfliksa, to może Do wszystkich chłopców: Zawsze i na zawsze Cię zainteresuje!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dnia 24 lutego na Netfliksie pojawił się nowy serial. Ginny & Georgia składa się z dziesięciu odcinków i opowiada o relacji matki z córką. Porusza wiele problemów, z którymi borykają się nastolatki, nie brakuje w nim też dramatów i kłamstw. Na pierwszy rzut oka...„Ginny & Georgia” – czy ten serial Netfliksa jest warty uwagi? – recenzja

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.