Strona głównaCiekaweHarry Styles nareszcie w Polsce! – relacja z koncertu w Krakowie

Harry Styles nareszcie w Polsce! – relacja z koncertu w Krakowie

Pierwotnie Harry Styles miał przyjechać do Polski w 2020 roku. Plany pokrzyżowała mu pandemia, przez co musiał się wstrzymać z koncertowaniem. Na szczęście polscy fani doczekali się show i 18 lipca 2022 roku zgromadzili się na krakowskiej Tauron Arenie, aby wspólnie cieszyć się przybyciem Harry’ego.

Podczas muzycznej trasy Love on Tour muzyk odwiedził Europę, Amerykę i Wielką Brytanię. Koncert Harry’ego Stylesa w Polsce był jednym z najbardziej oczekiwanych tegorocznych wydarzeń muzycznych. Odbył się w poniedziałek 18 lipca 2022 i z całą pewnością był to niezapomniany wieczór. 

KRAKÓW W STYLÓWKACH I HASŁO TPWK

Nietrudno wywnioskować, że Kraków tego dnia roił się od nastolatek i nastolatków ubranych w wymyślne stroje. Gdzie spojrzałam, tam widziałam cekinowe kombinezony, wzorzyste spodnie lub barwne marynarki. Znakami rozpoznawczymi osób idących na koncert Harry’ego okazały się przede wszystkim boa z piór, korale czy kapelusze. Dzięki temu niecodziennemu dress code’owi łatwo było odnaleźć „swoich” i wspólnie iść do Tauron Areny. 

Harry Styles Kraków
fot. Klaudia Wróbel

Bardzo miłym aspektem całej wyprawy była łatwość w nawiązywaniu kontaktów z innymi. Jeśli ktoś nie wiedział, w jaki autobus wsiąść, pytał i jechaliśmy razem, rozmawiając na temat koncertów i albumów. Naturalne było komplementowanie swoich strojów oraz wspólna ekscytacja przed nadchodzącym wydarzeniem. Mogę więc powiedzieć, że hasło Treat People with Kindness nie okazało się tylko ładnym napisem, ale przejawiło się w czynach. 

ORGANIZACJA 

Bramki otwarto o osiemnastej. Na placu przed Tauron Areną ludzi było multum i pamiętam, że przeszło mi przez myśl, że z moją przyjaciółką nie wejdziemy na koncert na czas. Przed wejściami tworzyły się długie ogonki, a zanim znalazłyśmy koniec kolejki, zdążyłam się już porządnie zmęczyć. Jednak wbrew moim obawom do środka weszłyśmy bardzo szybko. Na spokojnie zrobiłyśmy zdjęcia, skorzystałyśmy z łazienki i znalazłyśmy swoje sektory. 

Równo o dwudziestej na scenę wkroczył zespół Wolf Alice i zaprezentował się z jak najlepszej strony. Nigdy nie miałam okazji poznać ich twórczości, ale styl grupy od razu mi się spodobał, mimo że rock nie jest moim ulubionym gatunkiem muzycznym.

Według planu Harry miał się pojawić o dwudziestej pierwszej, ale się nieco spóźnił. Nie mam wątpliwości, że pewnie zajadał się pierogami w swojej garderobie i stracił poczucie czasu. W każdym razie fani umilili sobie oczekiwanie, śpiewając Best Song Ever od One Direction oraz We Are the Champions Queensów.

SETLISTA I AKCJE KONCERTOWE

Setlista pierwotnie miała obejmować piosenki z albumu Fine Line, ale ostatecznie nie pojawiły się one wszystkie. Przyczyną było wydanie przez Harry’ego nowego albumu pt. Harry’s House, z którego piosenki pojawiły się na trasie Love on Tour. Ostatecznie wyszedł z tego mały miszmasz, który nie wszystkim fanom przypadł do gustu. Żałowałam, że Harry nie zaśpiewał Falling czy Sunflower, ale bardzo się cieszyłam, że mogłam usłyszeć na żywo Music for a Sushi Restaurant i Mathilde

setlista harry styles
Setlista Love On Tour. Harry Styles, Kraków 2022

Podczas Lights up jedna strona trybun światłem latarek utworzyła flagę Polski, natomiast druga – tęczę. Pięknie to wyglądało.

Podobną akcję fani zainicjowali również na Sign of the Times – świecili i bujali latarkami w rytm muzyki. 

Gesty fanów mnie urzekły i nie tylko mnie, bo Harry’ego również! Spodobało mu się to, co zrobiliśmy podczas Keep Driving. W rytm muzyki opuszczaliśmy latarki i podnosiliśmy. Przyznam, że gdy po raz pierwszy przeczytałam o tym pomyśle, to go wyśmiałam, bo sądziłam, że nie uda nam się tego zrobić równo. Jednak wyszło niesamowicie!


HARRY STYLES MÓWI PO POLSKU 

Między piosenkami Harry mówił do nas i ciągle dziękował. Był niezwykle miły i uroczy i sam przyznał, że jesteśmy świetną publicznością, a koncert w Krakowie to dla niego zaszczyt.

Nie obeszło się bez jego ikonicznego zgadywania imion fanów i śpiewania Happy Birthday. Tego dnia cała arena łącznie ze Stylesem zaśpiewała piosenkę urodzinową Marii, Karolinie i Julii. Po skończeniu angielskiej wersji, zaczęliśmy śpiewać polskie Sto lat, co bardzo zdziwiło Harry’ego, bo nic nie rozumiał. Mimo to później poprosił nas, abyśmy zaśpiewali jeszcze raz w swoim języku, bo bardzo mu się podobało. 

A teraz mała ciekawostka: po powrocie do domu zorientowałam się, że Harry powiedział kilka słów po polsku! Były to: „dzięki”, gdy dostał kwiaty od fanów, oraz „do widzenia”, kiedy schodził ze sceny. To niezwykle miłe z jego strony, że włożył wysiłek w to, aby powiedzieć do nas coś w naszym ojczystym języku!

Mimo że był to jego pierwszy koncert w Polsce, wydawało się, że dobrze się bawił i jeszcze tutaj wróci, na co oczywiście gorąco czekam!

CO SIĘ ZACZYNA, SZYBKO SIĘ KOŃCZY

Największym rozczarowaniem był dla mnie koniec koncertu. Nim zdążyłam się zorientować, Harry zniknął ze sceny i wszyscy zaczęli biec do wyjścia, aby złapać taksówkę. Gdybym mogła, siedziałabym na trybunie do samego rana, odtwarzając w myślach te kilka pięknych chwil…


Sprawdź też muzyczne podsumowanie tygodnia

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.