Strona głównaLiteratura„Greenwich Park” - zapowiedź debiutu Katherine Faulkner

„Greenwich Park” – zapowiedź debiutu Katherine Faulkner

Już od 19 maja w księgarniach można nabyć wciągający i zaskakujący debiut londyńskiej dziennikarki śledczej, Katherine Faulkner. Jej powieść Greenwich Park ukaże się zaledwie miesiąc po światowej premierze. To idealna pozycja dla fanów thrillerów małżeńskich!

O czym jest książka?

Helen Thorpe wiedzie idealne życie w Greenwich Park, jednej z najzamożniejszych dzielnic Londynu. Razem z Danielem, cenionym architektem i kochającym mężem, mieszkają w imponującym wiktoriańskim domu, mają grono zaufanych przyjaciół i z niecierpliwością wyczekują narodzin pierwszego dziecka. Ale ta beztroska sielanka to tylko pozory.

Na zajęciach w szkole rodzenia Helen poznaje Rachel, która wkrótce wprowadza się do jej domu. Jednak dziwne zachowanie przyjaciółki wzbudza niepokój w pani domu. Odkrywa, że nowa lokatorka potajemnie przegląda ich laptopa, a także natrafia na dwuznaczne liściki. Niespodziewanie Rachel znika, a wkrótce okazuje się, że wcale nie była tym, za kogo się podawała.

Co stało się z Rachel? Kim była i dlaczego zależało jej na przyjaźni z Thorpe’ami? Nowe fakty nieodwracalnie zmienią życie mieszkańców Greenwich Park.

Thriller małżeński

Greenwich Park to porywający thriller psychologiczny utrzymany w duchu nurtu domestic noir, który w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników gatunku. Niesamowicie skomplikowana, pełna piętrzących się kłamstw i tajemnic fabuła powieści udowadnia, że idealne małżeństwa wcale nie są takie idealne. Wraz z rozwojem akcji pozornie niepowiązane wątki zaczynają łączyć się w spójną całość i aż trudno uwierzyć, że thriller Katherine Faulkner jest debiutem.

Kilka słów zachęty

Jeden z najlepszych debiutów, jakie kiedykolwiek czytałam. Świetnie przemyślany, zaskakujący. Po prostu genialny thriller.

Caz Frear, autorka „Słodkich kłamstw” i „Z zimnym sercem”

Szalenie skomplikowana i pełna doskonale przedstawionych – choć mrożących krew w żyłach –  postaci. Greenwich Park to błyskotliwe i wnikliwe zagłębienie się w kobiecą psychikę, a także klasyczna intryga kryminalna. Klimatyczna, ambitna i wciągająca!

Harriet Walker, autorka powieści „The New Girl”

Niesamowicie niepokojący, świetnie napisany.

Lesley Kara, autorka powieści „Plotka”

O autorce

Katherine Faulkner
fot. @k_faulkner

Katherine Faulkner to brytyjska dziennikarka śledcza. Studiowała historię na Uniwersytecie w Cambridge, a także ukończyła studia podyplomowe z dziennikarstwa prasowego. Obecnie pracuje na stanowisku szefowej działu wiadomości w „The Times”. W 2015 roku zdobyła prestiżową nagrodę Culipp Award. Jej największą pasją jest pisanie książek, a Greenwich Park to jej literacki debiut.


Koniecznie sprawdź debiut Laura Anderson Kurk Dziewczyna ze szkła!

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.