Strona głównaLiteratura„Imiona śmierci” – niezapomniana podróż przez Kraj Kwitnącej Wiśni

„Imiona śmierci” – niezapomniana podróż przez Kraj Kwitnącej Wiśni

Książka Imiona śmierci, autorstwa Sylwii Waszewskiej, trafiła do księgarń 20 kwietnia. Ukazała się nakładem wydawnictwa Initium. To opowieść przede wszystkim o walce i zemście, lecz również o miłości. O sile nie tylko fizycznej, ale i tej mentalnej. O wytrwałości oraz wierności zasadom. Wszystko to umiejscowione zostało na tle pięknej i jednocześnie surowej Japonii. Niesztampowa i niesamowicie wciągająca historia!

Czytaj także: Trylogia Hell usunięta! Czy zostanie wydana?

„Ile jesteś w stanie poświęcić dla zemsty?”

MALOWNICZA WYSPA SHINDO – TRZY REGIONY, TRZECH MISTRZÓW I WALKA O DOMINACJĘ…

Yoshiko Kansei, siedemnastoletnia mieszkanka wyspy, musi opuścić sparaliżowanego dziadka, który od jej najmłodszych lat szkolił ją w sztukach walki, aby spełnić jego pragnienie – ma pomścić krzywdę wyrządzoną niegdyś jej rodzinie przez Mistrza ich regionu, Czerwonego Smoka. By tego dokonać, Yoshi musi udać się na szkolenie do Mistrza Pustej Natury.

Wyrusza więc w podróż, która całkowicie zmienia jej życie. Po drodze dziewczyna napotyka rannego rebelianta Shugę, który chce doprowadzić do obalenia obecnie rządzących Shindo Mistrzów i niespodziewanie staje się zarówno dla Yoshiko, jak i dla wyspy bardzo ważny.

Gdy Yoshiko dociera do siedziby Mistrza Pustej Natury, gospodarz okazuje się nie tym, kim dziewczyna się spodziewała. Jej dotychczasowa misja całkowicie zmienia swoje oblicze. A gdy na wyspie pojawiają się Południowcy, zmierzający do przejęcia władzy na całym obszarze, nic już nie jest takie samo.

imiona śmierci
wydawnictwo Initium

Czytaj także: recenzja In The  Heights

KAMIEŃ, KTÓRY WZBURZYŁ NIERUCHOMĄ POWIERZCHNIĘ WODY

Imiona śmierci to niebanalna książka porywająca w cudowny świat japońskich mitów i legend. Odnajdziecie w niej fantastyczny klimat i pędzącą akcję, dzięki czemu łatwo nie oderwiecie się od lektury. Bohaterowie wywołają w Was wiele emocji, a piękna oprawa graficzna sprawi, że poczujecie japońską kulturę od każdej strony. Oprócz barwnych opisów książka pełna jest znakomitych dialogów, niekiedy ironicznych żartów czy wzruszających uczuć. Z drugiej strony, wojenny konflikt dodaje napięcia i grozy.

O AUTORCE

Sylwia Waszewska – urodziła się w 1988 roku. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła filologię polską. Pracowała jako dziennikarz m.in. dla Wirtualnej Polski, Magazynu Prestiż, Radia Gdańsk czy my3miasto.pl. Uwielbia podróżować. W czasie studiów wydała debiutancką powieść zatytułowaną Gabriel i Fantazja, skierowaną głównie do młodzieży. Sylwia Waszewska jest też autorką książki podróżniczo-biograficznej pt. Eliksir Sopotu. Imiona śmierci stanowią odzwierciedleniem jej zainteresowania kulturą Japonii oraz literaturą fantasy.


Czego NIE czytać? Sprawdź recenzję Randki z Tindera.

Aneta Kolesińska
Aneta Kolesińskahttps://www.wattpad.com/user/xxAneKo
Bezpośrednia, zakręcona, ciekawa świata autorka. Na Wattpadzie znana ze swoich osobliwych recenzji, z nutą humoru i arogancji.
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.