Strona głównaFilmHistoria tworzy się na naszych oczach. Zwiastun filmu „Red, White & Royal...

Historia tworzy się na naszych oczach. Zwiastun filmu „Red, White & Royal Blue”

Do tej pory osoby odpowiedzialne za promocję ekranizacji powieści Casey McQuiston raczyły fanów teaserami prezentującymi zabawne sytuacje z udziałem głównych bohaterów. Prośby zniecierpliwionych wielbicieli „Red, White & Royal Blue” o dłuższy materiał z filmu nareszcie zostały spełnione. To właśnie dzisiaj długo wyczekiwany zwiastun trafił do sieci.

HISTORYCZNY ZWIASTUN

Poniżej możecie obejrzeć pierwszy zwiastun Red, White & Royal Blue.

Kadr z filmu „Red, White & Royal Blue”, fot. Amazon Prime Video, materiały promocyjne

ZACZĘŁO SIĘ OD CIASTA. RESZTA TO HISTORIA

Red, White & Royal Blue to historia z pozoru niemożliwej relacji między księciem Wielkiej Brytanii a synem prezydentki USA. Henry oraz Alex początkowo darzą się wzajemną niechęcią i nie chcą mieć ze sobą nic wspólnego. Jednak wywołują przez przypadek skandal, przez co zostają zmuszeni do udawania przyjaźni, by naprawić swój PR. Nieoczekiwanie dla nich obu w pewnym momencie przestają udawać, a nawet stają się dla siebie kimś więcej niż przyjaciółmi.

TWÓRCY TEJ HISTORII

W księcia Henry’ego wciela się Nicholas Galitzine (Kopciuszek), a syna prezydentki USA Alexa

Kadr z filmu „Red, White & Royal Blue”, fot. Amazon Prime Video, materiały promocyjne

– Taylor Zakhar Perez (The Kissing Booth). Prezydentkę Ellen Claremont gra Uma Thurman (Pulp Fiction), natomiast jej prawą rękę Zahrę Bankston – Sarah Shahi (Black Adam). W roli przyjaciółki Alexa Nory Holleran zobaczymy Rachel Hilson (Twój Victor), a jako księżniczka Beatrice wystąpi Ellie Bamber (Willow). W obsadzie znaleźli się także tacy aktorzy jak Stephen Fry, Clifton Collins Jr. oraz Gaia Mondadori. Za reżyserię odpowiada Matthew López.

W SIERPNIU HISTORIA POWSTANIE NA EKRANACH

Od premiery filmu dzieli nas tylko nieco ponad miesiąc – ikoniczne już teksty Henry’ego i Alexa usłyszymy 11 sierpnia. Adaptacja książki będzie dostępna do obejrzenia na platformie Prime Video.

BĘDZIE HIT CZY KIT?

Jako fanka twórczości Casey McQuiston jestem zachwycona zwiastunem. Początkowo obsada mnie nie przekonała i spodziewałam się kolejnej złej, niezbyt wiernej adaptacji. Dzisiaj zmieniłam całkowicie zdanie. Już po minucie zwiastuna mogę stwierdzić, że aktorzy stanęli na wysokości zadania, by oddać jak najlepiej książkowe pierwowzory, a wszystkie sceny wyglądają niczym wyjęte prosto z książki. Jeżeli cały film zrealizowano tak świetnie jak te udostępnione urywki, to stanie się szybko hitem Amazona. Ma szansę zdobyć serce każdego, nie tylko osób kochających powieść, bo szykuje się zabawna, momentami wzruszająca produkcja na wysokim poziomie.


Z okazji premiery adaptacji Wydawnictwo Prószyński i S-ka planuje opublikować wydanie filmowe Red, White & Royal Blue. Premiera 8 sierpnia. W sprzedaży znajdziecie także podstawową wersję powieści oraz rozszerzoną z niebieską okładką.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.