„In The Heights” – książka i film Lina-Manuela Mirandy

- Reklama -

In The Heights to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Już niedługo będziemy mogli nie tylko obejrzeć film, ale także przeczytać książkę, w której twórcy pozwalają fanom zajrzeć za kulisy musicalu. A o czym będzie dzieło Lina-Manuela Mirandy?

Już od wielu lat Hamilton jest jednym z najbardziej znanych i najlepiej sprzedających się musicali na Broadwayu. Zeszłoroczna premiera wersji filmowej podbiła Disney+ i nic dziwnego! Niecodzienne podejście do historii USA jak najbardziej zasługuje na uwagę, ale nie tylko ono. Niewiele osób wie, że nie jest to pierwsza broadwayowska sztuka Mirandy. W 2008 roku na deskach nowojorskiego teatru wystawiono In the Heights. Musical zdobył aż 5 nagród Tony.

Aromat cafecito caliente unosi się w powietrzu niedaleko stacji metra przy 181. Ulicy, gdzie istny kalejdoskop marzeń nakręca dynamiczną i zżytą społeczność. W tej właśnie dzielnicy mieszka sympatyczny, obdarzony magnetyczną osobowością właściciel sklepiku Usnavi. Odkłada on każdy grosz z codziennego utargu, karmiąc się nadzieją i fantazją oraz śpiewając o lepszym życiu.

Opis od Warner Bros. Pictures

Czytaj także: „Hamilton” – musical o tym, jak bękart i sierota założył

Film

Wersja filmowa musicalu Mirandy będzie miała swoją premierę w kinach i na HBO Max 18 czerwca 2021. Zagrają w niej między innymi Anthony Ramos (Hamilton), Stephanie Beartiz (Brooklyn 9-9), Gregory Diaz IV (Unbreakable Kimmy Schmidt) czy Corey Hawkins (The Walking Dead). Produkcją zajął się Warner Bros. Pictures.

Książka

Podobnie jak w przypadku Hamiltona, In The Heights także doczekał się książki (In The Heights: Finding home). Jak ogłosił na swoim profilu Miranda, jest to dzieło trzech osób. Oprócz niego pracowali nad nią także Jeremy McCarter, który zebrał notatki i bazgroły z ostatnich 20 lat oraz Quiara Alegria Hudes, autorka esejów. 

Książka będzie umożliwiała fanom zajrzenie za kulisy tworzenia musicalu i filmu. Opublikowane będą nieznane dotąd historie oraz zdjęcia, a także teksty piosenek Lina-Manuela Mirandy wraz z jego serdecznymi dopiskami. Premiera już 22 czerwca tego roku.


Źródło: broadwaydirect.com

Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!

ZOBACZ TAKŻE

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

„Szpital New Amsterdam” – pacjent zawsze na pierwszym miejscu!

W ostatnim czasie Netflix zaskakuje nas licznymi nowościami. Kolejnym serialem dodanym na platformę jest Szpital New Amsterdam – dramat medyczny na podstawie książki Erica Manheimera....

„Imiona śmierci” – niezapomniana podróż przez Kraj Kwitnącej Wiśni

Książka Imiona śmierci, autorstwa Sylwii Waszewskiej, trafiła do księgarń 20 kwietnia. Ukazała się nakładem wydawnictwa Initium. To opowieść przede wszystkim o walce i zemście,...

Trylogia „Hell” usunięta – czy Pizgacz wyda „Start a fire”?

Niedawno głośno było o niezdrowej fascynacji i toksycznym fandomie trylogii Hell autorstwa P.S. Herytiera znanej jako Pizgacz. O ile uwielbienie dla twórczości i dzielenie...
- Reklama -