Strona głównaFilmHBO GO – nowości na listopad

HBO GO – nowości na listopad

HBO coraz bardziej nas zaskakuje. W listopadzie nie mogło być więc inaczej! Ten miesiąc również upłynie pod znakiem wspaniałych premier filmów i seriali. Zebraliśmy dla was najlepsze z nich!

Listopad w HBO GO przyniesie szereg premier – zarówno seriali, jak i filmów. Pojawią się dramaty, komedie, kryminały, a także serie nowatorskich filmów dokumentalnych. Jedną z premier w tym miesiącu będzie powrót satyrycznej komedii o fenomenie Katarzyny Wielkiej i jej przemianie z nieznanej outsiderki w najdłużej panującą kobietę w historii Rosji. W drugim sezonie serialu Wielka Katarzyna (w tej roli fantastyczna Elle Fanning) odziedzicza rosyjski tron, ale wkrótce odkrywa, że ​​upadek jej męża to dopiero początek! Na ekranie w roli głównej zobaczymy Gillian Anderson, która zagra matkę cara.

W listopadzie odbędzie się także premiera ostatniego sezonu serialu kryminalnego Gomorra, opowiadającego o mafii neapolitańskiej. Wracamy do historii, kiedy to konflikt między Levantesem a Patrizią zrujnował Neapol i zmusił Genny’ego do porzucenia marzeń o normalnych ludziach.

Może trochę fantasy?

Na ekranach zobaczymy również Straż, czyli opowieść inspirowaną postaciami stworzonymi przez sir Terry’ego Pratchetta w cyklu Świat Dysku. W produkcji tej Straż Miejska, w której szeregach służy wielu odmieńców, będzie musiała stanąć na wysokości zadania, by uratować świat. Pojawią się trolle, wilkołaki i czarnoksiężnicy, którzy będą próbowali zniweczyć niecny plan wskrzeszenia wielkiego smoka.

Nowością będzie również Dzika Republika, która przeniesie nas w wysokie Alpy. Po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce podczas programu resocjalizacji, grupa młodocianych przestępców szukała schronienia na górze. Tam – walcząc z siłami natury i własną agresją – stworzyli nową społeczność rządzącą się ustanowionymi przez nich prawami.

Listopad przyniesie też sporo nowości filmowych. Obejmą one Miasto Kłamstw, w którym Johnny Depp i Forest Whitaker, jako policjant i reporter, połączą siły, aby rozwiązać tajemnicze morderstwo rapera Tupaca Shakura i Notoriousa B.I.Ga.

Fani Jamesa Bonda będą zachwyceni!

Ci, którzy po premierze najnowszego Jamesa Bonda chcieliby odświeżyć sobie wszystkie jego ikoniczne przygody, będą mieli okazję to zrobić! Do serwisu HBO GO wracają bowiem filmy o agencie 007, w którego wcielali się kolejno Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore oraz Timothy Dalton.

Nowości również dla dzieci

Nie zabraknie także nowości dla dzieci, a wśród nich kolejne sezony animacji Między nami, misiami opowiadające o przygodach trzech niedźwiedzich braci, którzy próbują odnaleźć się w świecie ludzi, czy Pat i świat o sympatycznym psim bohaterze, który wyciąga przyjaciół z najróżniejszych kłopotów. Czekać będzie też Elliott z planety Ziemia – serial animowany o chłopcu i jego mamie, którzy wyruszają w podróż po wszechświecie i spotykają mnóstwo ciekawych kosmitów z odległych planet.

A z dokumentów?

Fani produkcji dokumentalnych również nie będą mogli narzekać, ponieważ jedną z propozycji HBO będzie film Wybór broni. Zainspirowani przez Gordona Parksa przedstawiający fotografa i filmowca Gordona Parksa. Zasłynął on z malowania portretów zwykłych czarnoskórych obywateli, gdy ci wykonywali codzienne czynności. Za pośrednictwem swoich wspaniałych obrazów Parks walczył o równość społeczną i rasową na świecie. Premierę będzie mieć też dokument Simple as Water skupiający się na relacjach między rodzicami i ich dziećmi. Obraz, przedstawiając historię czterech syryjskich rodzin, koncentruje się na wpływie wojny, separacji i wysiedlenia na więzi rodzinne i uniwersalne znaczenie rodziny.

W nadchodzącym miesiącu nowością będzie też serial dokumentalny HBO Black&Missing. Przedstawiać będzie on historię szwagierek i założycielek fundacji Black and Missing”. Jego bohaterki, Derrica i Natalie Wilson, walczą o wzrost świadomości społecznej dotyczącej marginalizowania przez społeczeństwo problemu zaginięć osób czarnoskórych.


Na platformie HBO GO zapowiadają się naprawdę fantastyczne i ciekawe premiery! Która z tych pozycji zainteresowała was najbardziej?

A wiedzieliście, że już niedługo w Polsce wystartuje HBO MAX? Więcej o tym w naszym wpisie!

Wiktoria Pietrzak
Wiktoria Pietrzak
mortuis non mentior
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.